English Matters, 56/2016 (styczeń/luty)

Seria: English Matters

Nele Neuhaus

Psychoza
Robert Bloch

7,4 (817 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Katherine Rundell

8,33 (3 ocen i opinii)
Sherry | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

English Matters to ostatnio praktycznie jedyne co mam czas czytać. Dodatkowym atutem jest to, że mogę przy okazji czegoś się nauczyć. Zobaczmy co znajdziemy w 56. numerze.

Jak zawsze na początku This and That, gdzie między innymi kilka interesujących rzeczy z Polski, ale nie tylko. Dalej znajdziemy zwycięskie opowiadanie z numeru 55. English Matters. Gratulacje dla Pani Eweliny Brożek! W People and Lifestyle cztery artykuły. O Angelinie Jolie, który bardzo mi przypadł do gustu, bo uwielbiam tą aktorkę, a w nim trochę o jej prywatnym życiu i karierze. Kolejny to "Lesson in Love", czyli Evan Marc Katz opowie nam trochę jak to z tą naszą "drugą połówką" jest. Następnie o brytyjskim systemie klas w społeczeństwie i o programie Erasmus+ - i tutaj muszę się pochwalić - w którym sama biorę udział. :) W Culture artykuł o Mary Anne Evans, o podatkach - w różnych krajach, o ich historii oraz jeden z lepszych tekstów w całym magazynie o Szkocji. Czeka nas tutaj wiele informacji o tym kraju...

Meggie | 2016-01-26

Początek roku to nowe wyzwania, ale także kontynuacja dotychczasowych. W moim przypadku oznacza to rozwijanie języka angielskiego do czego zachęca nowy numer dwumiesięcznika English Matters. Co ciekawego tym razem w nim znajdziecie? Już spieszę z odpowiedzią.

Artykuł, który zwrócił moją uwagę już po tytule na okładce to „Angelina Jolie – A Private Life on Public View” z działu People and Lifestyle. Dotyczy on życia i kariery pięknej, odważnej i przyciągającej wzrok aktorki, która zagrała w wielu filmach. Podejmowane przez nią decyzje często odbijały się echem w mediach. Początki kariery nie były łatwe, ponadto borykała się także z problemami osobistymi. O tym wszystkim, jak też o jej zaangażowaniu w pomoc Kambodży przeczytacie w tym interesującym tekście.

Kolejny artykuł „Lesson in Love” z tego działu może zainteresować szczególnie osoby, które do tej pory nie znalazły swojej „drugiej połówki”, chociaż usilnie szukają. Przeprowadzony został wywiad z profesjonalistą, który pomaga...