Zwierzaki rozrabiaki

Okładka książki Zwierzaki rozrabiaki Katarzyna Zychla
Okładka książki Zwierzaki rozrabiaki
Katarzyna Zychla Wydawnictwo: Skrzat Seria: Bajki o zwierzętach opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Bajki o zwierzętach
Skrzat
2015-01-01
2015-01-01

Katarzyna Zychla to autorka znana z serii o sympatycznym hipopotamie Maksie i jego siostrzyczce Zuzi, którą prezentowałam Wam na swoim blogu. Pisarka ma na swoim koncie też zbiór różnych historii z morałem - ,,Zwierzaki rozrabiaki".

Książka to kilkanaście dość długich opowiadań, przeznaczonych do samodzielnego czytania. Bohaterami są różne zwierzęta, które zmagają się z różnymi trudnościami lub mają jakieś kłopoty. Najczęściej jest to coś, co robią wbrew woli rodziców - mały dzik udał się na wyprawę w nieznaną część lasu, co źle się dla niego skończyło, mały nietoperz nie posłuchał opiekunów i omal nie stracił życia, mały byczek zgubił latawiec dzieci, a koźlątko przewróciło płot, niszcząc kapustę.

Książka została wydana w dużym formacie, w sztywnej oprawie. Ma dużą czcionkę, dzięki czemu małe dzieci mogą czytać ją samodzielnie. Historie są ciekawe i czyta się je szybko i ze sporym zainteresowaniem. Jedyne, co mi przeszkadzało w tym zbiorze to to, że gdy maluchy zrobiły coś źle prawie w żadnym wypadku nie zostało to wyjaśnione za pomocą rozmowy, tylko jakiejś bliżej niekreślonej kary.

,,Zwierzaki rozrabiaki" to bardzo ładnie wydany zbiór, które może nie jest obowiązkową publikacją w biblioteczce malucha, ale na pewno cieszy oko. Cieszę się, że skusiłam się na ten zbiór, gdyż w przyszłości na pewno będę do niego często wracać.

Moja ocena: 5/6

Pouczająca książka o tym, że rozrabianie nie popłaca
Ale na szczęście tutaj wszystko dobrze się kończy!

"Zwierzaki rozrabiaki" stanowią część serii "Bajki o zwierzętach" - naprawdę wartościowych, ciepłych i przyjemnych historyjek, idealnych do czytania przed snem i nie tylko.

W najnowszej książeczce Katarzyny Zychli, autorki popularnej serii o przygodach hipopotama Maksa, na najmłodszych czeka aż 14 opowieści o zwierzakach. W każdej z nich pojawiają się inni bohaterowie z zupełnie innymi przygodami.

Dziecko pozna tutaj wiele psotnych postaci, które psocą oczywiście - niechcący ;) Bohaterowie historyjek często z niewiedzy, ciekawości, nieuwagi lub zwykłej chęci udowodnienia czegoś innym, popełniają błędy, za które przychodzi im w konsekwencji gorzko zapłacić. Opowiadania nie są długie, a ich treść jest prosta i łatwa do zrozumienia. Oczywiście każda historyjka kończy się dobrze, a zwierzaki cało wychodzą z opresji, co pomaga dziecku zrozumieć, że nie każda zabawa jest bezpieczna i że warto słuchać rodziców, bo nieposłuszeństwo nie popłaca.

Książeczka jest kolorowa, czcionka duża i przejrzysta, a tekst przeplatają piękne bajkowe ilustracje autorstwa Kazimierza Wasilewskiego. Do tego każdy rozdział zdobią detale w innym kolorze, co z pewnością przykuje uwagę najmłodszych.

"Zwierzaki rozrabiaki" to bardzo pouczająca lektura, pełna ciekawych przygód i sympatycznych bohaterów, które broją i często nie słuchają rad swoich rodziców. Myślę więc, że będzie idealną książką i zarazem prezentem dla dzieci, którym od czasu do czasu zdarza się coś spsocić ;)

___________________________
RecenzjeAmi.blogspot.com

Pouczająca książka o tym, że rozrabianie nie popłaca
Ale na szczęście tutaj wszystko dobrze się kończy!

Bardzo sympatyczna książka o różnych zwierzątkach. Podzielona na zabawne opowiadania, które często zakończone sa jakąś "lekcją" dla dziecka. Uwielbiam czytać córce książki, której bohaterami sa zwierzaki. Myślę, że można ja czytać zarówno chłopcom i dziewczynkom już nawet od trzech lat :)

Zwierzaki rozrabiaki są idealną pozycją dla dzieci, którym od czasu do czasu zdarza się coś zbroić. Wesołe zwierzaki przecież też rozrabiają, naturalnie niespecjalnie, ale zdarza im się nie posłuchać mamy i zrobić coś zupełnie po swojemu. Skutki są różne, ale na szczęście wszystko kończy się dobrze. Zwierzakom rozrabiakom pozostaje nauka wyniesiona z ciekawej przygody, dzięki której dowiadują się, że należy słuchać rodziców!

