Gdy odpadają łuski ciała

Okładka książki Gdy odpadają łuski ciała Jerzy Pietrkiewicz
Okładka książki Gdy odpadają łuski ciała
Jerzy Pietrkiewicz Wydawnictwo: fantasy, science fiction
The Quick and the Dead
1986-01-01
1986-01-01
8320538181
Alicja Helena Moskalowa
powieść posthumous fantasy okultyzm myślokształty świat astralny "thriller metafizyczny"

Zabawna wizja organizacji życia pośmiertnego. Dowcip jest jednak raczej hermetyczny, a lektura, pomimo dość sensacyjnej fabuły, wymagająca.
W powieści Pietrkiewicza (której oryginalny angielski tytuł jest zresztą zupełnie inny) łuski ciała nie chcą mimo zgonu odpaść tak łatwo, zaświaty okazują się być wielopoziomowe i pełne istot o anielskich atrybutach i nieanielskich intencjach, a materia wciąż zdolna jest przezwyciężyć ducha. Co gorsza, rzeczywistości przedśmiertna i pośmiertna częściowo się przenikają, przyczyniając się do poczucia zagubienia bytów postludzkich, choć zarazem stwarzając podłoże dla nowych perwersji.
Kto więc szuka oryginalnych doznań czytelniczych, niech sięga po Pietrkiewicza bez wahania. Kto nie lubi błądzić w labiryncie symboli, niech się waha do woli.

• Mam/miałam
  • Do zdobycia / Wishlist - ciężko dostępne, zagraniczne wydania, nakład wyczerpany/limitowany
  • Lit. piękna

Dodaj cytat z książki Gdy odpadają łuski ciała