Dusza, rytm, ciało. Leksykon muzyki r&b soul

Wydawnictwo: Joytown
r&b, soul
muzyka

Książka jest napisana w bardzo przystępnym stylu, który szanując formułę leksykonu i jednocześnie dopuszcza odrobinę humoru oraz subiektywnego komentarza. Lekturę leksykonu umila atrakcyjna oprawa graficzna. Jest to pierwsze tego typu opracowanie na polskim rynku i ze względu na aktualność danych, wyjątkowe w skali światowej.

Mateusz | 2011-04-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzej dziennikarze muzyczni, którzy na czarnej muzyce w tym kraju znają się jak mało kto, postanowili stworzyć kompendium wiedzy o artystach tworzących takie brzmienia. I tak otrzymaliśmy książkę-encyklopedię, zawierającą ponad 400 profili artystów tworzących muzykę R’n'B i soul – zarówno tych współczesnych (np. Alicia Keys, Usher), jak i tych stawiających fundamenty pod dzisiejszą sceną (np. James Brown, Ray Charles). Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać historię czarnej muzyki. (źródło: axunarts.pl)

Norweg | 2015-11-18
Przeczytana: 02 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka pomija większość klasycznych artystów soulu i r'n'b bowiem Hirek Wrona napisał tu ledwie kilkanaście haseł, a dwaj pozostali autorzy skupili się na kopiowaniu nieistotnych haseł z allmusic.com jak np. XSCAPE. Do tego jakieś kompletnie przypadkowe rankingi towarzystwa wzajemnej adoracji, przedstawiające soul raczej jako źródło przyjemnego "bujania" niż nośnik wartościowego przekazu czarnych Afroamerykanów. W efekcie dno.

Radek Miszczak | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Odnośnie opinii użytkownika Norweg na 1 gwiazdkę: polecam sprawdzić pozostałe opinie użytkownika, by wyrobić sobie zdanie na temat motywów takiej oceny. Nie trzeba być geniuszem by dojść do wniosku, że jest to Andrzej Buda, który napisał sobie laurki na 10 gwiazdek swoich "dzieł", a uraczył 1 gwiazdką inne publikacje na temat czarnej muzyki (jak "Dusza, Rytm...). I tak już robi od lat, ta konsekwencja jest godna podziwu:)

Kto chce samemu sprawdzić, ma szansę nabyć niedostępny już Leksykon na Allegro: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5842260977

ania91 | 2016-03-03

doskonale opracowana