Aleksander Wielki

Virutes of War: The Story of Alexander The Great
Aleksander, Macedonia, Filip
historyczna
Piotr

Historia Aleksandra przedstawiona w formie rozmowy Aleksandra z jego młodym szwagrem i giermkiem.

A_R_O | 2015-07-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 27 lipca 2015

Pozycja obowiązkowa dla miłośników starożytności, a tym bardziej Aleksandra Wielkiego

OldSmokeOfDoom | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Początkowo trochę nieciekawie się rozwija. Może to kwestia sposobu narracji? W każdym razie, nim dalej "na wschód" ;) tym ciekawiej i z żalem kończyłem czytać tę książkę, chciałem jeszcze.

Całkiem sensownie sfabularyzowana, fikcyjna, autobiografia Aleksandra. Coraz bardziej takowe mi się podobają i to jest jedna z takich fabularyzowanych, fikcyjnych biografii, która może służyć za wzorcową w gatunku.

Piotr | 2010-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Właśnie skończyłem słuchać audiobooka po angielsku (The Virtues of War). I muszę powiedzieć, że się zawiodłem. Książka jest świetna, ale w porównaniu do Gates of Fire tego samego autora wypada słabo. Pressfield jest świetnym pisarzem, świetnie zna też realia wojenne i nie tylko świata starożytnego. Szkoda tylko, że nie dorównał tamtej książce.

Monika | 2016-07-04
Przeczytana: 15 sierpnia 2016