Rezerwat niebieskich ptaków

Cykl: Miętowa (tom 9)
Wydawnictwo: Egmont Polska
bogactwo, miłość, problemy, chłopcy,
Adrianna

Rodzina Sary Wieckiej, nastolatki z Warszawy, z dnia na dzień staje się bardzo bogata. Nagła zmiana statusu społecznego sprawia, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością, Sara jednak, jak się wydaje, nie ma na to czasu. Seria miętowa to współczesna Polska: aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,rezerw...(?)

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,rezerw...»

Sosnowaigielka | 2019-01-06

Nietuzinkowi bohaterowie, miłość i przyjaźń, bycie wyjątkowym inaczej. To wszystko oraz dużo problemów młodości przeplata się w książce Ewy Nowak. Kolejna warta uwagi pozycji tej autorki.

MajaBook | 2018-07-02

REZERWAT NIEBIESKICH PTAKÓW, czyli najgorsza książka tego roku?

Rodzina Sary Wieckiej staje się bardzo bogata. Dziewczyna przenosi się do bardzo bogatego liceum w bardzo dobrej dzielnicy. Opuszcza biedne Powiśle na rzecz hodowli...kur i kogutów! Jej rodzicom bardzo na tym interesie zależy, dlatego większość swojej uwagi poświęcają właśnie drobiowi. Sporą część życia Sary zmienia SMS do koleżanki ze starej szkoły- Beaty. Okazuje się, że dziewczyna nie jest taka jak wcześniej. Ponadto głowę Sary zaprząta przystojny Łukasz, ówczesny chłopak Laury. Przestaje on być kimś więcej niżeli kolegą z klasy. I zdaje się podrywać Sarę, co ewidentnie się jej podoba. Ale czy ich miłość będzie taka idealna? I czy Beata jest taka jak się wydaje?

Maja-Hejter za 3..2...1...! Start! Zacznijmy od początku, kiedy zaczynałam czytać "Rezerwat Niebieskich Ptaków". Uważałam, że to będzie coś lekkiego, wprost idealnego na lato. Więc jako, że plusów tu zbytnio nie dostrzegam, to wymienię minusy. Po...

marina | 2018-06-21

Dość ciekawa, fajnie się czytało. Jednak nie porwała mnie aż tak.

Gabriela S | 2017-04-24

Cudna książka, jak zresztą wszystkie pani Nowak ;)

Zuzanna | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

"-Co ostatnio zrobiłaś dobrego? Czym możesz się teraz pochwalić?
"Od urodzenia nic takiego nie zrobiłam" - pomyślała Sara.
- Pomogłam mamie koleżanki znaleźć pracę.
- Pięknie! Wspaniale! - zawołała Pijawka i naskrobała coś w kajecie.
- Oddałam jej też masę moich ubrań.
"Wszystkie stare i już mi niepotrzebne. Nie miałam co z nimi zrobić".
- Cudownie!
- Zabrałam ją na wyjazd do Hołubli, bo ona nie miałaby możliwości sama gdzieś pojechać.
"Chciałam Sylwii utrzeć nosa i pokazać, że to moja koleżanka"."

Po "Rezerwat niebieskich ptaków" sięgnęłam dlatego, że generalnie lubię czytać książki dla młodzieży, poza tym do książek pani Ewy Nowak mam pewien sentyment - w czasach podstawówki i gimnazjum to właśnie jej książki wprowadzały mnie w czytelniczy świat. Co sądzę o tej książce?Zapraszam do przeczytania recenzji.

Główną bohaterką jest nastoletnia Sara Wiecka, której ojciec z dnia na dzień otrzymuje ogromny spadek. Nagłe bogactwo powoduje, że życie Sary i jej rodziny diametralnie się...

Pani_Wu | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Niebieskim ptakiem określa się człowieka, który nie pracuje, żyje cudzym kosztem, próżnuje. Rodzina Wieckich jest właśnie rodziną niebieskich ptaków dzięki nieoczekiwanemu spadkowi. Odziedziczony przez nich majątek jest tak ogromny, że porzucili pracę zawodową.

Czym się zajmują?

Nie bardzo mają pomysł na siebie, ale tato hobbystycznie hoduje rzadkie (i kosztowne) gatunki ptaków. W tym niebieskie, dla których buduje rezerwat.
Wieccy mają dwoje dorastających dzieci, January studiuje, a Sara uczęszcza do wyjątkowo elitarnego, prywatnego liceum. Dziewczyna żyje jak w bańce mydlanej, odcięta od realiów zwykłego życia. Nawet nie porusza się sama po mieście, bo wszędzie towarzyszy jej samochód z kierowcą. Oczywiście, jako nastolatka, ma typowe dla wieku problemy - z przyjaciółkami, miłością do Łukasza, zazdrością, szkolnymi obowiązkami, ale w zderzeniu z codziennością Beaty, koleżanki Sary ze szkoły podstawowej, wydają się one mało istotne.

Dzięki Beacie Sara uzyskuje możliwość...

Lucy | 2016-07-15

- Fabuła prosta, przedstawia życie bogatej rodziny.
- Język nie trudny, jak przystało na literaturę dla młodzieży.
- Schody się zaczynają, kiedy przechodzimy do bohaterów. Sara jest bardzo irytującą postacią, ciągle zmienia zdanie i zamęcza czytelników swoimi nie do końca spójnymi opiniami na temat Wiśni i nie tylko. Natomiast bardzo podobały mi się zajęcia organizowane w Rezerwacie.
- Wątek z kurami... może go nie zrozumiałam.

ina3 | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Czytałam lepsze książki tej autorki. Oczywiście standardowo zawiódł mnie epilog.

Akcja toczy się ekskluzywnej, elitarnej szkole, w której czesne u warunki nauki przekraczają polskie standardy.
Poznajemy Sarę główną bohaterkę i jej rodzinę Wieckich z Warszawy z dnia na dzień stała się bogata.Jednak przywykli do swojej zamożności nie chcą tego zmieniać.
Seria Miętowa Ewy Nowak tworzy niepowtarzalną, ciepłą atmosferę,
W tej powieści " Rezerwat niebieskich ptaków"Sara ma dużo problemów a jej nie wystarcza czasu pomyśleć o sobie i swoim życiu.
Sara przychodzi do swojej mamy i zwierza się ze swoich trosk, kłopotów mama zawsze jej pomoże.
Niesamowita, cudna książka pochłonęłam ją szybko bo bardzo mi się spodobała.
Przykuła moją uwagę, w moim guście powieść chętnie przeczytam następne powieści Pani Ewy wciągające, wspaniałe pisze książki nic dodać, nic ująć warto przeczytać!!!!!

wericzkowa | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

To moja ostatnia zrecenzowana książka z serii miętowej i ta książka najbardziej mi się z niej spodobała.Autorka wykreowała bohaterkę,której wiecznie nic się nie podoba i w sumie ta bohaterka zaczęła mi się podobać.Myślałam,że to książka będzie nudna i monotonna.Lecz jak na Ewe Nowak wyszła całkiem dobrze.