Saga, Volume 2

Wydawnictwo: Image Comics
komiksy
angielski
NNN

The smash-hit ongoing epic continues! Thanks to her star-crossed parents Marko and Alana, newborn baby Hazel has already survived lethal assassins, rampaging armies, and alien monstrosities, but in the cold vastness of outer space, the little girl encounters something truly frightening: her grandparents! Named one of Time Magazine's top 10 graphic novels for 2013

źródło opisu: www.imagecomics.com

źródło okładki: www.imagecomics.com

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Tom drugi trzyma poziom. Z każdą stroną człowiek chce więcej i więcej. Czyta się bardzo gładko i satysfakcjonująco.

Chcę więcej!

ŁUKASZ | 2018-02-16

Zgodnie z przewidywaniami drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego. Więcej ciekawych wątków oraz rozwiązań fabularnych (wplatanie epizodów ze snów - bardzo dobry zabieg)i stopniowe, acz konsekwentne, budowanie postaci głównych bohaterów.
Oceniając pierwszy tom dałem 5 gwiazdek trochę na wyrost, tym razem daję siedem gwiazdek powściągając się od wyższej oceny by zostawić sobie opcję manewru przy ocenie kolejnych, mam nadzieję jeszcze lepszych, tomów.

kendo777 | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Strasznie fajne pierdoły. Największą zaletą Sagi jest to, że tak świetnie jest to opowiedziane i tak gładko wchodzi, obojętnie czy akurat mamy do czynienia z trollem z olbrzymimi jajami czy z drzewem-rakietą. Tu przejdzie każda głupota. To nie jest wielki komiks, tylko rzecz tak sprawnie opowiedziana i wciągająca, że od razu chce się sięgać po kolejne odcinki. Autorzy łapią czytelników na najoczywistszy z oczywistych lepów - sprawność opowiadacza. I dlatego Saga jest tak popularna. Ale nie róbmy z tego arcydzieła, jak chcieliby niektórzy. No dobra, idę czytać kolejny tom, bo muszę wiedzieć co będzie dalej. Też się złapałem na ten lep. :)

gabrielab393 | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Przeczytałam tę część tak szybko, że nawet nie wypiłam do końca herbaty!

Ten komiks się czyta tak jak się ogląda serial na Netflixie - od razu po jednym odcinku odpala się następny, a ty po prostu poddajesz się woli odtwarzacza i nagle nie wiadomo kiedy obejrzałaś cały sezon.

Krzysztof Lewandowski | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Drugi tom "Sagi" jest trochę słabszy od pierwszego, ale nadal pozostaje niezwykłym komiksem. Rysunki Fiony Staples zabierają nas w inny świat, w którym znajdziemy oryginalne pomysły na kosmiczne rasy i wielki, fantastyczny świat ogarnięty wojną.

Obok kontynuacji wydarzeń poznajemy przeszłość bohaterów. W ten sposób stają się wiarygodniejszymi sylwetkami, ponieważ wiemy już, co nimi kieruje i jak doszli do obecnego momentu w swoim życiu. Chociaż nie brakuje wulgarnego słownictwa i rozluźniającego humoru, to komiks ma jednak smutny wydźwięk. Dochodzi do bardziej dramatycznych chwil, a do tego w większym stopniu wgłębiamy się w ciemną stronę wojny.

FraniaS | 2015-05-20

Jedna z najlepszych powieści graficznych, z jakimi miałam do czynienia. Zwykle nie ciągnie mnie do fantasy, ale ta książka sprawiła, że zmieniłam zdanie :)

smotex | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Moim zdaniem odrobinę mniej wciągająca od części pierwszej, wciąż na bardzo wysokim poziomie. Projekty postaci - nadal zachwycają.

PolishPopkulturę | 2015-03-20

Seria urywa tyłek. Polecam.

Dan Savio | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019