Nie tylko Petlura. Kwestia ukraińska w polskiej polityce zagranicznej w latach 1918-1939

Seria: Monografie FNP
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
historyczna

W książce przedstawione jest miejsce kwestii ukraińskiej w polskiej polityce zagranicznej w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. Autor stara się pokazać, że polityka ukraińska kolejnych rządów nie ograniczała się tylko do realizacji ukraińskich planów Piłsudskiego związanych ze wspieraniem Petlury. Szerzej omawia m.in. koncepcję i poczynania Komitetu Narodowego Polskiego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Udowadnia też, że po traktacie ryskim kwestia ukraińska nadal odgrywała istotną rolę w polskiej polityce zagranicznej. Okładka: twarda z obwolutą, Rok wydania: 2004,

Rafał | 2016-08-04
Bartosz Peruń | 2017-11-22