Wyzwanie czytelnicze LC

Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza

Wydawnictwo: Zielona Sowa
ZwykłaMatka

Marek i Darek to bliźniacy podobni do siebie jak dwie krople wody. Są bardzo żywiołowi, energiczni i skorzy do psot, przez co często w przedszkolu wpadają w różne tarapaty. Pewnego dnia w ich domu pojawia się kotka ich cioci – Afera. Zamiesza u nich przez pewien czas, bo ciocia spodziewa się dziecka i nie może się nią zajmować. Chłopcy uwielbiają zabawy z kotką Aferą, wiec są z tego powodu...

Pewnego dnia w ich domu pojawia się kotka ich cioci – Afera. Zamiesza u nich przez pewien czas, bo ciocia spodziewa się dziecka i nie może się nią zajmować. Chłopcy uwielbiają zabawy z kotką Aferą, wiec są z tego powodu bardzo szczęśliwi. Okazuje się, że kotka Afera spodziewa się młodych. Rodzi śliczne kociaki, które są podobne do siebie jak… dwie krople wody. Chłopcy robią wszystko, aby kocięta zostały u nich na zawsze. Niestety, ich starania spełzają na niczym i wpadają w coraz większe tarapaty. Co jeszcze mogą zrobić bliźniacy, aby rodzice zgodzili się zatrzymać koty-bliźniaki?

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/kornet-klarnet-i-lysa-ciocia-iza.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/kornet-klarnet-i-lysa-ciocia-iza.html

Alicya Oss | 2015-07-19

To mądra, ciepła i sprawiająca ogromną przyjemność podczas lektury książeczka. Dzięki twardej oprawie wytrzyma więcej intensywnych spotkań z 4-5 letnim czytelnikiem, niż jej miękka odpowiedniczka. Jednak trudniej (także ze względu na gabaryty) będzie ją upchnąć w plecaku - więc raczej nie będzie się jej zabrać ze sobą na wakacyjne wojaże. Myślę, że warto zapoznać się także z pozostałymi częściami serii, gdyż wszystkie są ze sobą w pewnym stopniu powiązane - głównie za sprawą bohaterów. Zuzia i Kamil, o których wspominają Marek i Darek, także przeżywają liczne przygody związane ze zwierzętami, o których warto poczytać.

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/07/kocia-afera-kornet-klarnet-i-ysa-ciocia.html#more

Monika Rugała | 2018-12-27
Ewa318 | 2017-09-14