Zasada Petera. Dlaczego wszystko idzie na opak

Okładka książki Zasada Petera. Dlaczego wszystko idzie na opak Laurence J. Peter
Okładka książki Zasada Petera. Dlaczego wszystko idzie na opak
Laurence J. Peter Wydawnictwo: Książka i Wiedza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Książka i Wiedza
1977-01-01
1975-01-01

Gdy weźmie się pod uwagę, że tak książka została napisana w latach 60tych XX wieku, to można mieć jeden wniosek. W zarządzaniu ludzi, przez ludzi, dla ludzi nic się nie zmienia. Wciąż jesteśmy tacy sami. Mechanizmy nami sterujące są takie same.
Polecam osobom zainteresowanym generalnie tematyką zarządzania/kierowania personelem.

Czemu niektórych ludzi się awansuje a innych się pomija ?
Czy każdy awans jest dobry dla awansującego ?
Jak utrzymać się "w kursie", gdy jest się niekompetentnym ?
Przypadkowo wziąłem tą książkę do ręki. Wydawnictwo "Książka i Wiedza" z 1977 r; kojarzyło mi się z "tubą komunizmu".
Parę kartek książki i szok ależ to było, jest i pewnie jeszcze długo będzie (prawdopodobnie do "końca świata albo jeszcze rok dłużej".
Książka zawiera poparte wiarygodnymi przykładami (nawet z historii państw i wojen) rozważania na temat szeroko pojętej kompetencji i niekompetencji.
Upływ czasu od lat 60-tych XX wieku nie spowodował dezaktualizacji przedstawionych elementów "Zasady Petera".
Dziwne a może i nie, czemu nie wznawia się tej książki.
Czyżby powodem była usadowienie się Zasady Petera w dzisiejszych czasach.

Czemu niektórych ludzi się awansuje a innych się pomija ?
Czy każdy awans jest dobry dla awansującego ?
Jak utrzymać się "w kursie", gdy jest się niekompetentnym ?
Parę kartek książki i szok ależ to było, jest i pewnie jeszcze długo będzie...

Z tej książki można dowiedzieć się bardzo dużo na temat niekompetencji w miejscu pracy (tego jak niekompetencja powstaje, jej rodzajach i skutkach). Książka napisania ciekawie, z humorem i podaje prawdziwe przykłady z życia wzięte. Pomimo że ma już swoje lata jest ciągle aktualna.

• Duży regał
  • Popularnonaukowe