English Matters, 51/2015 (marzec/kwiecień)

Okładka książki English Matters, 51/2015 (marzec/kwiecień) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters, 51/2015 (marzec/kwiecień)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
Kategoria:
czasopisma
Seria:
English Matters
Wydawnictwo:
Colorful Media
Data wydania:
2015-03-01
Data 1. wydania:
2015-03-01
Język:
angielski
ISBN:
18964184
Tagi:
english czasopisma dwumiesięcznik
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
571
270

Na półkach: ,

Kolejne zetknięcie się z magazynem English Matters i kolejne zachwyty nad formą przekazu tak cennych informacji - nie dość, że uczymy się języka, to jeszcze przemycamy wiedzę na temat kultury. A wszystko przedstawione w przystępny i ciekawy sposób! Przyjrzyjmy się bliżej numerowi 51/2015.

Już sama okładka przyciąga czytelnika - odcinający się czerwienią londyński autobus wskazuje na tematykę działu "Travel". Świetny przewodnik dla osób pragnących wybrać się na wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii - znajdziemy tutaj nie tylko informacje o zabytkach koniecznych do obejrzenia, ale i o miejscach, w których warto zatrzymać się na coś do zjedzenia. Słownictwo, oczywiście, również pełni kluczową rolę - wyposażeni w taką wiedzę, śmiało możemy zacząć planowanie podróży.
W tym samym dziale natknąć się możemy również na polski akcent - male co nieco o naszych krajowych drogach i autostradach.

Wracając do początku, w "This&that" mamy okazję dowiedzieć się o istnieniu fascynującego gadżetu - aparat i pieczątka w jednym! Zaciekawiła mnie również nagroda literacka Branford Boase Award, o której istnieniu nie miałam pojęcia, a która wspiera wybijających się twórców. Jest również zwycięski tekst o ponadczasowej "Lolicie" i autorze głośnej książki.

Pierwszy tekst z działu "People & lifestyle" niestety nie trafił w mój gust, ale mimo to - warto było dowiedzieć się czegoś nowego. Poznałam sylwetkę Henry'ego Cavilla i jestem pełna podziwu dla jego pracy i wysiłku, jaki musiał włożyć w swoją karierę. Kolejny artykuł niesie bardzo ważny przekaz - wspaniale, że tematyka krwiodawstwa została poruszona na łamach magazynu.
Natomiast wywiad z fotografką i antropolożką kulturową - Klarą Keler - bardzo mi się spodobał - jej projekt jest genialnym pomysłem, a sam tekst pozwolił mi poznać wiele istotnych słówek.

W dziale dotyczącym kultury dowiemy się sporo o londyńskiej sali koncertowej poświęconej księciu Albertowi, mężowi królowej Wiktorii, zgłębimy ułamek historii Brytyjskiej, a konkretniej burzliwy XV wiek. Gratka dla fanów fantastyki - tekst o "japońskich wampirach", czyli coś zupełnie odmiennego od znanego nam ujęcia tematu.

Niezwykle przydatne są przykładowe rozmowy umieszczane na łamach magazynu - tym razem jest to "The job interviev" - prześledźcie uważnie!

Na koniec - świetny artykuł o słynnym "selfie", które sięga swa historią znacznie dalej, niż mogłoby nam się wydawać!

Warto wspomnieć również o oferowanym czytelnikom dodatku - "Be perfect as present perfect" w formacie PDF - niepowtarzalna okazja, by zmierzyć się z tym, co wielu z nas sprawia najwięcej trudności - ze znienawidzoną gramatyką.

Zdecydowanie polecam!

Kolejne zetknięcie się z magazynem English Matters i kolejne zachwyty nad formą przekazu tak cennych informacji - nie dość, że uczymy się języka, to jeszcze przemycamy wiedzę na temat kultury. A wszystko przedstawione w przystępny i ciekawy sposób! Przyjrzyjmy się bliżej numerowi 51/2015.

Już sama okładka przyciąga czytelnika - odcinający się czerwienią londyński autobus...

więcej Pokaż mimo to

avatar
182
133

Na półkach: , , ,

Magazyn dla uczących się języka angielskiego
– czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym.

Osobiście English matters definiuję jako – jak uczyć się języka wcale się nie ucząc. Może brzmi dziwnie, ale taka prawda. Ja po prostu czytam artykuły, a słówka wpadają do głowy. Potem odsłuchuję nagranie, w którym lektor czyta ten sam artykuł i okazuje się, że dużo wcześniejszych nowych słówek bez problemu mogę sobie na bieżąco przetłumaczyć w głowie, nie przerywając odsłuchu, a te które wciąż sprawiają mi trudność zapisuję drukowanymi literami na kartce, którą wieszam w widocznym miejscu. Nie raz korzystając z komputera, słuchając muzyki etc. spojrzę na tą kartkę i wzrokowo przyswajam. ;) Polecam tą metodę.

To moje drugie zetknięcie się z tym magazynem. Na ten numer nie mogłam się już doczekać, w szczególności po zapoznaniu się z wcześniejszym numerem jubileuszowym.

Zatem co tym razem oferuje English matters?
W This&That znajdziemy rozstrzygnięcie konkursu z poprzedniego numeru. Zwycięski artykuł skupia się na Vladimirze Nabokovie i jego słynnej „Lolicie”. Ostatnio ciągle gdzieś przewija mi się ta postać, dlatego z ciekawością przeczytałam.
Następnie, to co mnie zainteresowało to Branford Boose Award, o której do tej pory nie słyszałam. Wspiera ona m.in. dobrze zapowiadających się, młodych pisarzy. Redakcja English Matters przedstawia nam zwycięzców wraz z tytułami ich dzieł począwszy od 2000 roku. Myślę, że wybiorę którąś z proponowanych książek i zgłębię ją.

