Wojny Haoltańskie t.3: Dookoła nigdzie cz. 1

Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Beata

Jan San jest intuicjonałem. To znaczy człowiekiem, który dzięki specjalnemu szkoleniu i własnej intuicji potrafi rozwiązywać zagadki zdawałoby się nierozwiązywalne. Ma też dużo szczęścia. Jest mu potrzebne, Jan San nie należy do zbyt rozgarniętych adeptów tej sztuki. Jan San w trakcie swoich przygód został uwięziony na planecie CO2 i przed czekającą go egzekucją spisuje swoje przygody. Tom...

Tom trzeci Wojen Haoltańskich to kontynuacja tomu Uczeń czarnoksiężników. Jan San powoli zbliża się do końca nauki w Akademii Psionicznej w Krakatos. Pozostał mu tylko do zdania EGZAMIN. A to wyzwanie nie lada - ma bowiem odnaleźć... Pierścień Władzy, Pierścień Jedyny. Jan San, choć wykształcony, to jednak nie czytał Tolkiena i rzuca się w wir poszukiwań, przemierzając kolejne egzaminacyjne krainy.
Książka posiada drugie i trzecie dno, miłośnicy literatury fantastycznej znajdą tu wiele zakamuflowanych kodów, tajemnic i odnośników do twórczości Tolkiena, Dicka, Sheckleya, Lema czy Browna.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!