Alicja w krainie czarów

Wydawnictwo: Siedmioróg
Alice Adventures's in Wonderland
Marcin Południak
Róża_Bzowa

Uwaga! To nie jest tekst Lewisa Carrolla (wbrew informacjom na okładce), tylko adaptacja. "Alicja w krainie czarów" należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie...

"Alicja w krainie czarów" należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Bajka została przetłumaczona i oddana po polsku pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać.

Książka bogato ilustrowana przez wybitnego polskiego artystę Marcina Południaka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami.

Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Grzegorz Damięcki, Elżbieta Kijowska, Andrzej Mastalerz czy Krzysztof Wakuliński.

źródło opisu: Siedmioróg, 2015

źródło okładki: własne

AnnaSikorska | 2015-12-01

„Alicja w krainie czarów” to niezwykła opowieść o dziewczynce przenoszącej się do innego świata i przeżywającej – z punktu widzenia dorosłego, poważnego czytelnika – absurdalne przygody. Ciągłe zmiany rozmiarów, niewytłumaczalne zachowania bohaterów, dyktatura królowej sprawiają, że dziewczynka zaczyna dziwić się zastanemu porządkowi rzeczy. Nie jest on jednak taki całkowicie oderwany od naszej rzeczywistości. Z iloma paradoksami spotykamy się na co dzień. Absolutne rządy władców czy dyktatorów doskonale obrazuje postawa bezwzględnej i kapryśnej królowej, wyroki przed przesłuchaniem świadków również są nam z historii znane, a ciągły pośpiech, któremu ulega biały królik to często nasza codzienność.
„Alicja w krainie czarów” to doskonała opowieść rozwijająca wyobraźnię dziecka, a dla rodzica potrafiącego czerpać i łączyć literaturę z historią będzie świetnym wyjściem do nauki historii.
Książka posiada piękne ilustracje o żywych kolorach na każdej stronie i prostej kresce przyciągają...

Kiti | 2015-12-23

Alicję w Krainie Czarów zna chyba każdy z nas. Niemożliwym jest, by nie znać bohaterki tej znanej od wielu lat bajki Lewisa Carrolla. Za sprawą serii ,,Poczytajcie, posłuchajcie" ponownie mogłam zagłębić się w tę opowieść.

Zupełnym przypadkiem Alicja zauważyła Białego Królika. Nie zdarzało jej się to co dzień (właściwie, szczerze mówiąc, spotkała się z tym po raz pierwszy), postanowiła więc udać się za nieznajomym. Wpadła do dziury, następnie znalazła się w tajemniczym pomieszczeniu, z którego nie mogła wyjść, bo była za duża. A potem... a potem to działo się tyle, że sami musicie to wszystko przeczytać.

Książka została bardzo ładnie, starannie wydana, w sztywnej oprawie, z dodatkową płytą. Sami możemy więc wybrać, czy wolimy posłuchać znakomitego nagrania, czy czytać samodzielnie, podziwiając piękne ilustracje niezastąpionego Artura Piątka. Obie formy do mnie przemawiają i, z racji tego, że nie wiedziałam, którą wybrać, skusiłam się na obie.

Historia stara jak świat, jednak...

Edyta | 2018-01-28
Ania Kostorz | 2015-12-10