Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Kakė Makė ir pabėgusios ausys
9788374207768
youstyna

Gdzie są moje uszy? Ostatni raz je widziałam, jak czmychały schodami na podwórze. Co ja teraz zrobię? A może je od kogoś pożyczę? Królicze? Za puchate. Słoniowe? Za duże. Małpie? Za włochate. Żadne nie pasują. Ratunku! Czy Kuka Muka odnajdzie swoje uszy? Oto co się może przydarzyć dzieciom, które nie słuchają ani mamy, ani taty, ani nawet babci. Przygody bardzo krnąbrnej, ale przy tym wielce...

Przygody bardzo krnąbrnej, ale przy tym wielce sympatycznej dziewczynki. Czy przytrafiające się jej historie mogą się przydarzyć każdemu dziecku? Oczywiście! No bo czy na świecie są takie brzdące, którym nie zdarza się być nieznośnym albo niemiłym?

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

nieperfekcyjnie | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Na naszym rynku wydawniczym nieustannie pojawiają się kolejne świetne książki przeznaczone dla dzieci, które warto posiadać w domowej biblioteczce. Ja sukcesywnie zaopatruję swoje synka w różnorodne lektury, które na razie czytam jemu, aby za jakiś czas mógł sam sięgnąć po te najbardziej interesujące. Jestem niemal przekonana, że niejednokrotnie zdecyduje się na wszelkie historie wydawane przez wydawnictwo Adamada, które zdecydowanie nie zawodzi.

"Kuka Muka i uciekające uszy" opisuje dzień z życia Kornelii, która bardzo często przestaje słyszeć, szczególnie kiedy ktoś prosi ją o wykonanie jakiegoś zadania. Nie pomagają wizyty u laryngologa, mycie uszu, a nawet krzyki. Ogromne zdziwienie następuje, gdy uszy dziewczynki uciekają, a pogoń za nimi okazuje się niezwykle trudna. Tytułowa bohaterka zdobywa się nawet na pożyczenie uszu od zwierząt, jednak żadne z nich nie pasują. Na szczęście dyrektor zoo...

Amarisa | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

Recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kuka-muka-i-skrzat-nielad-oraz-kuka-muka-i-uciekajace-uszy-lina-zutaute/

ejotek | 2016-09-13
Przeczytana: wrzesień 2016

Przezabawna książeczka, która niesie również ogromne przesłanie edukacyjne - dzieci powinny słuchać rodziców i dziadków! Na przykładzie sympatycznej, ale i nieznośnej bohaterki mali czytelnicy mają szansę zrozumieć co może się zdarzyć, gdy nie będą grzeczne. To przestroga, napomnienie, ale na szczęście zakończone dobrą radą jak naprawić to, co zepsuliśmy.

Twarda oprawa i wesoła okładka to pierwsze na co napotykamy biorąc do ręki książeczkę. A później... jest jeszcze lepiej, bowiem natrafiamy na piękne, barwne ilustracje, które intrygują dziecko każdym detalem, rozśmieszają (pies czytający siedząc na toalecie czy ilustracja z ulicznego rozgardiaszu...), ale należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka. Każdy młody czytelnik będzie zachwycony tą pozycją i to nie tylko - jak wskazuje wiek odbiorcy - czteroletni. Moja córa jest niemal sześciolatką a wciąż przegląda i podczytuje, ogląda i zadaje pytania - to idealna pozycja dla żywych i nie zawsze grzecznych dzieci. Może choć w części ta...

Patrycja | 2017-06-30
Na półkach: 3latek, Przeczytane