Biznes czyli kupa ludzi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "psyche". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zwierciadło
978-83-917955-4-5
tristenia

Czy jesteśmy genetycznie zaprogramowani do pracy w zespole? Na czym polega bycie prawdziwym menedżerem? Czy ekspert musi być arogancki? Dlaczego uczniom wmawia się, że powinni się doskonalić tam, gdzie idzie im najgorzej? Jaka jest różnica miedzy zarządzaniem a ręcznym sterowaniem? Czy kujon jest dźwignią handlu? Po co trabantowi sznurek? Na to i wiele innych pytań Autor odpowiada w...

Na to i wiele innych pytań Autor odpowiada w niniejszym zbiorze esejów, którego celowo nie chce nazywać poradnikiem. Woli, bowiem, inspirować niż radzić.

„Wszystko, co napisałem w tej książce, ma prowadzić do rozwoju zespołów i wspólnotowego nadążania za zmieniającym się światem. Do osiągania wyników PONADPRZECIĘTNYCH. Aby osiągać te przeciętne, wystarczy robić wszystko samemu, za wszystkich i stale zajmować się kwestiami bieżącymi. Byle zaliczyć na „tróję z minusem” i jakoś dopiąć budżet, zrealizować target czy osiągnąć wynik . Ale wówczas nie ma co mówić o efekcie pracy zespołowej. Jeśli myślimy za zespół, pomysły będą tylko takie, jakie sami wymyślimy. Jeśli cały czas mówimy ludziom, co mają robić, zwalniamy ich z myślenia i ograniczamy rozwój firmy. Jeśli tylko wytykamy im błędy zamiast chwalić za wykorzystanie talentów, nie będą chcieli z nami pracować.

Zwarcia w zespole są nieuniknione. Nie da się, bowiem, wymazać czyjejś wiedzy i na jej miejsce wsadzić mu naszej. Da się natomiast poszukać sposobów komunikacji dwóch zbiorów danych. WiFi, bluetooth, IR... Wspólnej częstotliwości…”.

Miłosz Brzeziński- topowy polski trener z międzynarodowym certyfikatem coacha ICC. Konsultant CNBC Biznes i TVN w zakresie psychologii biznesu. Autor obrazoburczych felietonów, obrzydliwych recenzji i rewolucyjnych artykułów na temat biznesu w teorii i w praktyce. Profesor Działań Skutecznych w Instytucie Kreowania Skuteczności. Konsultuje celebrytów, dziennikarzy i najwyższą kadrę menedżerską w Polsce. Denerwuje. Wyzłośliwia się. Zmusza do myślenia. Ma dwa życiowe motta ( Prawdziwa pasja, to wydzieranie światu wiedzy 24 godziny na dobę oraz Wyróżnij się albo zgiń) i dwa rodzaje wizytówek (poważne i niepoważne).

źródło opisu: Zwierciadło 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/17,biznes-czyli-kupa-ludzi.html

mts | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Lekko napisany zbiór krótkich rozdziałów nt. komunikacji z ludźmi, nie tylko w sytuacjach biznesowych. Znaleźć można tu wiele ciekawych spostrzeżeń, choć podczas lektury miałem wrażenie, że to bardziej zlepek badań i przemyśleń innych autorów, a Brzeziński niewiele dorzuca od siebie. Całość sprawia też niestety wrażenie lekkiego chaosu, skakania z tematu na temat, często ciężko więc jest wydobyć esencję tego o co chodzi autorowi. Mimo wszystko uważam tę książkę za udaną, a tematyka komunikacji międzyludzkiej jest tak istotna, że choćby z tego tylko względu warto po tę książkę sięgnąć. Szczególnie jeśli temat ten nie jest naszym konikiem.

Patrycja | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Pozycja przeczytana z polecenia na blogu Volantification.
Nie spodziewałam się, że ta książka będzie taka dobra. Całe strony można byłoby skopiować i powiesić na ścianie ;)
Niezwykle ciekawy opis sposobów na to, jak radzić sobie z konfliktami i jak sprawnie się komunikować nie tylko w pracy ale i w codziennym życiu. To nie jest kolejna książka coachingowa. To lektura ucząca inaczej patrzeć na podbramkowe sytuacje i podrzucająca pomysły na to, jak je ugryźć. Jak to mówi stare powiedzenie: Jak zjeść słonia? - Po kawałku ;)

hcrzeznik | 2014-01-25

Takie sobie, zbiór chaotycznych eseji. Ciężko mi się czytało. Mnie osobiście do niczego nie zainspirowało.