Psychologiczne portrety człowieka. Praktyczna psychologia rozwojowa

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
83-60083-83-5
Sedii

red. Anna Brzezińska Praktyczna psychologia rozwojowa. Książka przedstawia osiem okresów rozwoju człowieka; cztery z nich dotyczą okresu dzieciństwa, jeden - dorastania, a trzy - dorosłości. Każdy z nich przedstawiany jest z dwóch stron, raz od strony najważniejszych zmian i osiągnięć rozwoju, a dwa - od strony zjawisk o charakterze negatywnym, zagrażających realizacji zadań rozwojowych na...

red. Anna Brzezińska

Praktyczna psychologia rozwojowa.

Książka przedstawia osiem okresów rozwoju człowieka; cztery z nich dotyczą okresu dzieciństwa, jeden - dorastania, a trzy - dorosłości. Każdy z nich przedstawiany jest z dwóch stron, raz od strony najważniejszych zmian i osiągnięć rozwoju, a dwa - od strony zjawisk o charakterze negatywnym, zagrażających realizacji zadań rozwojowych na tym właśnie etapie życia bądź utrudniających, czy nawet uniemożliwiających pomyślne przejście do następnego okresu.

Basia | 2017-02-17

Jest to zdecydowanie pozycja naukowa, ale napisana przystępnym językiem i w ciekawej formie. Myślę, że to pozycja z rodzaju tych, których nie czyta się "od deski do deski" a zapoznaje się z portretami czyli etapami rozwojowymi, które aktualnie nas intrygują bądź potrzebujemy wiedzy aby zrozumieć nas samych czy otaczających nas ludzi. Duży plus za wszechstronną analizę każdego etapu życia człowieka.

Gabi Stankowska | 2016-03-22

Rewelacyjna książka pod względem psychologicznym i pedagogicznym. Zawiera duo informacji o każdym etapie rozwojowym człowieka oraz zawiera do niego szczegółową charakterystykę. Pisana bardzo jasnym i zrozumiałym językiem. Polecam

JUTka_OL | 2011-06-07

Bardzo dobra pozycja, może czasem trochę za naukowa, ale warta uwagi!

Alma77 | 2012-02-29
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Bardzo interesująca,jesli kogos fascynuje psychologia!

Lilly | 2015-07-16
Przeczytana: 2014 rok

książka z zakresu psychologii, z którą miałam okazję zapoznać się w trakcie studiów. Jednak treści w niej zawarte mogą okazać się przydatne, aby rozpoznać prawidłowy rozwój dziecka, a także w zrozumieniu zachowań u dorosłej osoby.

Anna Halik | 2012-11-19
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam