Nasze dzieci

Wydawnictwo: Media Rodzina
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Irena Obuchowska jest profesorem psychologii związanym z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz licznych publikacji naukowych ma na swoim koncie blisko 600 felietonów popularyzujących osiągnięcia nauki w dziedzinie rozwoju oraz wychowania dzieci i młodzieży. zostały one zebrane w czterech książkach (trzy części Kochać i rozumieć oraz Dzieci małe i duże). W 1997 roku autorka otrzymała wyróżnienie honorowe im. Steinhausa, przyznawane przez Polską Fundację Upowszechniania Nauki oraz Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk. W 2000 roku Niezależna Fundacja Popierania Kultury POLCUL przyznała jej wyróżnienie za działalność i publicystykę wychowawczą. Niniejszy zbiór felietonów jest kontynuacją poprzednich każdy tekst zawiera ciekawy i barwny dziecięcy portrecik, a jednocześnie rozwiązanie konkretnego problemu wychowawczego. Ten tom przynosi też nowe tematy i nowe zagadnienia związane z przemianami kulturowymi i cywilizacyjnymi. Każde dziecko jest pełne tajemnic, przy tym tajemnice jego psychiki nie są stabilne, bo dzieci znajdują się w okresie rozwojowym. zmienia się także świat wokół nich, zarówno ten najbliższy, jak też ten bardziej oddalony. Cywilizacyjnych przemian nie da się powstrzymać, stawiają one nowe wyzwania, w tym także pogłębionego rozumienia dzieci i większych umiejętności postępowania z nimi. Pragnę, żeby ta książka była w tym pomocna. Irena Obuchowska

Karolina | 2013-04-25
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

o dzieciach, o sytuacjach, o rodzicach
bez przechwałek, bez mądrzenia się
warto

Nastka | 2016-11-03