Zgłosuj na książki roku 2017

Księga czarownic

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0609-9
ajka1

Czarownice są po to, żeby się ich trochę bać, ale tylko trochę Pełne uroku i humoru wierszyki dla najmłodszych o "bałamutkach, zalotnicach, samolubnych zazdrośnicach, grymaśnicach i złośnicach" rozbawią i zadziwią, bo "one są naprawdę wszędzie: w sklepie, w kinie i urzędzie, w banku, w barze i fabryce... A kto taki? Czarownice!".

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

barakuda1205 | 2013-07-30

Przy okazji ostatniej wizyty w bibliotece w nasze ręce wpadła Księga czarownic Zbigniewa Dmitrocy. Idealnie wpasowała się w obecne gusta E., którą interesują „potworańskie” książki, czyli takie z potworami, czarownicami i strachami (aktualnie ulubiona kreskówka to oczywiście Scooby-Doo).

Księga czarownic to pięknie zilustrowany przez Jolantę Marcollę zbiór szesnastu wierszy o różnych czarownicach żyjących wśród nas. Autor fantastycznie ogrywa stereotypy dotyczące kobiet z jakichś względów niewpasowujących się w powszechnie obowiązujące szablony. W jego ujęciu czarownice to np. kobiety wstydliwe (Wstydliszka), wciąż się martwiące (Zgryzolda), nie umiejące gotować (Gariadna), mające bałagan (Flejtuchna), kochające ptaki (Ptasznica) itp. Nie są one jednak przedstawione tak, aby je wyśmiać, ale aby w zabawny sposób przedstawić ich sposób myślenia.
Moja córka się w tej książce zakochała. Momentalnie zapamiętała kilka zwrotów jak np.:
„Czary-mary, gruba dynia,
Niech pomyją się...

Alicja | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

Ta książka była bardzo ale to bardzo intrygująca i wybitna.

Anna Janczyszyn | 2017-01-20
Przeczytana: 29 stycznia 2017