Armie świata antycznego. Republika rzymska i Kartagińczycy

Wydawnictwo: Bellona
historia

Pierwsza pozycja z kilkutomowego cyklu poświęconego armiom świata starożytnego. Przybliża najciekawsze kampanie wojenne i bitwy z udziałem Rzymian wspaniałych żołnierzy, którzy dzięki niezwykłej wprost odporności na trudy walk oraz doskonałej organizacji stworzyli najlepszą machinę wojenną starożytności. Na ich tle Daniel Gazda opisuje także ewolucję myśli wojskowej, uzbrojenia oraz taktyki. Całość jest bogato ilustrowana i opatrzona licznymi mami.

rybka | 2016-02-23
grumpy_rabbit | 2016-01-24