Siła serca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Power Of The Heart: Finding Your True Purpose In Life
poradniki
joly_fh

Czego właściwie oczekuję od życia? Co jest moim celem? Jakie jest moje nastawienie wobec wartości takich jak zdrowie i relacje międzyludzkie? Jakie są moje ukryte talenty i możliwości? Czym są dla mnie pieniądze? Siła serca podejmuje te i inne pytania odnoszące się zarówno do naszych codziennych wyborów, jak i rozwoju trwającego całe życie. W ciągu rocznej podróży po świecie autor książki...

Siła serca podejmuje te i inne pytania odnoszące się zarówno do naszych codziennych wyborów, jak i rozwoju trwającego całe życie. W ciągu rocznej podróży po świecie autor książki przeprowadził rozmowy z osiemnastoma osobami - przywódcami duchowymi, naukowcami i myślicielami reprezentującymi różne kultury i środowiska. Wśród nich znaleźli się: Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. Zgodzili się na rozmowę przed kamerą i wspólnie stworzyli „portret serca” - niewyczerpanego źródła miłości, intuicji, zrozumienia, wdzięczności, przebaczenia i odporności psychicznej. W niezwykle wyrazisty, czasem poruszający sposób potwierdzili przekonanie, że serce to coś więcej niż organ pompujący krew do organizmu. Powierzając Baptistowi de Pape swoje inspirujące, niezwykłe historie o wpływie, jaki wywarło na nich serce, przyczynili się oni w istotny sposób do ukształtowania jego wizji tej książki, jak również towarzyszącego jej filmu.

źródło opisu: Dom Wydawniczy PWN

źródło okładki: www.dwpwn.pl

Wioleta Sadowska | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

"Nawet jeśli postrzegamy serce jako organ fizyczny, uznając je za źródło siły duchowej, to i tak jest ono cudem".

"Miej serce i patrzaj w serce!” - takim cytatem kończy Adam Mickiewicz swoją balladę pt. "Romantyczność". Dlaczego tak mało ludzi w dzisiejszych czasach nie stosuje się do tych właśnie słów? Nie słucha serca, nie odbiera dawanych przez niego sygnałów. Może książka będąca istną skarbnicą złotych myśli wspaniałych umysłów tego świata, zmieni nieco takie nieprawidłowe nastawienie.

Baptist de Pape to urodzony w 1977 r. w Belgii poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie w Tillburgu w Holandii, nie podjął się pracy w zawodzie, lecz podróżował po świecie i przeprowadzał wywiady ze znanymi pisarzami oraz autorytetami w temacie duchowości. W ten oto sposób powstała książka oraz film pt. "Siła serca".

Publikacja "Siła serca" to zbiór dających do myślenia cytatów, fragmentów wywiadów oraz samych komentarzy autora dotyczących...

"Siła serca" to dość nietypowa książka. Jej treść dotyczy przede wszystkim roli serca w naszym życiu. Mowa o jego możliwościach, o których nie uczy się w szkołach, czy na studiach medycznych. Organ ten posiada wiele innych umiejętności, które dopiero od niedawna zaczęto badać i bliżej się im przypatrywać.
W świecie ociekającym od konsumpcjonizmu, wyrachowania, coraz większej chęci posiadania i depresji, nagle pojawia się książka, która w dość ciekawym wydaniu temu wszystkiemu się przeciwstawia.
W zasadzie jakby się logicznie nad tematem samego serca zastanowić, to faktycznie jest to narząd, bez którego nie da się żyć. Podobno istnieje część serca, której dotknięcie wywołuje zgon.
Autor "Siły serca" sugeruje, by otworzyć się na tzw. inteligencję serca. W kontekście swoich rozważań podejmuje m.in. tematy lęku, kariery, przebaczania, synchroniczności, miłości, związków.

W świecie opanowanym przez kult umysłu umiejscowionego w mózgu, książka ta rzuca światło na inne drogowskazy,...

