Terpentulla

Jednym z poważnych problemów dziewcząt w okresie adolescencji jest anorexia nervosa – czyli jadłowstręt psychiczny, tj. rozwiązywanie problemów przez działania autodestrukcyjne, polegające na drastycznym ograniczaniu jedzenia i intensywnym wysiłku fizycznym. Pierwsza część książki służy uporządkowaniu wiedzy naukowej dotyczącej zaburzeń łaknienia. Druga ma znaczenie praktyczne. Wskazuje bowiem na zasadność oraz cele prowadzenia działań profilaktycznych w szkole, a ponadto proponuje trzy projekty programów z zakresu profilaktyki pierwszego stopnia. Dzięki sporej dawce wiedzy naukowej, jak i praktycznym podpowiedziom Anoreksja od A do Z może być pomocna dla nauczycieli i wychowawców w działaniach prewencyjnych na terenie szkoły czy innej placówki wychowawczej.

źródło opisu: http://www.ibuk.pl/fiszka/2419/anoreksja-od-a-do-z.html

źródło okładki: http://solarisnet.pl/160486-66416-thickbox/anoreksja-od-a-do-z.jpg

Michelle87 | 2015-04-04
Przeczytana: 2010 rok