Koszmarny Karolek. Władcy mroku

Cykl: Koszmarny Karolek (tom 25)
Wydawnictwo: Znak emotikon
Horrid Henry's Nightmare
Ag2S

Zupełnie nowe opowiadania o Koszmarnym Karolku.
Mroczny sekret odkryty!

W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi dnia matki.

Poznacie też ulubionych władców Karolka i jego kolekcję brutalnych robali.

Uwaga, wszystkie larwy z drogi!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Klaudia Cebula | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Koszmarny Karolek to seria książek o bardzo psotliwym chłopcu. Powstała już w 1993 roku i do tej pory ukazało się naprawdę wiele książek z tej serii i chyba doliczyłam się dwudziestu pięciu.

Na podstawie książeczek z cyklu powstał serial animowany pd tym samym tytułem co cała seria. Do tej pory to właśnie z ekranizowaną wersją miałam do czynienia.

To książka wyjątkowa, bowiem zawiera zbiór opowiadań o Koszmarnym Karolku.

W każdym opowiadaniu towarzyszą mu znane już widzom czy czytelnikom postacie z najbliższego otoczenia chłopca. Są one zabawnie skonstruowane językowo na zasadzie paronomazji (co obecne jest też w oryginale choć tam akurat imiona nie są odpowiednikami tych w przekładzie).

Władcy mroku rozpoczyna rozdział Koszmarny Karolek i Mroczna Zmora na który składają się cztery opowiadania Mroczna Zmora, Zemsta szkolnej stołówki, Puszek się puszy i Dzień Matki.

W tym rozdziale dowiadujemy się, że nawet najbardziej dokuczne dzieci też miewają swoje strachy i nie ma...

Semka | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

W szkole mojego dziecka Koszmarny Karolek jest głównym tematem rozmów, dzieci wymieniają się swoimi postrzeżeniami, opowiadają ulubione fragmenty, pożyczają sobie książki. Jeśli jeszcze ich nie masz, powinieneś to nadrobić.

Mirena | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Karolek może być każdym: słynnym hollywoodzkim reżyserem, treserem kotów, pogromcą potworów, biznesmenem sprzedającym słodycze w szkole. Jego przygody nigdy nie znudzą. W końcu tak barwna postać ma 100 pomysłów na minutę ;) Bardzo polecam!

Domi | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Według mnie najlepszą częścią książki są „Dziwactwa władców”, która zawiera krótkie zabawne opisy władców panujących w przeszłości. Jeśli chcesz rozbudzić w swoim dziecku historyczne zainteresowania, zacznij od tego fragmentu :d

Kiti | 2016-03-18

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolku, którą czytam już od kilkunastu lat. Gdy zobaczyłam, że wychodzą nowe opowiadania, wiedziałam, że im się nie oprę.

Księga podzielona jest jak by na dwie części - cztery opowiadania i ciekawostki o władcach, kolejne cztery historyjki i dział poświęcony robalom. W pierwszym z nich dowiemy się, czy Karolek ma spokojny sen po opowiadaniu strasznych historii. Następnie poczytamy o Dydonie, pogromczyni słodyczy, która będzie sprawdzała wszystkim dzieciom śniadaniówki. Czy Karolkowi uda się z nią wygrać? Kolejne opowiadanie dotyczy Puszka, kotka Damianka i tego, jak Karolek chciał nauczyć go wykonywania różnych sztuczek na konkurs. Ostatnia historyjka z pierwszej części dotyczy dnia matki i tego, jakie ,,wspaniałe" prezenty kupił Karolek swojej rodzicielce.

Druga część to takie historyjki, jak ta o nocowaniu Karolka u Ordynarnego Ola, opiece niani i próbie zjedzenia im całego ciasta czekoladowego. Jedno jest pewne, chłopcy nie...

Katarzynka | 2016-03-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Mój syn uwielbia historie o Karolku! Kupiłam mu nowe opowiadania i teraz ciężko go oderwać od lektury, co bardzo mnie cieszy, ponieważ zamiast grać w gry komputerowe, spędza czas z Władcą Mroku. A uwierzcie mi ciężko było go zaciągnąć do czytania.

KuLtUrAlNiE | 2016-03-17

Koszmarny Karolek - jak już zapewne wiemy - to główny bohater opowiadań. Uważany jest za najkoszmarniejszego dzieciaka na świecie. Uwielbia denerwować, płatać figle i przyprawiać o mocne bicie serca wszystkich dookoła. Jego ulubioną ofiarą jest Damianek - młodszy brat. Generalnie robi wszystko, co jest przeciwieństwem bycia grzecznym i kulturalnym.
W niniejszym zbiorze mamy cztery opowieści. Każda z nich natomiast ma swoje rozdziały. Całość jest napisana pod tłem mrocznych zjaw, tajemniczych zagadek i większych, bądź mniejszych koszmarków:)
Samą treść czyta się bardzo szybko ze względu na wielkie literki i dużą ilość obrazków. To powinno zachęcić dzieciaki do samodzielnego czytania.
Ilustracje, jak już pisałam, są prześmieszne i bardzo dobrze odzwierciedlają charakter treści.
Zbiór ten nie jest tylko - jak zauważymy podczas czytania - zbiorem samych przygód Karolka Koszmarnego. Są tu bowiem - dokładnie dwie - części zawierające, nazwijmy to , wiadomości encyklopedyczne:)...