Agata | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Siła Serca jest książką towarzyszącą filmowi o tym samym tytule, który swą światową premierę miał w październiku 2014. Pozycja jest swego rodzaju "duchową lekcją" i wskazówkami, doświadczeniami osiemnastu myślicieli, i nauczycieli duchowych (wśród nich między innymi Eckhart Tolle, Paulo Coelho, Marci Shimoff), których biogramy znajdziemy na końcu książki. Piękne, albumowe wydanie dopełnia przesłania, jakie płynie z wywiadów przeprowadzonych przez autora.
Serce jest nie tylko mięśniem pompującym krew - jest ośrodkiem emocjonalnej inteligencji odpowiedzialnej za miłość, przebaczenie, wzruszenie, intuicję... Zrozumienie własnego serca prowadzi do zrozumienia własnego ja, celu naszego istnienia. Siła Serca inspiruje, uczy i porusza. Wskazuje drogę, dzięki której nie zagubimy się w chaosie dzisiejszego świata, kuszącym nas rzeczami błahymi i materialnymi.

Obok urywków z wywiadów i komentarza autora, w Sile Serca znajdziemy rozważania, duchowe ćwiczenia, pozwalające się wyciszyć i...

Elwira | 2015-02-02
Przeczytana: styczeń 2015

Książka jest nie tyle poradnikiem, co przewodnikiem, swoistym kierunkowskazem na drodze życia. Głównym tematem, który pojawia się w Sile Serca (u wszystkich jej współtwórców) jest wiara w to, że nasze serce jest najmocniej i nierozerwalnie połączone z naszą jaźnią – tożsamością, z naszą duszą – tym prawdziwym JA! Także z Bogiem i teraźniejszością, światem. Według autora, żeby znaleźć drogę do swojego serca, musimy przestać słuchać rozumu, a raczej sprawić aby zamilkł. Uciszyć „gadaninę swojego umysłu” i odnaleźć wewnętrzny spokój. Co sami wiemy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest horrendalnie trudne. Niemal niewykonalne – choć możliwe, bo parafrazując: nasze serce jest w naszych rękach.

Nie pozwól, aby hałas innych opinii zagłuszył twój wewnętrzny głos. I, najważniejsze, miej odwagę słuchać swego serca i intuicji.
- Steve Jobs

I choć serce mamy jedno, to ma ono wiele Form Mocy choćby: intuicja, intencje, wdzięczność, przebaczenie, odporność psychiczna i największą czyli...

Pani_Kultura | 2015-05-17
Przeczytana: 06 maja 2015

W ostatnim czasie poszukuję swojego miejsca w świecie. Po niedawnych wydarzeniach, jakoś trudno jest mi je odnaleźć, a otaczająca mnie rzeczywistość jakoś mi w tym szczególnie nie pomaga. Szukam inspiracji, motywacji, rozwiązań. I nic. Zupełna pustka. Nic nie chce dopasować się do (nie)idealnej układanki życia. Ale nie poddaje się. Próbuję dalej, bo chcę. Bo mam jeszcze nadzieję. I taką jedną nadzieją z wielu była dla mnie Siła serca. Przez wielu chwalona i polecana, a szczególnie przez osoby, które czytam, cenię i lubię. Po tym wszystkim nie mogłam przejść obok niej obojętnie.

Serce jest tylko (lub może aż) narządem, które pompuje krew i wiemy tyle, że bije – czego tak chętnie słuchają ciężarne matki podczas badań. Jest symbolem życia i miłości, ale to by było pewnie na tyle. A co jeśli tak nie jest? Co jeśli nie doceniamy jego wagi? Co jeśli jest zdolne do rzeczy, o których mówi się w przysłowiach i porzekadłach, ale tak naprawdę przypisujemy te zdolności rozumowi? Może...

