poradniki
Aniołeczek

Najnowsza książka najpopularniejszej polskiej trenerki, Ewy Chodakowskiej, która wspólnie z doświadczonymi trenerami personalnymi, Lefterisem Kavoukisem i Tomaszem Choińskim poderwie tym razem z kanap nie tylko kobiety, ale i ich partnerów! „Trenuj z nami! Uniwersalny trening personalny” to odpowiedź na potrzeby kobiet i mężczyzn. Książka jest przeznaczona dla wszystkich aktywnych osób...

Książka jest przeznaczona dla wszystkich aktywnych osób preferujących zarówno ćwiczenia funkcjonalne, jak i siłowe czy fitness.

Pomoże osiągnąć każdemu indywidualnie założone cele - od wymodelowania sylwetki czy redukcji tkanki tłuszczowej przez siłę i sprawność do wypracowania masy mięśniowej. Prezentuje metody, które pozwalają w łatwy i szybki sposób ułożyć własny skuteczny program treningowy i zbudować optymalną jednostkę treningową. Książka przybliża także technikę wykonywanych ćwiczeń, aby pomóc czytelnikom świadomie pracować nad postępami w treningach.

Ponad 200 ćwiczeń z własnym ciężarem ciała i sprzętem, ułożonych w urozmaicone programy treningowe, pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie.

Ćwiczenia zaskoczą swoją wielofunkcjonalnością i kreatywnym wykorzystaniem sprzętu: piłki gimnastycznej, gum rehabilitacyjnych, odważników, ławeczki, hantli czy sztangi.

Książka wyjaśnia, jak dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt do ćwiczeń i zorganizować salę treningową w domu, zawiera rekomendacje dla kobiet i mężczyzn z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, celów i poziomów zaawansowania - od początkujących do zaawansowanych.

To kompendium wiedzy treningowej, z którego dowiemy się od czego zacząć proces pracy nad własnym ciałem, w jaki sposób się motywować i prawidłowo odżywiać oraz jak skutecznie trenować samodzielnie w domu, w siłowniach czy klubach fitness, aby osiągnąć spektakularne i długotrwałe efekty.

źródło opisu: http://keliber.pl/

źródło okładki: http://keliber.pl/

Daniel Wytrwał | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 września 2017

Spodziewałem się po tej książce więcej. Zdawkowe informacje, które informują o samuch podstawach, po łebkach opisowe informacje. Jeśli ktoś chce na podstawie tej książki wykonywać ćwiczenia to na ogólne rozeznanie jak wygląda ćwiczenia jest ok, natomiast konkretnie angażowanie poszczególnych mięśni i kiedy najlepiej używać ćwiczeń to już z tej książki się nie dowiemy. Książka bardziej wygląda jak praca licencjacjka z AWF niż poradnik.
Chcecie się rozeznać w ćwiczeniach jakie możecie wykonywać to książka jest dla was. Chcecie coś więcej to nie tu

Getos | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2016, Sport-Dieta
Przeczytana: 10 października 2016

Książka skierowana głównie do początkujących/zaczynających ćwiczenia z ciężarami/piłkami/kettlami itp. Ktoś kto już się w to bawi raczej nic nowego w niej nie znajdzie. Ćwiczenia dobrze zilustrowane, programy w miarę przystępnie opisane. Jak zaczynasz zabawę w siłownię/fitness to można zerknąć.

ZielonyNotatnik | 2016-06-05
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo słaba książka. Niby atlas 200 ćwiczeń, ale żadne nie jest opisane w sposób wystarczający, żeby je bezpiecznie i efektywnie wykonywać.

Dodatkowo informacje z okładki sugerują, że po jej przeczytaniu będzie można skomponować swój własny trening. Nic bardziej mylnego. Po przeczytaniu tej książki co najwyżej będziemy wiedzieli jakie mamy opcje aktywności fizycznej.

Stawiam trzy, a nie jeden, bo wstępne rozdziały zawierają kilka wartościowych informacji (jakkolwiek bardzo pobieżnych) o: żywieniu, typach treningów, motywacji.

Cataleya | 2015-12-26

Świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą zacząć ćwiczyć. Na prawdę duży wybór ćwiczeń dopasowany do każdego poziomu zaawansowania. Polecam.

