filozofia, etyka
Andrzej

Niniejszą książkę napisałem dla tych osób, które stawiają sobie pytanie "Czy istnieje Bóg" i które kłopoczą się zagadkami pojęcia Boga, jak choćby tą czy można pogodzić wszechmoc i dobroć Bożą z faktem zła w świecie. /J. Wojtysiak / Co wyróżnia Wprowadzenie do teologii naturalnej Wojtysiaka w wersji Libellus od innych podręczników z filozofii Boga czy teologii naturalnej? Przede wszystkim...

/J. Wojtysiak /

Co wyróżnia Wprowadzenie do teologii naturalnej Wojtysiaka w wersji Libellus od innych podręczników z filozofii Boga czy teologii naturalnej? Przede wszystkim umiejętność syntezy i jasnego przedstawienia istoty każdego z omawianych argumentów. Autor pomija wiele niuansów i sporów, które od wieków towarzyszą klasycznym już argumentacjom za istnienie Boga, aby skoncentrować się na jasnej prezentacji materiału historycznego i wskazać na jego epistemologiczną wartość. I czyni to językiem na tyle przejrzystym, że można mieć nadzieję, że czytelnik odłoży Libellus na półkę rzeczywiście dopiero po lekturze całego dzieła.

/Ks. prof. UKSW dr hab. Maciej Bała/

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/

Hebdomas | 2018-07-15

Bardzo ciekawe wprowadzenie do teistycznej (katolickiej, chrześcijańskiej) odpowiedzi na zarzuty filozofii analitycznej wobec wiary w Boga. Zrozumiałe dla czytelnika, który nie siedzi w temacie naukowo.

| 2017-03-22
Przeczytana: 19 marca 2017

Książka bardzo ciekawa, jest zbiorem najpopularniejszych teistycznych argumentów za istnieniem Boga. Są one jednak opisane ogólne, jednak są ciekawe noty biograficzne, które odsyłają do literatury bardziej ukierunkowanej na dany argument. Polecam osobom, które zaczynają się interesować apologetyką i argumentacją teistyczną. Należy jednak pamiętać, że lektura będzie zrozumiała i przyjemniejsza, jeżeli znamy podstawowe pojęcia metafizyczne.

Andrzej | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Filozofia
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Wojtysiak naprawdę potrafi pisać bardzo fajne książki z zakresu filozofii religii w duchu analitycznym - niezwykle rzadki okaz. Samo "Wprowadzenie do teologii naturalnej" - rzeczowe, klarowne, dobrze napisane. Ekspozycja argumentów na rzecz tezy o istnieniu Boga wzorcowa. Bardzo polecam!