Saga. Tom Trzeci

Saga Volume 3
9788361319597
komiksy
czomicz

Nagrodzony nagrodą Hugo duet – BRIAN K. VAUGHAN (Y: Ostatni z mężczyzn; Lwy z Bagdadu; Wolverine: Logan) i FIONA STAPLES (North 40, Red Sonja) stworzyli Sagę – porywającą opowieść o młodej rodzinie walczącej o swoje miejsce we wszechświecie. Młodzi rodzice, Marko i Alana, w poszukiwaniu swojego idola trafiają do kosmicznej latarni na planecie Quietus. To tam rozegra się ostateczne starcie pomiędzy nimi a ich prześladowcami.

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Saga #13-18.

„Saga jest najlepszą serią komiksową na rynku. Kiedy już myślisz, że lepiej być nie może, Brian K. Vaughan i Fiona Staples przechodzą samych siebie już w kolejnym zeszycie”.

USA Today

„Ta historia to więcej niż wartka akcja. Zdarzają się tu chwile słodyczy, smutku i tęsknoty, od których popłyną wam łzy – a wszystko pomiędzy salwami śmiechu i okrzykami zachwytu nad śmiałymi scenami batalistycznymi”.

Cory Doctorow, Boing Boing

„To nad wyraz wciągająca, ludzka opowieść, po zakończeniu której nie można doczekać się kolejnej części”.

Publishers Weekly

źródło opisu: http://muchacomics.com/

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Część trzecia nie zawodzi.

Podoba mi się bardzo, że autorzy tak otwarcie podchodzą do tematu seksualność. Nie ma tu żadnych sztucznych tabu.

ŁUKASZ | 2018-02-23

Seria ewidentnie sinusoidalna. Tom trzeci lepszy od pierwszego, ale gorszy od drugiego. Fabuła niestety mniej zaskakująca niż w poprzedniczce, ale jedno z rozwiązań fabularnych znów zaskoczyło i to na duży plus.
Mam nadzieję, że tendencja będzie zwyżkowa bo część czwarta już czeka na półce.

gabrielab393 | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

W końcu jakieś wątki LGBT - to jak wisienka na torcie.

Maksymilian Sypniewski | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

jakoś tak mi się ten tom bez entuzjazmu czytało... raz, że spora przerwa dzieliła mnie od lektury poprzednich dwóch, a nie miałem dostępu do nich żeby przypomnieć sobie choć trochę treść przed lekturą... a druga sprawa to zawartość... większość tomu zawierają retrospekcje... niby dobrze, sporo wnoszą do obrazu uniwersum obecnego w komiksie, ale... ostatnia plansza drugiego tomu zapowiadała sporo akcji... i ta jest ale niestety dopiero pod sam koniec...

PolishPopkulturę | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

Tom odrobinę gorszy od dwóch poprzednich, ale to wciąż kawał świetnej historii, sprawnie napisanej, nieźle zilustrowanej, z genialnie wykreowanymi postaciami, którym kibicujemy od początku do końca, bez względu na to, po której stronie barykady się opowiadają. Polecam z całego serca całą serię, naprawdę warto. Obok Locke&Key, najlepsza seria komiksowa wydawana obecnie na naszym rynku.

FraniaS | 2015-10-21

Jak zwykle - kolejna część jest po prostu świetna!! :D Kocham tą serię!!

smotex | 2017-01-07
Przeczytana: 26 lutego 2017

Po prostu bardzo dobra. Mniej twistów niż zwykle.

Kaszydo | 2017-01-18

Wiecie co najbardziej lubię w tym komiksie? Nawet kompletny drań wciąż może mieć serce.

Luc | 2019-06-13
Przeczytana: 08 czerwca 2019