Opowiadania wileńskie

Wydawnictwo: Norbertinum

Tłem opowiadań Karpinowicza jest Wilno i jego mieszkańcy w okresie międzywojennym. Opowiadania te charakteryzują się zwięzłością opisu i rozmaitością wydarzeń. Autor buduje swoje koncepcje na kontrastach. Problematyka nie należy do skomplikowanych, jest historycznie autentyczna i tematycznie różnorodna. Autor stara się opisać zarówno dodatnie, jak i ujemne cechy charakteru swoich bohaterów oraz ich czynów. Kunszt pisarza polega tutaj na umiejętności powiązania w jedną całość postaci, ich życia, osobowości i ich obyczajów.

przemozwierz | 2016-10-04
Aeona | 2014-05-27