Saga. Tom Drugi

Saga, Volume 2
9788361319511
komiksy
vold

Wielokrotnie nagradzany scenarzysta Brian K. Vaughan (Lwy z Bagdadu, Ex Machina) oraz artystka Fiona Staples (Mystery Society, Done to Death) przedstawiają opowieść z życie młodej rodziny starającej się znaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Hazel, nowo narodzona córeczka Marka i Alany, przeżyła już atak zabójców, atak szalejących armii i spotkanie ze straszliwymi potworami. W zimnej przestrzeni kosmosu niemowlę czeka najdziwniejsze ze spotkań. Pozna… swoich dziadków.

źródło opisu: Mucha Comics

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Saga-tom-2/142

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Tom drugi trzyma poziom. Z każdą stroną człowiek chce więcej i więcej. Czyta się bardzo gładko i satysfakcjonująco.

Chcę więcej!

ŁUKASZ | 2018-02-16

Zgodnie z przewidywaniami drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego. Więcej ciekawych wątków oraz rozwiązań fabularnych (wplatanie epizodów ze snów - bardzo dobry zabieg)i stopniowe, acz konsekwentne, budowanie postaci głównych bohaterów.
Oceniając pierwszy tom dałem 5 gwiazdek trochę na wyrost, tym razem daję siedem gwiazdek powściągając się od wyższej oceny by zostawić sobie opcję manewru przy ocenie kolejnych, mam nadzieję jeszcze lepszych, tomów.

kendo777 | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Strasznie fajne pierdoły. Największą zaletą Sagi jest to, że tak świetnie jest to opowiedziane i tak gładko wchodzi, obojętnie czy akurat mamy do czynienia z trollem z olbrzymimi jajami czy z drzewem-rakietą. Tu przejdzie każda głupota. To nie jest wielki komiks, tylko rzecz tak sprawnie opowiedziana i wciągająca, że od razu chce się sięgać po kolejne odcinki. Autorzy łapią czytelników na najoczywistszy z oczywistych lepów - sprawność opowiadacza. I dlatego Saga jest tak popularna. Ale nie róbmy z tego arcydzieła, jak chcieliby niektórzy. No dobra, idę czytać kolejny tom, bo muszę wiedzieć co będzie dalej. Też się złapałem na ten lep. :)

gabrielab393 | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Przeczytałam tę część tak szybko, że nawet nie wypiłam do końca herbaty!

Ten komiks się czyta tak jak się ogląda serial na Netflixie - od razu po jednym odcinku odpala się następny, a ty po prostu poddajesz się woli odtwarzacza i nagle nie wiadomo kiedy obejrzałaś cały sezon.

Krzysztof Lewandowski | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Drugi tom "Sagi" jest trochę słabszy od pierwszego, ale nadal pozostaje niezwykłym komiksem. Rysunki Fiony Staples zabierają nas w inny świat, w którym znajdziemy oryginalne pomysły na kosmiczne rasy i wielki, fantastyczny świat ogarnięty wojną.

Obok kontynuacji wydarzeń poznajemy przeszłość bohaterów. W ten sposób stają się wiarygodniejszymi sylwetkami, ponieważ wiemy już, co nimi kieruje i jak doszli do obecnego momentu w swoim życiu. Chociaż nie brakuje wulgarnego słownictwa i rozluźniającego humoru, to komiks ma jednak smutny wydźwięk. Dochodzi do bardziej dramatycznych chwil, a do tego w większym stopniu wgłębiamy się w ciemną stronę wojny.

FraniaS | 2015-05-20

Jedna z najlepszych powieści graficznych, z jakimi miałam do czynienia. Zwykle nie ciągnie mnie do fantasy, ale ta książka sprawiła, że zmieniłam zdanie :)

smotex | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Moim zdaniem odrobinę mniej wciągająca od części pierwszej, wciąż na bardzo wysokim poziomie. Projekty postaci - nadal zachwycają.

PolishPopkulturę | 2015-03-20

Seria urywa tyłek. Polecam.

Luc | 2019-06-13
Przeczytana: 25 maja 2019