Zachwycona pierwszą książką Ewy Chodakowskiej, która zasiliła moją biblioteczkę
czyli "Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness" na kolejny cel zakupów w Empiku obrałam nowość wydawniczą "Trenuj z nami! Uniwersalny trening personalny".

Kupiłam tę książkę ze względu na pokazaną bardzo dużą liczbę różnorodnych ćwiczeń. Jednak z biegem czasu i lektury okazało się, że zestawy ćwiczeń na których mi tak zależało to tak na prawdę dodatek! Przynajmniej dla mnie, ponieważ w mojej ocenie cenniejsze okazały się początkowe rozdziały. Stanowią one kompendium wiedzy dla osób trenujących!

Już od pierwszych stron byłam zachwycona książką. Po raz pierwszy byłam w 100% pewna, że dokonałam idealnego zakupu. Dzięki tej książce dowiedziałam się co jeść przed, w trakcie i po treningu. Nie spodziewałam się, że takie znaczenie ma to co jemy przed treningiem! Ewa, Lefteris i Tomek opisali także sprzęt, który będzie potrzebny do ćwiczeń, jego zastosowanie i wpływ na nasz organizm. Tu spodobały mi się...

Mugol | 2015-06-14

Tylko dwie książki pani Ewy uważam za absolutnie świetne: "przepis na sukces" i tą. Dzięki temu katalogowi możemy stworzyć swój własny trening i to nie jeden, ponadto dostajemy wskazówki jak dopomóc naszemu organizmowi od wewnątrz w walce o upragnioną sylwetkę. Jednakże trzeba tutaj zaznaczyć jedno: aby korzystać z tej książki trzeba mieć chociaż podstawowe pojęcie o fitnessie w dodatku musimy dokładnie znać możliwości naszego ciała!!! Bez tego sukces będzie marny.

| 2015-05-08
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Tym razem dość inna propozycja od drużyny Ewy Chodakowskiej. W porównaniu do poprzednich książek.. oczywiście.

"Uniwersalny trening personalny" to przede wszystkim atlas ćwiczeń. Porządny, bo jest ich ponad 200. Blisko 3/4 książki to tzw. instruktarz obrazkowy w większości wykonany przez Tomka. Przykłady ćwiczeń dla każdego w zależności od poziomu zaawansowania, miejsca ich wykonywania oraz sprzętu jakim dysponujemy. Przecież nie wszyscy ćwiczą cały czas przed telewizorem z dvd?! Ruszamy w teren, na siłownię i gdzie was oczy poniosą.

Oprócz ćwiczeń są też m.in. trochę o aktywności (co i jak), porady żywieniowe (co jeść przed, w czasie i po treningu, jak dobierać odpowiednią ilość kalorii - np. na podstawie wzorów - by widzieć rezultaty naszego wysiłku) oraz znana z poprzednich publikacji - motywacja Ewy. Na końcu są też tabelki, żeby samemu opracowywać swoje treningi.

Generalnie to taka wisienka na torcie. Mniej paplaniny, a więcej ćwiczeń. I o to chodzi.

Niektórym może się...

doreenxs | 2015-04-24
Przeczytana: kwiecień 2015

Uwielbiam Ewę za to co robi, kupuje jej programy treningowe i książki, tym bardziej z przykrością stwierdzam, że tym razem się rozczarowałam. 85% książki to katalog ćwiczeń, z czego z siedmiu grup ćwiczeń interesuje mnie tylko jedna. Dużo skomplikowanych wzorów do wyliczeń różnych współczynników, które mnie nie interesują. Zbyt skąpe informacje na temat, co jeść przed i po treningu. Omówiono tylko węglowodany, a co z białkami? Jeśli w tym temacie istnieją tak zróżnicowane opinie i porady, spodziewałam się wyczerpującego wyjaśnienia dlaczego po treningu jemy właśnie węglowodany, a nie białka. Z tabel wynika, że po treningu mogę sobie zjeść frytki i popić colą - a to zupełnie nie jest spójne z koncepcją zdrowego odżywiania Ewy. Oczywiście mam swój rozum i potrafię krytycznie wyciągać wnioski, ale z mojego punktu widzenia książka jest nieprzydatna. Ćwiczę z Ewą od roku, z tej pozycji nie dowiedziałam się nic nowego. Być może skierowana jest do początkujących i w mojej opinii bardziej...