Dział People and Lifestyle w całości mnie pochłonął. Poznajemy sylwetkę aktora znanego m.in. z „The Man of Steel” – czyli nasz Superman w postaci Henry’ego Cavilla. Oprócz tego zaprezentowany został artykuł o krwi, a także o dzieleniu się nią. Sama zdecydowałam się zostać dawcą, do czego zachęcam także innych. J


W Culture coś dla fanów fantastyki, wampirów w japońskim folklorze, anime i mangi. A także artykuł „Rosy Bloodshed – the Wars of the Roses”.



Coś dla miłośników Londynu (jak zapowiada już sama okładka) przedstawia Travel. Krótki przewodnik po stolicy, zabytkach, muzeach.. Na uwagę zasłużyły także polskie drogi i to nie żart! J Autostrada 66 zaprasza.


Ponadto w tym numerze także aktualny temat – rozmowa o pracę, selfie, które wcale nie jest tak najnowszym ‘wynalazkiem’.

Polecam!

http://books-culture.blogspot.com/2015/04/english-matters.html

Magazyn dla uczących się języka angielskiego
– czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym.

Osobiście English matters definiuję jako – jak uczyć się języka wcale się nie ucząc. Może brzmi dziwnie, ale taka prawda. Ja po prostu czytam artykuły, a słówka wpadają do głowy. Potem odsłuchuję nagranie, w którym lektor czyta ten sam artykuł i okazuje się, że dużo wcześniejszych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
604
602

Na półkach:

English Matters 51/2015 to kolejny etap w nauce języka angielskiego i nowa dawka ciekawostek. W tym numerze wiodący artykuł dotyczy stolicy Anglii. Miasta, które z pewnością nie jedna osoba chciałaby poznać. Tak więc ruszajmy w interesującą podróż stronicami czasopisma.

Na początku, w dziale This and That zainteresowała mnie informacja o nagrodzie Branford Boase Award przeznaczonej dla pisarzy. Umieszczona została też lista laureatów począwszy od 2000 roku do chwili obecnej.
Kolejna strona przedstawia artykuł „The Phenomenon of Lolita”, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym w poprzednim numerze dwumiesięcznika.

W dziale People and Lifestyle otrzymujemy artykuł „Henry Cavill – the Man of Steel” dotyczący życia i kariery aktora, który wcielił się między innymi w rolę Supermana. Patrząc jak obecnie wygląda trudno uwierzyć w to, że w młodości był pulchnym dzieckiem.
Kolejny interesujący fragment z tego działu „It’s in Your Blood” dotyczy tak ważnej dla organizmu krwi.

W dziale Culture zainteresował mnie w szczególności tekst „Japanese Vampires”. Nie mogłam obok niego przejść obojętnie, ponieważ lubię fantastykę. To szereg ciekawostek oraz wzbogacenie słownictwa o wyrazy z odmiennej dziedziny.
Czytając artykuł „Rosy Bloodshed – the Wars of the Roses” mamy możliwość poszerzyć wiedzę na temat historii brytyjskiej w burzliwym i wypełnionym przemocą XV wieku. Czasie, który został utrwalony zarówno w literaturze, jak i w sztuce.

Wspomnieć należy również o obszernym i przydatnym – nie tylko od strony językowej artykule „London for Beginners” z działu Travel. Dla osób pragnących poczuć atmosferę tego miejsca tekst ten będzie stanowił prawdziwy deser. Dowiedzieć się z niego można między innymi, co warto zobaczyć, ale także gdzie można niedrogo zjeść i się napić.

„The Job Interview” z działu Conversation Matters przedstawia przykładową rozmowę o pracę. Temat aktualny i mogący się przydać każdemu.

„English Matters 51/2015” dostarcza po raz kolejny szereg nowych słów oraz ciekawych informacji z różnych dziedzin. Wspomniałam część artykułów, które bardziej mnie zainteresowały, ale pozostałe czytało się mi równie dobrze. Do połowy tekstów przygotowane zostały nagrania w formacie mp3 do pobrania ze strony internetowej. Bonus stanowi także dodatek „Be perfect as Present Perfect!” opracowany w formacie pdf również do pobrania. Umożliwia on lepsze zrozumienie tego czasu. Zachęcam do zapoznania się z treścią tego numeru dwumiesięcznika, gdyż jest to dobra metoda na uatrakcyjnienie nauki języka angielskiego.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2015/04/02/english-matters-512015/

English Matters 51/2015 to kolejny etap w nauce języka angielskiego i nowa dawka ciekawostek. W tym numerze wiodący artykuł dotyczy stolicy Anglii. Miasta, które z pewnością nie jedna osoba chciałaby poznać. Tak więc ruszajmy w interesującą podróż stronicami czasopisma.

Na początku, w dziale This and That zainteresowała mnie informacja o nagrodzie Branford Boase Award...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • 2015
    1
  • Ulubione ^^
    1
  • Czasopisma
    1
  • Przeczytane 2015 ✓
    1
  • English matters
    1
  • Od Wydawnictwa :)
    1
  • 2015
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki English Matters, 51/2015 (marzec/kwiecień)


Podobne książki

Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,4
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...

Przeczytaj także