Z pomocą żołnierzom Podziemia

Wydawnictwo: WKŁ
9788320616224
historia

W książce przedstawiono dzieje załóg Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, uczestniczących w operacjach zaopatrywania ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej ? w latach 1941-1945. Ze zrzutami dla żołnierzy Podziemia krajów okupowanej Europy (Francji, Holandii, Belgii, Danii, Norwegii, Austrii, Czechosłowacji, Jugosławii, Albanii, Grecji, północnych Włoch i Polski w tym walczącej powstańczej Warszawy) latały polskie załogi w 138 Dywizjonie RAF, załogi Samodzielnej Eskadry 1586 do Zadań Specjalnych i 301 Dywizjonu Bombowego ?Ziemi Pomorskiej ? Obrońców Warszawy?. Książka zawiera indeks nazwisk załóg wykonujących loty oraz personelu naziemnego. Całość bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami.

ziober88 | 2017-01-04
Przeczytana: 13 stycznia 2017