Niania. pamiętnik Frani Maj

Wydawnictwo: W.A.B.

Przygody Frani Maj, opowiedziane przez nią samą, dzień po dniu, a wszystko, jak w serialu, zaczyna się od dwóch katastrof:Sytuacja wygląda tak, że dziś, w ciągu dosłownie jednej minuty straciłam wszystko a chłopaka i pracę. W sumie dwie najważniejsze rzeczy. Nie wiem, sama nie wiem, jak to się stało, całe życie wreszcie sobie poukładałam a i coa I szast-prast, zniknęło wszystko.Humor, żywiołowość i bezpośredniość zapisków czynią z tego nietypowego diariusza smakowity kąsek nie tylko dla wielbicieli serialu. Czytelniczki, które nie lękają się kulinarnych wyzwań, z pewnością wypróbują przepisy. Dzięki niezastąpionej Franciszce Maj przyjemność lektury i uczta dla podniebienia gwarantowane!Ja też w sumie jestem pisarką. Konsekwentnie prowadzić dziennik nie każdy by umiał. Nie każdy, ja to kiedyś wydam i wszyscy się zdziwią, przysięgam. Nie dałam pisarzowi do czytania, bo jeszcze by zerżnął jakieś fragmenty ze mnie, ale mogę powiedzieć, że się zaczęłam obracać w środowisku pisarzy.Niania Frania wie, że na smutki najlepsze jest pisanie, żadne tam wydumane terapie, które w dodatku kosztują majątek. A ona nie może sobie pozwolić na taki zbytek a nie dość, że zerwał z nią narzeczony, to jeszcze straciła pracęa Kupiła więc zeszycik i zaczęła prowadzić pamiętnik. I od razu jej życie nabrało rozmachu. Dostała pracę jako niania w pięknej willi na warszawskim Mokotowie. Mieszka w niej kamerdyner Kondzio, trójka uroczych dzieciaków i ich ojciec a Maks Skalski, nieziemsko przystojny producent seriali. Idealny kandydat na męża a myśli Frania, tylko jak złowić go w swoje sidłaa Nie będzie to łatwe, bo ząbki na niego ostrzy sobie także jego atrakcyjna współpracownica. Ale Frania Maj łatwo się nie poddaje. Przede wszystkim perfekcyjny makijaż i gustowny ubiór. Do tego odrobinka zazdrości, czyli a to randka z maklerem giełdowym, a to z gangsterem z Pragi. I oczywiście smakowite delikatesy, na które przepisy do pamiętniczka troskliwie wpisuje mama Niani Frani: bałabuchy ze wsi Tryńcza, ozór mamy Teresy, serniki i paszteciki. Prawda stara jak świat, że przez żołądek do serca mężczyzny...

emi17m | 2017-08-13
Przeczytana: marzec 2017

Czyta się szybko, ale niestety nie jest to literatura najwyższych lotów, a ponadto jak śledziło się serial to książka staje się nudna. Sięgnęłam po nią z sympatii do wersji telewizyjnej, ale nie skradła mi serca.

TakaTroche | 2017-02-02

Moja opinia na: http://takieksiazki.blogspot.com/2017/01/niania-pamietnik-frani-maj.html

| 2016-12-08

Książka pełna humoru, punkt obowiązkowy dla fanów serialu "Niania". Napisana w żartobliwy sposób, wzbogacona o zdjęcia z serialu oraz przepisy kulinarne. Lektura niezbyt wysokich lotów, aczkolwiek przyjemnie się ją czyta i bardzo szybko. Bardzo dobra na odstresowanie.

Simona | 2016-09-03

Kocham ten serial, więc pamiętnik czytało się jednym tchem :)

buka_z_fejsbuka | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 20 marca 2016

Książka pozwoliła mi przypomnieć sobie losy Frani Maj. Wydaje mi się, że dla osób, które nie oglądały serialu, może wydawać się średnia... ja widziałam część, więc dla mnie była ok. :)

Książka jest świetna !. Oddaje w całości głowna bohaterkę czyli Nianię. Książka jest z humorem , jest lekka , świetnie się ją czyta . Pokazuje losy i rozwój stosunków miedzy Frania a Skalskim. Jest przemyślenia , rozczarowania i szczęśliwe momenty . Ktoś kto oglądał serial (oglądałam 3 razy i jeszcze nie raz zdarzy mi sie popatrzeć na jakiś odcienek ) będzie się tak samo świetnie bawił przy książce jak przy serialu . Uwielbiam główną bohaterkę . Polecam !

Prosto_Przez_Książki | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2015

Co kryje się w głowie Frani Maj, w serialu, tak szalonej i nieprzewidywalnej ...?
Kobiety, która zaskakuje nas każdym swoim słowem i pomysłem. O czym ona tak naprawdę myśli ? Jak rozumie daną sytuacje ? Czemu tak, a nie inaczej rozwiązuje problemy ...? Przekonajcie się czytając jej pamiętnik.
Recenzja na Blogu- http://wswiecieksiazkow.blogspot.com/2015/05/niania-pamietnik-frani-maj.html

anulkabl | 2015-03-01

film w wielkim skrócie

kocia_mama | 2015-02-12

Książka dość ciekawa. Fajne wpisy mamy i Konrada.

Little Farner | 2015-01-29

Chciałam kupić tę książkę przez długi czas, ale nie mogłam jej znaleźć. Pewnego dnia mama przyniosła mi ją z antykwariatu, czym sprawiła mi wielką niespodziankę.
Frania Maj to urocza, zabawna osóbka, która w jeden dzień traci chłopaka i pracę w salonie sukien ślubnych. Szczęście jednak jej sprzyja i zostaje nianią w willi znanego producenta filmowego - bogatego wdowca- i ma za zadanie opiekować się trójką jego dzieci.
Książka, która powstała na podstawie serialu TVN "Niania" i jest bardzo lekka do czytania, jednak nie polecam czytać bez pooglądania. Jest napisana bardzo ogólnikowo i powiedziałabym, że jest to raczej streszczenie fabuły, niż dokładne przełożenie serialu na papier.
Polecam dla fanów Niani. Nie radzę sięgać po nią osobom, która nie oglądała serialu. Czuję niedosyt i liczyłam jednak na coś lepszego.