Cień pod blokiem Mirona Białoszewskiego

Okładka książki Cień pod blokiem Mirona Białoszewskiego Juliusz Strachota
Okładka książki Cień pod blokiem Mirona Białoszewskiego
Juliusz Strachota Wydawnictwo: Wydawnictwo Ha!art Seria: Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego literatura piękna
Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego
Wydawnictwo Ha!art
2009-01-01
2009-01-01

Och, najwyraźniej bardzo łatwo można mnie kupić neurotyką oraz misz-maszem groteski wraz z metafizycznymi uniesieniami, od których roi się w zbiorze opowiadań Strachoty. Tak jak bohater opowiadania "Reklamacje" składam więc po przeczytaniu zażalenie na swoje życie i żądam wymiany na inne w trybie przyspieszonym.

Cieniutki zbiór opowiadań, a czytałam tygodniami. Bo każde opowiadanie wwiercało się w głowę. Myślało się potem, nie rozumiało, bało. I to jest wartość tego zbioru. I jakby cień Mirona Białoszewskiego przemykał obok, gdy czytałam.

Jak to bywa z takimi książkami, to niektóre opowieści były świetne, niektóre mniej. Aczkolwiek polecam ją tym, którzy lubią "chaotyczne" książki, bo "Cień pod blokiem Mirona Białoszewskiego" niewątpliwie taką książką jest.

• Priorytety beletrystyczne
  • Przeczytane w 2009