Ciekawski George dostaje medal

Wydawnictwo: Modo
Curious George gets a medal
małpka, ciekawość, zabawa, nagroda
MAD_ABOUT_YOU

Pewnego dnia Ciekawski George dostaje list, ale nie umie go przeczytać… Tak zaczyna się pełna szalonych przygód czwarta część klasycznych opowieści o niesfornej małpce. Tym razem autorzy Hans Augusto Rey i jego żona Margret Rey, zainspirowani trwającymi od lat 50. XX wieku pracami nad podbojem kosmosu, uprzedzili wszystkich, wysyłając George’a w przestrzeń kosmiczną. Tym samym George stał się...

Tym razem autorzy Hans Augusto Rey i jego żona Margret Rey, zainspirowani trwającymi od lat 50. XX wieku pracami nad podbojem kosmosu, uprzedzili wszystkich, wysyłając George’a w przestrzeń kosmiczną. Tym samym George stał się pierwszą małpką w kosmosie.

źródło opisu: Modo, 2013

źródło okładki: http://www.empik.com/ciekawski-george-dostaje-meda...»

Villiana | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

Uwielbiam ciekawskiego George’a, ale ta część jego przygód nie pochłonęła mnie jakoś specjalnie.

O czym w tej części? Jest przygoda w pompą w domku na wsi, gdzie wrodzona ciekawość doprowadza małpkę do przeróżnych śmiesznych sytuacji, a jej pomysłowość w chęci rozwiązania problemów wręcz zadziwia, mamy odwiedziny w muzeum oraz George’a, który leci do gwiazd. Fajne historie, które po części i w nieco innych, bardziej rozwiniętych formach znałam z serialu animowanego.

Przyznam, że od początku zapowiadało się super, ale gdzieś dalej obrazki zanikły w morzu tekstu, którego było zdecydowanie za dużo, co nie występowało w poprzednich książeczkach. A że moje dzieciaki nie dadzą sobie póki co czytać książeczki na dobranoc na raty, trochę się już zaczynały wiercić, co raczej nie sprzyjało skupieniu na historii i czerpaniu z niej pełnej satysfakcji.

Za całą pewnością sięgnę jeszcze po inne przygody ciekawskiej małpki, bo to świetna bohaterka i moje dzieci ją kochają.

pasjonatka | 2017-07-11
RonkaWe | 2016-12-22