Poczęcie

Breed
Chase, Novak
horror
koraarok

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Horror. Alex i Leslie Twisdenowie prowadzą ekskluzywne życie. Oboje mają fantastyczną pracę, mieszkają w luksusowym domu na Manhattanie, są kochającym się małżeństwem. Nie mają jednak dzieci i w miarę jak zmieniają kolejnych lekarzy i kliniki, leczące bezpłodność, ich oczekiwanie na własne dziecko zmienia się w...

Alex i Leslie Twisdenowie prowadzą ekskluzywne życie. Oboje mają fantastyczną pracę, mieszkają w luksusowym domu na Manhattanie, są kochającym się małżeństwem. Nie mają jednak dzieci i w miarę jak zmieniają kolejnych lekarzy i kliniki, leczące bezpłodność, ich oczekiwanie na własne dziecko zmienia się w obsesję. Ostatnią próbą, która ma sprawić, że ich marzenie o rodzicielstwie się spełni, jest podróż do Słowenii, gdzie poddają się bolesnej i przerażającej procedurze. Kończy się ona sukcesem. Leslie rodzi… Konswekwencje tego są jednak straszliwe.

Dziesięć lat później rozpieszczane i uwielbiane bliźniaki – Adam i Alice – wciąż zamykane są na noc w swoich pokojach. Słyszą dobiegające z sypialni rodziców dzikie i wywołujące dreszcze odgłosy.

Desperacko chcąc przeniknąć tajemnicę rodziców, Adam i Alice uciekają z domu. Chcą poznać prawdziwą naturę mężczyzny i kobiety, którzy ich wychowują. Odkrycie, którego dokonają, odwróci do góry nogami wszystko, co dotąd wiedzieli o swoich rodzicach. Od tej pory będą zmuszeni już tylko przed nimi uciekać.

Szokujący thriller w duchu Dziecka Rosemary!

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=554

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=554

kmarcinkiewicz | 2018-12-11

Książka od której nie można się oderwać.

ZnajomaNieznajoma | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

Super książka, naprawdę wciągająca akcja, pełna dziwactw i okropieństw, które wręcz nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od lektury *-*

Książkomaniacy | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Alex i Leslie Twisdenowie opływają w luksusach, ale ogrom pieniędzy to nie wszystko. Ogrom zer na koncie jest nic nieznaczący, gdy para nie może wydać na świat potomstwa. Nic nie znaczą również fantastyczny dom, świetna praca i dobre relacje. Potrzeba posiadania dziecka jest tak rozpaczliwa, że małżeństwo jest w stanie dopuścić się wszystkiego byle tylko mieć dziecko. Rozpoczynają się konsultacje z różnej maści lekarzami, hipnotyzerami i uzdrowicielami. Seks staje się przykrym obowiązkiem, koniecznością, przestaje dawać parze radość, gdy musi dojść do tego o ostro określonych porach - wszystko odbywa się wręcz z zegarkiem w dłoni. Okazuje się, że podróż do Słowenii i wizyta u tamtejszych "lekarzy" może przynieść skutek. Małżeństwo nie waha się ani przez moment. Teraz, gdy pieniądze mogą im pomóc, muszą przezwyciężyć ból zabiegu
i towarzyszący mu strach. Procedura, której się poddali, przynosi skutki, ale... jest kilka ale. Nie tylko te, których...

Kinga Bubniak | 2017-10-16

nudna i przewidywalna, nie polecam

Tomek | 2017-10-10

Sporo kiepskich opinii..mi książka bardzo się podobała,czytając miałem w głowie cały czas wyobrażenie bardzo mocnego thrillera.Stawiam na równi z dziełami mistrzów gatunku..

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Nie czytałem wcześniej żadnej książki Chase Novaka, więc do tej podszedłem z dużym zainteresowaniem. Stało się tak dzięki okładce, która w sposób oczywisty nawiązuje do "Dziecka Rosemary autorstwa Iry Levina. Miałem tylko nadzieję, że tym razem nikt nie chce wcisnąć za pomocą tego nawiązania mało wybitnego dzieła. Nadzieja jednak umarła ostatnia. Horror Chase Novaka ma tyle wspólnego z "Dzieckiem Rosemary" co okładka, ale jest godnym polecenia i na swój sposób oryginalny.

Alex i Leslie Twisdenowie są zamożną parą mieszkającą w Nowym Jorku. Od dłuższego czasu starają się o potomstwo, jednak wszystkie próby idą na marne. Nie pomagają wizyty u specjalistów, a upragnionego dziecka dalej nie ma. Powoli tracą nadzieję. Alex usłyszał od swojego kolegi prawnika o pewnym słoweńskim lekarzu, który specjalizuje się w tym temacie. Razem z Leslie dochodzą do wniosku, że może to jest właśnie ich ostatnia szansa. Wyruszają do odległej Lublany, by tam poddać się tajemniczemu zabiegowi. Okazuje...

Ewa | 2017-07-04

Pełna czarnego humoru książka z pogranicza horroru i fantastyki. Mnie się podobała ;)

czytamcałyczas | 2017-02-03

Ta książka była dla nie nie najlepsza.Mało było scen,które mi się podobały.
Mogę chyba wymienić góra ze 3,które jakoś zapadły mi w pamięć.
Może,sam plan fabuły był dobry.

Małżeństwo które dochowuje się upragnionych dzieci i tragiczne tego konsekwencję.
To i może fajne,ale ogólnie wykonanie.Takie sobie,mnie ta historia tak sobie przekonała.

| 2016-09-04

Najważniejsza, zapewniająca poczucie bezpieczeństwa, fundamentalna jednostka społeczna – rodzina w wypaczonym zwierciadle.

W gruncie rzeczy, nie jest to znowu taka zła książka. Ciekawy i odrobinę odrażający horror.
Jak powszechnie wiadomo, ten gatunek nie zawsze skupia się na wytwornym, wyszukanym słownictwie. Nie ma co wybrzydzać, ale i nie ma nad czym się zachwycać.

bab007 | 2016-09-01

Bardzo słaba. Dla mnie daleko od horroru.