Potwór w pudle

Wydawnictwo: Twój Styl

Potwór w pudle odmalowuje w błyskotliwy, pełen humoru sposób utarczki autora z amerykańskością. Czytamy więc o konfrontacji amerykańskiej ekipy filmowej z egzotyką Tajlandii przy okazji krecenia Pól śmierci Ronalda Joffe a, o groteskowej wycieczce Amerykanów do Leningradu połowy lat osiemdziesiątych, o bolesnych przygodach autora w Hollywoodzie, o pobycie w idealnym domu dla pisarzy w stanie New Hampshire, o wizytach u terapeutów, o kalifornijskich trzęsieniach ziemi, kulturze samochodowej i obsesji zdrowia, o nowojorskiej fobii zarażenia AIDS-em, o ziemianach porywanych przez statki kosmiczne oraz o wielu innych zdumiewających przejawach amerykańskiej rzeczywistosci. Gray podkpiwa ze stylu życia i myślenia liberalnej inteligencji amerykańskiej, do której się zalicza. znajduje jednak w jej osobliwym etosie wartości, których warto bronić w każdej kulturze.

Dona | 2012-10-21
Przeczytana: luty 2012

Książeczka mała i małej treści .Przeczytałam i w zasadzie powinnam zaliczyć ją do nie doczytanych .Są gusty i guściki , ta pozycja jednak zdecydowanie nie w moim guście .

marika3333 | 2012-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Czasem narracja mało zrozumiała. Ot takie sobie pisanie o życiu. Żaden fenomen.

Family | 2012-12-30

łdz