Qulturasłowa | 2015-02-19

Serce to nie tylko mięsień utrzymujący nas przy życiu. Równie ważne jak kwestie biologiczne są te, związane z duchowością. Serce pozwala nam kochać, pozwala współczuć, pragnąć. Często przejmuje także funkcje myślowe, zaś kierowanie się jego podszeptami pozwala nam poczuć pełnię życia, doświadczać niezwykłych emocji i uniesień.
Niekiedy serce i jego decyzje kłócą się z rozumem, wydają się być irracjonalne. Tak właśnie było w przypadku pewnego prawnika, który postanowił odrzucić propozycję pracy w prestiżowej korporacji, by podążyć własną ścieżką. Baptist De Pape, o nim bowiem mowa, ku niezadowoleniu rodziców, zaczął zadawać sobie pytania, czego tak naprawdę oczekuje od życia, co jest jego prawdziwym celem. Praca za biurkiem z pewnością nim nie była, natomiast dzięki koncentracji i wejrzeniu w siebie, odnalazł cel, jakim było … serce.
„Miałem zbadać ową moc serca, energię, która mną zawładnęła. Moim zadaniem było znaleźć największych współczesnych myślicieli, pisarzy, nauczycieli...

MoznaPrzeczytac | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

George Bernard Show powiedział, iż „Celem życia jest życie z celem”. Każdy, kto spotkał się z naukami V. Frankla i pojęciem nerwicy egzystencjalnej (noogennej) wie, że gdyby istniała książka, pozwalająca człowiekowi przybliżyć się do odkrycia celu i sensu jego życia, NIE WOLNO byłoby jej zlekceważyć. Ja właśnie trzymam w ręku książkę o pięknej, magnetycznej okładce, której podtytuł brzmi: „Odkrywanie prawdziwego celu w życiu”. A jak jest naprawdę?

Sięgając po „Siłę serca”, zastanawiam się, czy jest to książka przepełniona autentyczną i głęboką mądrością, czy może raczej kolejny marketingowy produkt amerykańskiego „psychobiznesu”. Już sam format i wydanie tej pozycji budzą moje skojarzenia ze słynną książką „Sekret” R. Byrne czy „Magnetyzmem serca” R. Schache’go. Wniosek: „Siła serca” najwyraźniej wpisuje się w nurt dziesiątek pozycji dotyczących tzw. Prawa przyciągania i tym podobnych kwestii. Już pobieżne przekartkowanie książki potwierdza to przypuszczenie, ale jeszcze nie wiem,...

| 2015-03-05

Książka, która wyciągnęła mnie z dołka.
Dużo z zawartych w niej prawd było mi już znane, jednak gdzieś w pędzie życia odsunęłam je od siebie. Dzięki tej książce otworzyły mi się oczy, a raczej powinnam napisać serce i zmieniłam swoje nastawienie do świata oraz do siebie. Teraz żyje mi się o wiele łatwiej :)

Dodatkowym plusem jest dla mnie oprawa graficzna książki, dzięki której wszystko jest czytelne i atrakcyjne dla oka.

Szara | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Zbiór dość słabo uporządkowanych mądrości, bardzo zbieżna z "Sekretem" tematyka.
Duży plus za śliczne wydanie.

OSKAR-gejwmiescie | 2017-09-01

Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zdecydowałem się kupić tą książkę. Dotarłem zaledwie do 56 strony z ponad 200. Nie byłem wstanie przebrnąć dalej. Tak jak uwielbiam książki, które zawierają cytaty, myśli itd. o ile ten zbiór cytatów osób przeze mnie szanowanych jest sam w sobie dobry tak komentarze autora są do niczego. Mielenie mięsa mielonego, autor miał wysokie ambicje i postawił sobie za wysoko poprzeczkę próbując tłumaczyć, klarować zamieszczone cytaty. Nie udało mu się, i to bardzo mu się ni udało.
Nudzi i robi czytelnikowi wodę z mózgu. Wiem, że książek nie ocenia się po okładce i obrazkach ale cała grafika przyprawia o ból głowy o woła o pomstę do nieba.