Wyzwanie czytelnicze LC

Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły

Tłumaczenie: Iwona Badowska
Seria: Przygody Małych Marzycieli
Wydawnictwo: Siedmioróg
Julia et la quincaillerie
dzieci, marzenia
bajki
MagicDragon

Na rogu ulic Figlarnej i Czarodziejskiej mieści się dom, w którym mieszka Julia. Mała Julia nie jest radosną dziewczynką. Nosi wielkie okulary, co albo naraża ją na złośliwe docinki szkolnych kolegów i koleżanek, albo - co gorsza - sprawia, że staje się zupełnie niewidoczna dla innych dzieci, które nie chcą się zadawać z okularnicą. Pewnego dnia Julia dowiaduje się, że pan Pokrętło, który...

Pewnego dnia Julia dowiaduje się, że pan Pokrętło, który prowadzi w okolicy dziwny sklep z artykułami żelaznymi, odchodzi na emeryturę i wystawia swoją firmę na sprzedaż. Dziewczynce udaje się namówić mamę, aby kupiła sklep pana Pokrętły. Dzień, w którym Julia spotka jego niezwykłych klientów, całkowicie odmieni jej życie...

źródło opisu: http://www.siedmiorog.pl/

źródło okładki: http://www.siedmiorog.pl/

J_85 | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

"Mroczna" historia o dziewczynce, która nie jest akceptowana przez swoich rówieśników z powodu wady wzroku i noszonych przez nią okularów. Sama noszę okulary codziennie, więc staram się oswoić moje dziecko z innymi "okularnikami" ;)
Bardzo przystępnie opowiedziana przygoda Julii i jej nowych znajomych.
Polecam :)

Iwona | 2015-06-01
Przeczytana: 31 maja 2015

" Julia i tajemniczy świat pana Pokrętły " to historia przedstawiona przez dwójkę autorów. Książeczka należy do serii " Przygody Małych Marzycieli ".
Główną bohaterką opowiadania jest Julka. Uczennica IV klasy, nieśmiała i zamknięta w sobie dziewczynka, której koledzy i koleżanki dokuczają, bowiem nosi okulary. Przez wadę wzroku często narażona jest na docinki z ich strony. Julia ucieka od złośliwości rówieśników w swój świat... Świat marzeń... Jednym z nich jest marzenie o tym, by jej mama kupiła sklep pana Pokrętły., który postanowił odejść na emeryturę. W miesiąc po ukazaniu się ogłoszenia w gazecie pani Przyjemska, wraz z córką, stają się właścicielkami tajemniczego sklepu z artykułami żelaznymi na rogu ulic Figlarnej i Czarodziejskiej.
Okazuje się, że ów sklep ma specyficznych klientów: panią Białą Zjawę, wampira Hektora, mumię Ramzesa, czarownicę Elenę, panią wilkołakową, Jednookiego Grampa. Dziewczynka ze względu na wadę wzroku nie dostrzega wyglądu tych postaci, które...

ZwykłaMatka | 2015-07-06
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Muszę uczciwie przyznać, że po pierwszym "rzucie oka"na tą pozycję byłam z lekka przerażona tym, jak zareaguje na nią moja sześciolatka! Dlaczego zapytacie? Otóż, dlatego, że z okładki i ilustracji wewnątrz spoglądają główni bohaterowie książki, czyli między innymi : mumia, Dracula, czy czarownica!
Dla pewności i bezpieczeństwa najpierw sama ją przejrzałam dokładnie. Co się okazało?
Nie sądź książki po obrazkach!
Książka "Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły" to jedna z części serii "Przygody Małych Marzycieli".
Kim jest zatem dziewczynka o imieniu Julia?
Julia to mała, smutna dziewczynka, która nosi wielkie okulary i jest wyśmiewana przez kolegów z klasy. Kiedy dowiaduje się, że Pan Pokrętło (właściciele sklepu żelaznego) przechodzi na emeryturę i postanawia sklep sprzedać, namawia swoją mamę na jego kupno. Jednak nie jest to zwyczajny sklep z artykułami żelaznymi jakie znamy. Poza normalnymi artykułami sprzedawanymi w tego typu miejscach, na zapleczu oferowane są usługi ...

zbojka | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Fantastyczna książka dla dzieci :) Ucząca, że nie wygląd jest ważny, lecz to co mamy w środku!

Aga_M | 2016-10-26
Przeczytana: 02 listopada 2016