101 psich sztuczek

Wydawnictwo: Muza
flora i fauna

Uczenie sztuczek to wspaniały sposób na zacieśnianie więzi ze swoim psem, integrowanie go z członkami rodziny i dostarczanie mu fizycznych i umysłowych zadań.v Duża różnorodność sztuczek dla każdego psa, na różnym poziomie wyszkolenia: poproś, ukłon, módl się, znajdź pilota i wiele innych.v Instrukcje opisane krok po kroku, pomocne treserowi sposoby rozwiązywania problemów i wskazówki pozwalające wykorzystać zdobyte umiejętności do nauki bardziej zaawansowanych zadań.v Złożone sztuczki podzielone na prostsze, łatwiejsze do nauczenia, ze zwięzłymi opisami przebiegu nauki i oczekiwanych rezultatów. Nauka różnych sztuczek jest sposobem budowania pozytywnych relacji i wytwarzania na ich bazie wzajemnego szacunku i zaufania, a także umacniania więzi z psem przez wzajemne dążenie do wspólnego celu i radość z sukcesów. Umożliwia zrozumienie sposobu myślenia twojego psa, a jemu lepsze zrozumienie twoich wskazówek. Kolejne powtórki i wspólny wysiłek doskonalą wzajemną komunikację. Zaufanie i chęć współpracy rozwinięte podczas wspólnej nauki pozostaną przecież na zawsze.

Anna | 2013-10-12
Przeczytana: wrzesień 2013

Świetna książka, nie miałam pomysłów czego nowego mogę nauczyć moje psy (lubią się uczyć czegoś nowego). Jest dużo przydatnych sztuczek, wszystko zilustrowane krok po kroku.
Polecam dla psiarzy, których psiaki lubią się rozwijać, również tym, którzy mają problemy z posłuszeństwem.

Cristal | 2013-08-17

Książka naprawdę warta przeczytania. Pomaga przy zagłębieniu więzi z psem. Jest bardzo ciekawa, zawiera bardzo dużo sztuczek, podzielonych na różne stopnie trudności. Duża ilość barwnych zdjęć z psami różnych ras sprawia wrażenie przejrzystości.

Prawdą jest niestety że niektóre objaśnienia sztuczek są niejasne, lub pominięte zostały jakieś ważne elementy nauki.

Polecić mogę również książkę 51 sztuczek dla szczeniaków, napisaną przez tę samą autorkę czyli przez Kyre Sundance.

Marta_13 | 2013-06-14
Na półkach: Psy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: maj 2013

Książka jest bardzo ciekawa. Zawiera naprawdę dużo sztuczek. Każda z nich posiada stopień trudności, który pomaga w wyborze. Na pochwałę zasługują również barwne zdjęcia sprawiające wrażenie przejrzystości.
Minusem są jedynie krótkie i nie zawsze dokładne opisy komend.

Dzięki tej książce psa sąsiada nauczyłam wszystkiego czego tylko się dało.Niestety mój pies okazał się bardziej odporny na wiedze i potrafi dać tylko łapę:D Wszystko ładnie i prosto opisane, a do tego jeszcze dużo zdjęć.

Joanna | 2013-07-23
Na półkach: Koty i psy, Przeczytane, Kindle, 2013
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Za mało szczegółowe opisy sztuczek, często pominięte całe etapy nauki. Moim zdaniem za dużo podpowiadania "na siłę", naprowadzania smyczą zamiast skłaniania psa do samodzielnego kombinowania.

Natalia | 2015-02-27

Wiele ciekawych sztuczek, i informacji. Uczy czego nie robić przy szkoleniu i co może być problemem że pies nie chce wykonać sztuczki ;) SZCZERZE POLECAM jeśli nie macie pomysłów na sztuczki :)

Doroota | 2011-08-31

Bardzo mi się podoba wydanie książki, wszystko jest jasne i przejrzyste. Do tego śmieszne, przydatne sztuczki. Całość tworzy rewelacyjną książkę!

MagdelanaMoll | 2015-09-20

świetna książka-bez większego wysyłki udało mi się psa nauczyć paru sztuczek, w tym sprzątania swoich zabawek, co jest baaaardzo przydatne:)

bdom | 2016-03-03
agnes1magnes | 2016-02-28