Biegi długodystansowe

Wydawnictwo: RM
bieg, sprint
sport

Bieganie jest naturalną formą poruszania się i z punktu widzenia medycyny sportowej jedną z najbardziej efektywnych i zdrowych dyscyplin sportowych. Podnosi nie tylko sprawność organizmu, ale także chroni go przed rónymi chorobami. Wiesz, dlaczego biegasz i masz nadrzędny cel: chcesz być coraz lepszy! Doświadczeni biegacze pokazują w tej książce, w jaki sposób uzyskać optymalne umiejętności i przekształcić je w najwyższą formę. Przedstawili koncepcję treningu oraz pokazali dlaczego niezbędne jest budowanie nie tylko wytrzymałości, ale także siły motorycznej. Tej książki dowiesz się też, w jaki sposób odpowiednie żywienie nie tylko przyspiesza regenerujący wypoczynek po treningu, ale także, jak dzięki racjonalnemu dostarczaniu organizmowi odpowiedniego pokarmu znacznie poprawią wyniki w zawodach. Czy uwierzysz teraz, że możesz przebiec za jednym razem nawet 42 kilometry i 195 metrów? Na początku poddaj się testowi sprawnościowemu, a następnie opracuj program ćwiczeń w formie praktycznego stretchingu i funkcjonalnego treningu siłowego. Do realizowania urozmaiconych treningów oprócz szkolenia prawidłowej techniki biegu masz do wyboru osiem zaawansowanych programów treningowych. Uzupełnieniem są najlepsze wskazówki dotyczące wyboru sprzętu, sposobów odżywiania się w czasie zawodów i regeneracji przed i po biegu. Wykorzystaj optymalnie czas a wykorzystaj zawarte w książce plany treningowe przygotowujące do biegu na 10 kilometrów, półmaratonu i maratonu.

Nurysia | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Wśród książek o bieganiu zdecydowanie dla mnie najsłabsza pozycja. Oczywistości przeplatają się ze wzorami godnymi Einsteina;). Niekoniecznie polecam.

Anaki | 2014-09-25
threetrees | 2013-10-31