Na kartach książeczki Katarzyny Zychli poznajemy galerię barwnych i wesołych postaci, oczywiście zwierzęcych. Wraz z kotem Niemiołkiem, nietoperzem Frankiem, owieczką Haneczką i innymi rozrabiającymi zwierzakami przeżyjemy wiele ciekawych przygód.

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę po wzięciu książeczki do ręki, było jej piękne wydanie, zresztą muszę przyznać, że tego dnia dostałyśmy dwie książeczki wydawnictwa Skrzat i obydwóm towarzyszyło to samo doznanie. Zwierzaki rozrabiaki posiadają twardą, solidną okładkę utrzymaną w wiosennych kolorach. Również w środku książka prezentuje się bardzo miło i porządnie. Posiada śnieżnobiałe strony, jest ozdobiona bardzo ładnymi ilustracjami, każdy rozdział zdobią detale w innym kolorze, a czcionka jest bardzo duża i wyraźna. Z pewnością ta książeczka sprawdzi się przy pierwszych lekturach dziecka.
Zarówno mnie jak i Milenkę zachwyciła również treść książeczki. W książeczce znajduje się czternaście opowieści, a każda poświęcona jest innemu zwierzaczkowi i przygodzie, jaka mu się przytrafiła. Opowiadania nie są bardzo długie, ich treść jest prosta i klarowna, zatem idealna dla maluszków. Zwierzaki rozrabiaki broją, psocą, często nie słuchają rad swoich rodziców, w efekcie czego przekonują się, że nie każda zabawa jest bezpieczna, a nieposłuszeństwo względem starszych może zakończyć się nieprzyjemnie. W historii o zwierzakach rozrabiakach na szczęście wszystko kończy się dobrze, ale na przykładzie tych bajeczek możemy wytłumaczyć dzieciom, jak kończą się niektóre psoty. Zwierzaki rozrabiaki stanowią część serii "Bajki o zwierzętach", pozytywne wrażenia, jakie towarzyszyło nam lekturze sprawia, że chętnie sięgniemy po pozostałe bajki z tej serii. To naprawdę wartościowa, ciepła i przyjemna w odbiorze książeczka, idealna do dziecięcej poduszki i nie tylko.

Książeczki o zwierzętach są w naszym domy przyjmowane zawsze z dużym entuzjazmem, dlatego też często pojawiają się nowe tytuły, po które moje maluchy tak ochoczo sięgają. Gdy zobaczyłam najnowszą książkę Katarzyny Zychli (pisarki i poetki, znanej chyba przede wszystkim z serii książeczek o hipopotamie Maksie) pt. „Zwierzaki rozrabiaki”, od razu wiedziałam, że to coś dla nas. Jak się później okazało był to celny strzał.

W lekturze na najmłodszych czeka niemało, bo aż 14 opowieści o zwierzakach. W każdej z nich czytelnik poznaje innych psotnych bohaterów. Mamy do czynienia z młodymi zwierzakami, dziećmi, które z niewiedzy, ciekawości, nieuwagi bądź chęci udowodnienia czegoś innym, popełniają błędy, za które przychodzi im w konsekwencji słono zapłacić. Poznamy tu np. historię łakomej kózki, która splądrowała grządkę z białą rzepą, źrebaka, który mimo ostrzeżeń starszych koni postanowił spróbować swoich sił na torze przeszkód i tę lekcję zapamięta na resztę życia, maleńkiego żuczka, który przez nieuwagę został złapany przez człowieka czy warchlaczka, który wyrusza do wielkiego dębu by udowodnić wszystkim, że jest dorosły i pakuje się przez to w poważne tarapaty… Są jednak w lekturze bohaterowie nie tyle psotni co raczej ciekawi świata, posiadający pasje i marzenia jak np. mała myszka, której marzy się zostanie krawcową i szycie na maszynie różnorodnych rzeczy. Jest też komarzyca, która bardzo chciałaby grać w zespole. Jak się okazuje każde marzenie można spełnić, wystarczy chcieć i nigdy się nie poddawać.

Ogólnie jest to bardzo pouczająca lektura, pełna ciekawych przygód i sympatycznych bohaterów. Każda historia kończy się dobrze a zwierzaki cało wychodzą z opresji w jakie, cóż tu dużo mówić, same się wpakowały. Tak naprawdę żadne z nich nie chce narozrabiać, robią to zupełnie nieumyślnie. Jest jednak jeden plus tych zachowań – maluchy uczą się na własnych błędach i nigdy więcej nie popełniają ich powtórnie.
Książeczka jest kolorowa gdyż tekst przeplatają bajkowe ilustracje. Czcionka jest duża, przejrzysta a sama treść zrozumiała, prosta i ciekawa. Z takiej lektury dziaciaczki mogą naprawdę wiele się nauczyć ale mają też możliwość przeżyć kilka niewiarygodnych przygód i spędzić miło wolny czas. My jesteśmy lekturą oczarowani i polecamy ją każdemu ciekawemu świata maluchowi ;)

• 2015
  • E2) Podstawówka 1-3
  • 1d) dla dzieci- opowiadania
  • 3) Z biblioteki
  • Rodzinne poczytajki ♥
  • 4) Z biblioteki
  • Czytane z córką

Dodaj cytat z książki Zwierzaki rozrabiaki