Życie po życiu Billy’ego Fingersa

Okładka książki Życie po życiu Billy’ego Fingersa Annie Kagan
Okładka książki Życie po życiu Billy’ego Fingersa
Annie Kagan Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
The Afterlife of Billy Fingers: How My Bad-Boy Brother Proved to Me There's Life After Death
W.A.B.
2015-03-01
2015-03-01
Jacek Konieczny
Jacek Konieczny

Przeczytałam wiele książek oraz artykułów o zaświatach, reinkarnacji, postrzeganiu pozazmysłowym, duchowości itd i wiem, że mogę śmiało polecić tę pozycję. Ciekawie napisana, przystępnym językiem, może wciągnąć nawet niedowiarków. Uważam, że kojąca jest świadomość, że jednak coś tam po ziemskim życiu istnieje i to w takiej różnorodności. Przesłanie tej książki jest niezwykle budujące, ale nie chcę zdradzać szczegółów. Może zachętą będzie fakt, że współautorem jest ktoś z zaświatów, kto był na Ziemi niezłym hulaką oraz narkomanem?
Ortodoksyjni katolicy zapewne z oburzeniem odrzucą przedstawione tu wizje tzw. Nieba, ale kto powiedział, że tylko oni mają monopol na rację?
Jeśli czuję i wiem, że jeszcze do tej książki wrócę, by przeczytać ją powtórnie, to jest to według mnie wystarczająca rekomendacja.

Chciałabym wierzyć, że to prawdziwa historia. Coś jednak bardziej skłaniam się, że może i jest w tej opowieści ziarenko prawdy ale bardzo podkoloryzowane. Historia niby poruszająca ale jakoś nie do końca. Główna bohaterka jak dla mnie nie okazuje emocji po "spotkaniu" ze swoim bratem. Przyjmuje to jako coś oczywistego ewentualnie wstydliwego. W końcu boi się, że jak komuś o tym powie będzie wzięta za wariatkę... Coś mi tu nie gra. Billy - relacjonuje jej etap po etapie swoją podróż po zaświatach, która odbywa po jego wypadku samochodowym - nie zrobiłoby to na was wrażenia? Mnie na pewno opadłaby szczęka. No ale w końcu podobno każdy reaguje inaczej.
Mimo wszystko książkę czyta się bardzo szybko, jest ciekawa. Opisuje (nie ważne czy prawdziwy czy wymyślony) piękny świat, do którego kiedy i my trafimy. Daj Boże aby było tam tak wspaniale jak opowiada o tym Billy.
Czy polecam? Oczywiście. Pochłoniecie ją w jeden wieczór. Przynajmniej u mnie tak było. :)

Poruszająca historia, w której autorka - Annie Kagan - opowiada o tym, jak jej brat - Billy - relacjonuje jej etap po etapie swoją podróż po Zaświatach. Billy ponosi wcześniej nagłą śmierć pod kołami samochodu. Jest samotny, nie ma chwalebnej przeszłości. Mimo tego wszystkiego, Annie bardzo go kocha i kiedy umiera, wpada w rozpacz. Właśnie dlatego Billy kontaktuje się ze swoją siostrą, zupełnie ją zaskakując i szokując, ale i uszczęśliwiając. Fantastyczna książka, przy której można uronić łzę.

• 2015
  • E-BOOKi