Szczenię doskonałe

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna
LubimyCzytać

Szczenię doskonałe jest książką dla tych, którzy już mają, lub dopiero zamierzają nabyć szczenię, i chcą je wychować na szczęśliwego i zawsze dobrze zachowującego się psa. Opierając się na najnowszych badaniach, autorka dowodzi, że o wiele skuteczniejsze jest zapobieganie problemom niż walka z nimi.

źródło opisu: Galaktyka 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Hania | 2018-08-10
Przeczytana: styczeń 2018

Uważam, że jest to świetna książka dla osób, które zamierzają mieć lub mają już szczeniaczka. Przydatne porady, które są podzielone na odpowiednie rozdziały. W każdym ważnym temacie są pomocne zdjęcia. Mi się ten poradnik bardzo przydał i pozwolił zrozumieć wielorakie zachowania małego pieska. Wtedy i ja wiedziałam, jak mam się zachować i jak reagować w odpowiednim momencie.

monia1989 | 2018-07-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Psy, 2018
Przeczytana: 24 lipca 2018

Pozycja godna polecenia dla każdego początkującego właściciela psa. Wiedza skondensowana, poparta ilustracjami, przykładami najczęstszych problemów i sposobów ich rozwiązania. Przystępny język i urozmaicona kompozycja sprawiają, że treści łatwo zapadają w pamięć a w razie potrzeby można szybko odnaleźć interesujące nas zagadnienie.

emik84 | 2016-03-20

Jest to już drugie, nieco bogatsze, wydanie tejże publikacji, a pierwsze cieszyło się ogromną popularnością zarówno wśród amatorów jak i doświadczonych szkoleniowców czworonogów.

Lektura podzielona jest na 16 rozdziałów: Surowa materia; Jak szczenię postrzega świat; W nowej rodzinie; Stadia rozwoju; Życie z nowym szczenięciem; Socjalizacja; Nauka czystości w domu; Przywództwo i kontrola zachowania; Zabawki i zabawy; Zapobieganie gryzieniu i agresji; Żucie; Utrzymanie i pielęgnacja; Dobre maniery; Nauka pozostawania samemu; Szkolenie szczenięcia; Dojrzewanie i dojrzałość. W każdym z nich autorka w wyczerpujący sposób objaśnia dane zagadnienie, podpowiada na co zwrócić uwagę tresując szczenię, szczegółowo charakteryzuje zachowania zupełnie normalne, które nie powinny nas niepokoić ale również te niepożądane, nad którymi musimy pracować. Duży nacisk kładzie również na podejście do psiaka. Zwierzak musi wiedzieć kto jest jego panem ale musi również czuć się w naszym domu jak członek...

Zuba | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Zadziwiająco przytłaczająca lektura.
Moja wizja posiadania psa od szczeniaka wyglądała mniej więcej tak: chodź tu, mój słodziutki, pójdziemy na dwór, pobawimy się, pani da jeść, no dobrze, dobry piesek, mój kochany! Mniej więcej tak, ze sporadycznymi momentami zniechęcenia, napominania, powstrzymywania przez działaniami destrukcyjnymi dla mienia i nerwów właścicieli.

A w tej książce czytam, co następuje (str. 169): Należy sporządzić plan szkoleń z uwzględnieniem godziny zajęć NA KAŻDY DZIEŃ aż do ukończenia przez psa dwunastego miesiąca życia. A potem jest tabelka z programem socjalizacji na kolejne tygodnie życia szczeniaka z zadaniem zapoznania psa z następującymi zjawiskami (wypisuję co ciekawsze): ludzie w kapeluszach i hełmach, brodaci mężczyźni, nastolatki (osobna kategoria), kaczki, chomiki i bydło, wreszcie urzędy - nie mogę dociec dlaczego.

Tak więc, w miarę czytania wpadałam w nastrój depresyjny uświadamiając sobie ogrom pracy i odpowiedzialności. Pocieszają mnie...