Myśleć jak koń. Jak zrozumieć zachowania konia

Okładka książki Myśleć jak koń. Jak zrozumieć zachowania konia Cherry Hill
Okładka książki Myśleć jak koń. Jak zrozumieć zachowania konia
Cherry Hill Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
Galaktyka
2014-03-25
2014-03-25
koń konie jeździectwo jazda konna myśleć jak koń poradnik poradniki

Okładka książki 101 psich sztuczek Chalcy Sundance, Kyra Sundance
101 psich sztu... Chalcy Sundance, Ky...
Okładka książki Zrozumieć zwierzęta Temple Grandin, Catherine Johnson
Zrozumieć zwie... Temple Grandin, Cat...
Okładka książki Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej John Bradshaw, Ellis Sarah
Naucz się koci... John Bradshaw, Elli...

Wspaniała książka,
Według mnie obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą iść dalej w jezdziectwo, jak i samą pracę z końmi. Autorka pisze, jak zbudować relację z końmi poprzez wzajemne zaufanie i szacunek, bez zbędnej presji i stresu. Dokładnie opisane i wytłumaczone naturalne potrzeby, zachowania i odruchy tych pięknych zwierząt. W książce znajdują się m. in dokładny opis etapów życia konia, różne ciekawostki i opisy pracy z końmi autorki.

Wspaniała książka,

Bardzo dobra książka, z którą każdy jeździec powinien się zapoznać ;) Jedna z tych nielicznych dzieł, która nie jest czystym poradnikiem i nie mówi o technikach jazdy, ale o samych koniach i o tym dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Polecam każdemu zarówno zaawansowanemu, jak i początkującemu jeźdźcowi(chociaż tym pierwszym wiele rzeczy może się wydać oczywistych). Kiedy jeździec zrozumie konia dużo łatwiej będzie nawiązać mu z nim długą i owocną współpracę ;)

Super książka o koniach. Pomaga zrozumieć bardziej ich język. Polecam wszystkim, którzy dążą do harmonii między jeźdźcem a koniem < 3

Książka z gatunku mocno uświadamiających - dla wszystkich tych osób, którym zależy na budowaniu jak najlepszych relacji z końmi. Czytając tę książkę, można lepiej zaznajomić się z końskimi reakcjami, dla człowieka często irracjonalnymi, lecz po lekturze tej książki z pewnością irracjonalne być przestaną :). Polecam serdecznie!

Świetna książka, mocno uwrażliwiająca czytelnika na sposób funkcjonowania koni, bez zbędnej w tym przypadku mistyki. Autorka bardzo trafnie, ale i prosto podkreśla fakt, że jako gatunki różnimy się - ale możemy sobie wzajemnie dać bardzo wiele. W dodatku to na nas, jako istotach myślących abstrakcyjnie, spoczywa obowiązek szukania wspólnego z koniem języka. Poradnik poruszający sprawy niezwykle ważne, choć podstawowe. Godny polecenia osobom mającym do czynienia z końmi codziennie, jak i tym, które jedynie uczą się jazdy, a chciałyby wyjść w tej pasji poza mechaniczne ćwiczenia dosiadowe.

Nie jestem właścicielką konia i z powodów zdrowotnych nie mogę regularnie jeździć, dlatego nie jestem mistrzem w tej dziedzinie, ale może dzięki temu bardziej doceniam konie z ziemi. Ponad rok temu zaczęłam interesować się jeździectwem naturalnym - żadnego wprowadzania w życie, po prostu radość ze zdobywanej wiedzy, którą mogę się podzielić. Szukałam książki, która szerzej otworzyłaby mi ledwie rozchylone powieki i znalazłam.

Przede wszystkim nie ma za bardzo znaczenia, na jakim poziomie jeździeckim jesteś, liczy się bardziej Twoja wiedza i doświadczenie z końmi w codzienności, z ziemi. Uważam, że może to być świetne źródło wiedzy zarówno dla mniej zaawansowanych, jak i tych pracujących z końmi od lat.
Książka została podzielona na 10 rozdziałów, stopniowo wprowadzając coraz głębiej w świat i umysł konia. Bardzo mi się to spodobało, wszystko było odpowiednio ułożone, opisane ludzkim językiem. Niektóre bardziej specjalistyczne sformułowania i pojęcia były zawsze wyjaśniane.
Sam projekt graficzny i justowanie tekstu sprawiły, że był czytelny i można było z niego wiele wyciągnąć, prosty, jednolity, ale podzielony na odpowiedniej długości fragmenty. Boczne rameczki, schludne, nie rozpraszają, uzupełniają tekst główny. Przykłady z pełnego doświadczeń życia autorki są świetnym urozmaiceniem.

Dzięki tej książce wiele się nauczyłam, wiele zrozumiałam i zapalił się we mnie jeszcze większy głód wiedzy o naturalu. Bardzo polecam!

Polecam przeczytać razem z książką "Co koń powinien wiedzieć" tej samej autorki. Wszystko dokładnie opisane z dołączonymi zdjęciami. Pokazuje jak pozbyć się różnych narowów i pokazuje jak rozwiązać wiele problemów. Warto jest ją mieć na swojej półce, żeby móc do niej wrócić w każdej chwili.

Książka jest poradnikiem, wydaje mi się, że dobrym... ale jak to z poradnikami bywa... praktyka zweryfikuje to co w nim było napisane. Jeśli jeszcze będzie mi dane jakiś poradnik przeczytać to podejrzewam że "6" to górna granica dla tego rodzaju literatury.

Świetna! Polecam wszystkim koniarzom.

Świetna! Polecam wszystkim koniarzom.

• Konie
  • Zwierzaki
  • Końskie
  • Zwierzęta
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Myśleć jak koń. Jak zrozumieć zachowania konia