Filthy

2014-08-01
2014-08-01
48 min.
erotyka

W sumie pierwszy raz czytałam historię, która jest opisywana oczami małoletniej prostytutki, szkoda, że taka króciutka ; )- ale ciekawa, podoba mi się motyw ze starszym przyrodnim bratem oraz o walce pożądania z nienawiścią i obrzydzeniem.

Utrata, ból, smutek, rozpacz...nie wiem, co jeszcze. W tej książce jest tak wiele...wszystkiego, że aż prawie nie ma w niej nic. A przynajmniej nic ciepłego.
Dziewiętnastoletnia bezdomna prostytutka, która jest uzależniona od kokainy i ucieka przed demonami przeszłości...nie będę się wdawać w szczegóły. Książka jest...z jednej strony może wydawać się zwykłym erotykiem, a z drugiej zaś mocną powieścią o dziewczynie, której historia wstrząsa, a przecież to dopiero początek. Nie miałam jeszcze do czynienia z książką, która opowiada o prostytutkach, a do tego bezdomnych, które nie znalazły się na ulicy, bo tak chciały. Zawsze myślałam, że takie kobiety, gdzieś w głębi serca, chcą wrócić do domu, ale Faye...kiedy rękę wyciąga do niej jej przyrodni brat, ona ją odrzuca. Jej jest dobrze na ulicy, oddając się za pieniądze, by mieć za co kupić kokainę. Nie potrafię tego pojąć, ale na pewno sięgnę po drugą część, żeby dowiedzieć się, co dokładnie przeżyła Faye i co się z nią będzie dalej działo. Kto by pomyślał, że można tak wiele bólu i cierpienia wcisnąć w 6 rozdziałów?

Książka okazała się bardzo krótka, w dodatku zostawiła mnie z wieloma pytaniami i domysłami.
Nie wiem czy zabierać się za część 2.
Mam mętlik w głowie.

Nie wiem czy zabierać się za część 2.
Mam mętlik w głowie.

Książka świetna, bardzo krótka ale jakość rewelacyjna. Autorka w tym kilkudziesięciu stronach dużo nam opowiedziała ale jeszcze więcej zagadek jest do odkrycia.

cholernie dobre. jak autorka w niewielkiej ilości zawarła tyle detali, taką fabułę. fakt jest nietuzinkowa. Faye jest dziewiętnastoletnią prostytutką, bezdomną, uzależniona od narkotyków, ale coś w tej dziewczynie jest, coś co przykuwa do niej uwag e. jest ślina, mądra, ale dowiadujemy się, że nie może mieć dzieci. co się stało, gdy miała piętnaście lat i trzeba było jej usunąć macice. co się stało pomiędzy nią, a jej matką. co ona musi czuć, gdy nagle odnajduję ją Rhett i zabiera na pogrzeb matki? Rhett jej przyrodni brat, ustatkowany finansowo i jak się okazuję też zaczyna się ustatkowywać. z jednej strony gardzi Faye, przypominając jej ciągle kim jest i co robi, a z drugiej strony martwi się o nią i przypomina jej dzieciństwo i tą ją była dziewczyną, ale jest coś jeszcze - między tą dwójką wybucha pożądanie, przyciąganie, a ich rozmowy tylko to podsycają.

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsza część serii, krótkich powieści opowiadających o Faye Turner i Rhettcie Hale.

Wow - kto by pomyślał, że w tak małej objętości można zawrzeć tyle...nawet nie wiem czego dokładnie. Zniszczenia, zagubienia, bólu, gniewu, ciemności, buntu, a przy tym gdzieś dzikiego pożądania.

Faye, no co z tą Faye? Nie spotkałam jeszcze w książce bohaterki, która jest dziewiętnastoletnią bezdomną prostytutką z wyboru, uzależnioną od kokainy (i do tego żyje w twardym przeświadczeniu, że to jest życie jakie jej się podoba i jej pasuje). Uciekła z domu przed czteroma laty z powodu jeszcze nie wytłumaczonego (aczkolwiek można się domyślić).

Podczas jednej z nocy zostaje zaczepiona przez mężczyznę, jest przekonana, że to kolejny klient. Jednak co się okazuje...to nie klient tylko jej mega przystojny przyrodni brat - Rhett. Odnajduje ją, aby przekazać jej informację i pomimo oporów zabiera ze sobą.

Rhett ma poukładanie, szczęśliwe, dobre życie (taki jest przynajmniej ogólny wstępny obrazek). Rhett bardzo wyraźnie pokazuje Faye swoją nienawiść i obrzydzenie do jej osoby, jednak za murem z tych uczuć kryje się w jego oczach coś jeszcze, coś co jest totalnym zaprzeczeniem tego co chce pokazać - pożądanie, pragnienie i namiętność.

Bardzo ciemna i ciężka historia, mimo tak małej objętości zostałam wchłonięta i chcę więcej - szybko! Odbiega od większości czytanych przeze mnie książek i kryje w sobie wiele tajemnic i możliwości, które chce się poznać. Uważam, że warto zdecydowanie po nią sięgnąć, ale nie jest to z pewnością książka dla każdego. Jednak jeśli ktoś lubi mroczne i mocno problematyczne książki to zdecydowanie warto.

Faye, no co z tą Faye? Nie spotkałam jeszcze w książce bohaterki, która jest...

• Ebooki
  • 2015