Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Dzieło prof. Lipońskiego napisane jest z rozmachem.Przedstawia rzeczywiście to, co zapowiada w tytule. Zniknęło z lad księgarskich jak kamfora, co świadczy, iż czytelnicy szybko i trafnie poznali się na jego wartości. Książka ta należy bez wątpienia do najważniejszych osiągnięć polskiej humanistyki ostatnich lat.

kobietazasciankowa | 2014-02-08

Doskonała pozycja, choć wiele rozdziałów może być mało przystępnych dla czytelnika niewyposażonego w odpowiednią wiedzę humanistyczną.

| 2012-07-02
Przeczytana: październik 1997

Celtowie, Rzymianie, Anglosasi, Wikingowie, wreszcie Normanowie - czyli niezwykle ciekawie napisana historia Wysp Brytyjskich i tamtejszego dorobku kulturowego. Jesteście np. ciekawi, jak wyglądała średniowieczna angielszczyzna i jak się zmieniała? Jak kształtowały się brytyjskie zasady życia społecznego, niekiedy istniejące do dzisiaj i znane z wielu filmów? Nie bez powodu książkę tę cytował Norman Davies w swoim dziele ,,Wyspy''!

Heluteg | 2016-08-25
JolantaKG | 2015-01-30