Teatr władzy lokalnej

historyczna

Problem samorządności, w tym mechanizmów funkcjonowania władzy lokalnej, stanowi podstawę kształtowania się procesów demokratycznych w Polsce. Autorka ujawnia mechanizmy uniwersalne, jak i specyficzny polski koloryt związany z transformacją ustrojową w latach i . Społeczeństwo na ogół jest świadome istnienia kulisów władzy, ale nie do końca mechanizmów i konsekwencji społecznych, a przede wszystkim możliwości przezwyciężania zaistniałego stanu rzeczy.

Robert | 2012-11-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam