Raport Tarquina

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Wydawnictwo: Albatros
The Ambler warning
Kominek

UWAGA! WYDANA RÓWNIEŻ JAKO: "Kryptonim Ambler" Na wyspie Parrish, u wybrzeży Wirginii, z dala od wścibskich oczu ulokowano pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. To szpital dla byłych pracowników wywiadu, którzy są w posiadaniu ściśle poufnych informacji. Tak jak Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych, były agent, który zna wiele ważnych tajemnic państwowych. Jego szwankujący...

UWAGA! WYDANA RÓWNIEŻ JAKO: "Kryptonim Ambler"

Na wyspie Parrish, u wybrzeży Wirginii, z dala od wścibskich oczu ulokowano pilnie strzeżony rządowy ośrodek psychiatryczny. To szpital dla byłych pracowników wywiadu, którzy są w posiadaniu ściśle poufnych informacji. Tak jak Hal Ambler z Wydziału Operacji Konsularnych, były agent, który zna wiele ważnych tajemnic państwowych. Jego szwankujący umysł stanowi więc zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ambler jest leczony farmakologicznie i obserwowany. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica pomiędzy nim a pozostałymi pacjentami szpitala – wbrew temu, co twierdzą lekarze Ambler nie jest szalony. Musi więc jak najszybciej znaleźć sposób, by uciec ze szpitala, dowiedzieć się, kto go tam umieścił i odkryć prawdę o tym, kim był i dlaczego ktoś jest gotów zaryzykować wszystko, aby zobaczyć go martwego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Magnolia | 2019-06-07

Świetnie napisana książka

Cichousty | 2018-10-06
Przeczytana: wrzesień 2018

Ludlum w dobrym wydaniu. Kilka ciekawych zwrotów akcji, bardzo interesujące wejście w psychikę głównego bohatera, trochę słabszy wątek miłosny, miejscami mocno naciągany. Dwie rzeczy które lubię w Jego książkach, to sfera psychiki i interesujące opisy tła (miejsc, budynków itp.). Tutaj się te dwie rzeczy sprawdziły, dlatego szczerze polecam.

fik | 2018-09-20
Przeczytana: 19 września 2018

To jest to, tak się pisze książki.
Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, jej tempo zawrotne.
A w tle agent rozpaczliwie poszukujący swojej tożsamości. Czytelnik wspiera go chce mu pomóż i nawet ułożył już sam całą aferę a tu . prr klops.
Końcówka w/g mnie rozwala system, cała moja kombinacja wzięła w łeb.
Książka ta jest kolejnym przykładem że Ludlum nie jest przereklamowany lecz naprawdę to mistrz gatunku i gdyby nie przedłużające się opisy byłaby 10.
15 grzy jol
16 grzy jol pał jud 1 jazd art

pochłaniacz | 2018-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 05 marca 2018

"Słońce to najlepszy środek na dezynfekcję"

W moim przypadku cała prawda o książce objawiła się w pierwszych promieniach słońca w drodze do pracy. Po przebrnięciu przez nudny początek od razu rzuciło mi się w oczy rozwiązanie całej intrygi poprzez wytypowanie osoby zamachowca. Sytuację trochę podratował Clay, stanowiący taki mini-akcencik humorystyczny.

Niezbyt udane pierwsze spotkanie z twórczością Ludluma. Znane mi są "pieśni pochwalne" czytelników pod adresem autora, a także filmy nakręcone na podstawie jego powieści. Miałam wielkie oczekiwania, dlatego też czuję się troszkę oszukana. Ale nie poddaję się, będą kolejne szanse.

InconsistentBlend | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Szybka akcja, ciekawa intryga.Po prostu dobry conspiracy thriller Poczułem jednak mały niedosyt.

książek: 2066
karola | 2016-03-31
Przeczytana: 21 marca 2016

„Raport Tarquina“ Roberta Ludluma wydany niegdyś pod tytułem „Kryptonim Amblera“ to historia agenta CIA, którego z niezrozumiałych dla niego przyczyn zamknięto w ściśle strzeżonym zakładzie psychiatrycznych. Nagle pewnego dnia udaje mu się uciec i okazuje się, że skasowano jego życie. Nie ma po nim śladu we wszelakich bazach danych, nikt go nie pamięta, aż on sam zaczyna wątpić w siebie i w to kim jest. Powoli zmierza ku odbudowaniu swojej tożsamości a dodatkowo usiłuje odkryć kto mógł chcieć jego zniknięcia. Powiem szczerze“ uwielbiam prozę Ludluma. I to, czego żałuję to to, że już nie żyje, bo jestem pewna, że jego książki osadzone w czasach współczesnych, z całą technologią, która nas otacza, byłyby prawdziwymi perełkami sensacji.

zapraszam na http://babski-magiel.pl/mybookcase/

Qulturasłowa | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

„Kierują nami złudzenia, powodują nami złudzenia. Złudzenia nas pchają, wstrzymują, wyznaczają nam cele. Rodzimy się ze złudzeń i śmierć też jest tylko przejściem z jednego złudzenia w inne” –Wiesław Myśliwski, doskonale oddając wszechobecny wpływ złudzeń na nasze życie. Czym zatem one są, że warunkują nasze wybory, naszą przyszłość? Czy powstają one w wyniku posiadania błędnych informacji? A może oczekiwań lub zniekształconego przez wcześniejsze doświadczenia sposobu postrzegania rzeczywistości? Niezależnie od odpowiedzi pewne jest, że złudzenia mogą stanowić dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo, nie jesteśmy bowiem w stanie podejmować w oparciu o nie racjonalnych decyzji.
Co jednak, kiedy całe nasze życie jest złudzeniem? Kiedy wydaje się nam, że nosimy dane i nazwisko, że nasi przyjaciele są rzeczywiście naszymi przyjaciółmi, że określony dom – jest naszym domem? Jak musi się czuć człowiek, który w pewnym momencie budzi się i stwierdza, że całe jego dotychczasowe istnienie było...

les3 | 2015-08-01
Przeczytana: 26 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Robert Ludlum to nie jest napisane po śmierci z notatek i to da się odczuć .Jest dobra i w podobnym stylu ,szybka akcja i niespodziewane zakończenie co lubie...
Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smirek86 | 2015-02-21

Na prawdę dobra książka. Ciekawy wątek braku tożsamości oraz sam główny bohater z niezwykłymi umiejętnościami przekonały mnie od początku. Samo zakończenie to majstersztyk i podniosło moją ocenę o jedno oczko. Polecam!

mariszach | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Powrót to książki Roberta Ludluma po latach, po przeczytanych " Tożsamości Bournea" " Mozajce Parsifala" czy "Manuskrypcie Chancellora" rozczarował mnie. " Kryptonim Ambler" jest nudną nie zaciekawiającą czytelnika 367 stronicową książką. Powieść sensacyjna już wprowadzając
czytelnika w obraz intrygi, winna zaciekawiać, snuć tajemnice którą
chcemy rozwiązać, ma sprawić że łakniemy każdej kolejnej strony.Tu jest inaczej. Stajemy się obserwatorami drogi bohatera i słuchaczami jego wspomnień????.
Mimo oporów dobrnęłam do końca książki a opinii o niej nie zmieniłam !