Niania. pamiętnik Frani Maj

Wydawnictwo: W.A.B.

Przygody Frani Maj, opowiedziane przez nią samą, dzień po dniu, a wszystko, jak w serialu, zaczyna się od dwóch katastrof:Sytuacja wygląda tak, że dziś, w ciągu dosłownie jednej minuty straciłam wszystko a chłopaka i pracę. W sumie dwie najważniejsze rzeczy. Nie wiem, sama nie wiem, jak to się stało, całe życie wreszcie sobie poukładałam a i coa I szast-prast, zniknęło wszystko.Humor, żywiołowość i bezpośredniość zapisków czynią z tego nietypowego diariusza smakowity kąsek nie tylko dla wielbicieli serialu. Czytelniczki, które nie lękają się kulinarnych wyzwań, z pewnością wypróbują przepisy. Dzięki niezastąpionej Franciszce Maj przyjemność lektury i uczta dla podniebienia gwarantowane!Ja też w sumie jestem pisarką. Konsekwentnie prowadzić dziennik nie każdy by umiał. Nie każdy, ja to kiedyś wydam i wszyscy się zdziwią, przysięgam. Nie dałam pisarzowi do czytania, bo jeszcze by zerżnął jakieś fragmenty ze mnie, ale mogę powiedzieć, że się zaczęłam obracać w środowisku pisarzy.Niania Frania wie, że na smutki najlepsze jest pisanie, żadne tam wydumane terapie, które w dodatku kosztują majątek. A ona nie może sobie pozwolić na taki zbytek a nie dość, że zerwał z nią narzeczony, to jeszcze straciła pracęa Kupiła więc zeszycik i zaczęła prowadzić pamiętnik. I od razu jej życie nabrało rozmachu. Dostała pracę jako niania w pięknej willi na warszawskim Mokotowie. Mieszka w niej kamerdyner Kondzio, trójka uroczych dzieciaków i ich ojciec a Maks Skalski, nieziemsko przystojny producent seriali. Idealny kandydat na męża a myśli Frania, tylko jak złowić go w swoje sidłaa Nie będzie to łatwe, bo ząbki na niego ostrzy sobie także jego atrakcyjna współpracownica. Ale Frania Maj łatwo się nie poddaje. Przede wszystkim perfekcyjny makijaż i gustowny ubiór. Do tego odrobinka zazdrości, czyli a to randka z maklerem giełdowym, a to z gangsterem z Pragi. I oczywiście smakowite delikatesy, na które przepisy do pamiętniczka troskliwie wpisuje mama Niani Frani: bałabuchy ze wsi Tryńcza, ozór mamy Teresy, serniki i paszteciki. Prawda stara jak świat, że przez żołądek do serca mężczyzny...

Anna | 2013-06-17
Przeczytana: 22 maja 2013

Frania Maj to młoda mieszkanka warszawskiej Pragi. Jest sprzedawczynią w salonie sukien ślubnych swojego chłopaka Daniela Jarosińskiego. Po cichu liczy, iż mężczyzna oświadczy się jej po czterech latach związku. Dzieje się jednak inaczej. Z dnia na dzień dziewczyna traci pracę na rzecz kochanki swojego lubego. Nasza bohaterka szybko znajduje nową zatrudnienie, jako akwizytorka kosmetyków. Któregoś dnia puka do drzwi jednej z piękniejszych willi na Mokotowie. Na skutek nieporozumienia, Franciszka zostaje zatrudniona w roli niani trojga dzieci znanego producenta telewizyjnego Maksymiliana Skalskiego. Wdowiec nawet nie wie, jakie skutki pociągnie za sobą ta decyzja. Od tego momentu, jedna niepozorna osoba zacznie zmieniać życie całej rodziny i sprawi, iż dotychczasowe nudne życie stanie się dużo bardziej kolorowe…
Adaptacje filmowe literatury to dzisiaj coraz częstsze zjawisko. Nikogo już dziwi, że wszystko, co najlepsze (czy też najbardziej promowane, co chyba byłoby bliższe...

Elena | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Kiedy TVN emitowało ten serial bardzo go polubiłam i niedawno oglądałam nawet powtórki, więc kiedy znalazłam pamiętnik Frani Maj w bibliotece od razu go wypożyczyłam. Ksiązkę czyta się bardzo szybko i bardzo dobrze przypomniałą mi o tym serialu. Polecam wszystkim fanom Niani.

marthaa89 | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 lipca 2013

Lekkie. Na parę godzin. Dzięki niej przypomniałam sobie co po kolei było w serialu :)

Old_Buk | 2015-05-25
Na półkach: Rok 2015, Posiadam, Przeczytane

Co kryje się w głowie Frani Maj, w serialu, tak szalonej i nieprzewidywalnej ...?
Kobiety, która zaskakuje nas każdym swoim słowem i pomysłem. O czym ona tak naprawdę myśli ? Jak rozumie daną sytuacje ? Czemu tak, a nie inaczej rozwiązuje problemy ...? Przekonajcie się czytając jej pamiętnik.
Recenzja na Blogu- http://wswiecieksiazkow.blogspot.com/2015/05/niania-pamietnik-frani-maj.html

Veronica | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Bardzo lubię "Ninię", zawsze gdy akurat natrafię na powtórkę to ją oglądam. Książkę "Niania. Pamiętnik Frani Maj" znalazła w bibliotece moja siostra. Ucieszyłam się i z ogromną chęcią zabrałam się za czytanie. Książka czyta się bardzo przyjemnie i oddaje ona klimat serialu. Polecam wszystkim fanom Franciszki.

Lena | 2015-09-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka jest świetna !. Oddaje w całości głowna bohaterkę czyli Nianię. Książka jest z humorem , jest lekka , świetnie się ją czyta . Pokazuje losy i rozwój stosunków miedzy Frania a Skalskim. Jest przemyślenia , rozczarowania i szczęśliwe momenty . Ktoś kto oglądał serial (oglądałam 3 razy i jeszcze nie raz zdarzy mi sie popatrzeć na jakiś odcienek ) będzie się tak samo świetnie bawił przy książce jak przy serialu . Uwielbiam główną bohaterkę . Polecam !

imagine97 | 2014-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2014

Ta książka to nie tylko streszczenie serialu. Można znaleźć w niej też myśli serialowej niani, przepisy kucharskie ale także wydarzenia, o których nie było mowy w serialu. Naprawę dobra!

Lenka | 2012-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Lekka, łatwa i przyjemna :) i taka do przezytania na jeden wieczór :)

kocia_mama | 2015-02-12

Książka dość ciekawa. Fajne wpisy mamy i Konrada.

Little Farner | 2015-01-29

Chciałam kupić tę książkę przez długi czas, ale nie mogłam jej znaleźć. Pewnego dnia mama przyniosła mi ją z antykwariatu, czym sprawiła mi wielką niespodziankę.
Frania Maj to urocza, zabawna osóbka, która w jeden dzień traci chłopaka i pracę w salonie sukien ślubnych. Szczęście jednak jej sprzyja i zostaje nianią w willi znanego producenta filmowego - bogatego wdowca- i ma za zadanie opiekować się trójką jego dzieci.
Książka, która powstała na podstawie serialu TVN "Niania" i jest bardzo lekka do czytania, jednak nie polecam czytać bez pooglądania. Jest napisana bardzo ogólnikowo i powiedziałabym, że jest to raczej streszczenie fabuły, niż dokładne przełożenie serialu na papier.
Polecam dla fanów Niani. Nie radzę sięgać po nią osobom, która nie oglądała serialu. Czuję niedosyt i liczyłam jednak na coś lepszego.