101 psich sztuczek

flora i fauna
Muza
2008-01-01
2008-01-01

Aby ocena tej książki była w miarę subiektywna, trzeba dokładnie zapoznać się ze słowem wstępnym.

"101 psich sztuczek" jest w całości o pracy zespołowej. Kyra i Chalcy stosują jedynie techniki oparte na wzmacnianiu pozytywnym, aby trening był raczej wesołą zabawą niż przykrym obowiązkiem".

Oprócz podstawowych poleceń w książce mamy sposoby nauki różnych sztuczek. Wszystko świetnie zilustrowane.
Zagłębiając się w tematykę, treść w tej książce, można by sobie zadać pytanie. Gdzie jest ta cienka granica, między zabawą, a tresurą zwierzaka? I, czy to wszystko jest potrzebne?
Podziwiać, czy współczuć?
Jeśli, to tylko przyjemnie spędzony z psiakiem czas, to wszystko idzie w dobrym kierunku🐕‍🦺🐩🦮🐕🐶
Polecam tę lekturę dla tych, którzy mają czas i cierpliwość do pracy z psem.
Piękne wydanie, barwne, dobry papier, sztywne kartki, to także atuty tej książki📙📖
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Alma-Press💝

Oprócz podstawowych poleceń w książce mamy sposoby nauki różnych sztuczek....

Pozycja naprawdę godna polecenia! Zawiera przeróżne komendy - od podstawowych zasad dobrego wychowania, po wyszukane sztuczki - podczas nauki których tworzy się niesamowita więź opiekuna z psem.
Sztuczki są opisane krótko i przejrzyście, co pozwoli też na pewno właścicielom mniej doświadczonym na samodzielne wymyślanie nowych sztuczek.

Wspaniała książka dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć i bawić się razem ze swoim psem! Sięgnęłam po nią, ponieważ nie miałam pomysłów, jakich sztuczek i zabaw uczyć mojego psa. Książka bardzo mi się przydała, dzięki niej mój pies może się rozwijać i się nie nudzi :) W książce zawarte są podstawowe komendy, przydatne i zabawne sztuczki oraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. Każda sztuczka opisana jest słownie oraz pokazana na zdjęciach, dodatkowo wymienione są problemy, jakie mogą wystąpić podczas nauki oraz jak je rozwiązać. Podany jest także poziom trudności sztuczki. Zdecydowanie polecam :)

Bardzo pomocna

Bardzo pomocna

świetna książka-bez większego wysyłki udało mi się psa nauczyć paru sztuczek, w tym sprzątania swoich zabawek, co jest baaaardzo przydatne:)

Wiele ciekawych sztuczek, i informacji. Uczy czego nie robić przy szkoleniu i co może być problemem że pies nie chce wykonać sztuczki ;) SZCZERZE POLECAM jeśli nie macie pomysłów na sztuczki :)

Świetna książka, nie miałam pomysłów czego nowego mogę nauczyć moje psy (lubią się uczyć czegoś nowego). Jest dużo przydatnych sztuczek, wszystko zilustrowane krok po kroku.
Polecam dla psiarzy, których psiaki lubią się rozwijać, również tym, którzy mają problemy z posłuszeństwem.

Książka naprawdę warta przeczytania. Pomaga przy zagłębieniu więzi z psem. Jest bardzo ciekawa, zawiera bardzo dużo sztuczek, podzielonych na różne stopnie trudności. Duża ilość barwnych zdjęć z psami różnych ras sprawia wrażenie przejrzystości.

Prawdą jest niestety że niektóre objaśnienia sztuczek są niejasne, lub pominięte zostały jakieś ważne elementy nauki.

Polecić mogę również książkę 51 sztuczek dla szczeniaków, napisaną przez tę samą autorkę czyli przez Kyre Sundance.

Polecić...

Za mało szczegółowe opisy sztuczek, często pominięte całe etapy nauki. Moim zdaniem za dużo podpowiadania "na siłę", naprowadzania smyczą zamiast skłaniania psa do samodzielnego kombinowania.

Książka jest bardzo ciekawa. Zawiera naprawdę dużo sztuczek. Każda z nich posiada stopień trudności, który pomaga w wyborze. Na pochwałę zasługują również barwne zdjęcia sprawiające wrażenie przejrzystości.
Minusem są jedynie krótkie i nie zawsze dokładne opisy komend.

Minusem są jedynie krótkie i nie zawsze dokładne opisy komend.

• Psy
  • Poradniki