Kaligula

Wydawnictwo: Amber
Caligula
historia, rzym, kaliguła, niewolnicy
literatura piękna

Spisek niewolników Przeciwko okrutnemu władcy w barwnej przygodowej powieści historycznej w stylu aGladiatoraa. Krew zalewa piasek areny. śmierć spotyka każdego, kto rozgniewa sadystycznego tyrana. Życie zależy od kaprysu nieobliczalnego szaleńca. Oto Rzym cesarza Kaliguli. świat splendoru i intryg, zepsucia i okrucieństwa, obłędu i strachu. Kaligula sprowadza do pałacu młodego niewolnika Rufusa, najlepszego tresera dzikich zwierząt przeznaczonych do walk w amfiteatrze. Każdego dnia Rufus doświadcza łaski i brutalności człowieka, który mieni się bogiem, a równocześnie drży z lęku przed skrytobójczym zamachem. I ma powody do obaw: otaczają go knowania i zmowy. Wkrótce Rufus i jego przyjaciel gladiator Kupido zostają wciągnięci w spisek przeciwko tyranowi...

źródło opisu: Amber

Agata | 2014-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2014

Uwielbiam czasy starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu spisane w formie opowieści z wątkami historycznymi, które są ciekawe a zarazem przekazują wiedzę. "Kaligula" w połowie spełnił moje oczekiwania, ponieważ z faktami historycznymi miał niewiele wspólnego, ale pomimo tego niedociągnięcia, nie żałuję czasu który poświęciłam do jej przeczytania.

WAŻNE: Książka dla osób o mocnych nerwach, nie jest to romansik, tylko powieść o starożytnym Rzymie, pełna krwi, wojen, rządów despotycznego władcy, śmierci niewinnych osób, oraz gwałtów.

Marta Gibas | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

Sięgnęłam po tę książkę absolutnie przypadkowo. Tematyka starożytności zawsze była i będzie bliska mojemu sercu. O dziwo, pozytywnie się zaskoczyłam. Lektura była bardzo przyjemna i wyważona. Nie było ani za dużo krwi, ani za dużo erotyzmu, co często nadużywane jest w powieściach opisujących antyczne czasy. Czytało się łatwo, szybko i przyjemnie. Polecam, jako odskocznię od zazwyczaj czytanych gatunków.

Michał | 2011-12-26
Przeczytana: 2009 rok

Polecam, ale bardziej fanom Starożytnego Rzymu, niż wszystkim.

Dzieckokwiatu | 2010-07-18
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Przeczytana: 18 lipca 2010

Narrator wszechwiedzący opowiada nam historie z wielu punktów, szybko zmieniając kamery, raz na Kaligulę, raz na gladiatora, Rufusa (głównego bohatera). W opisach jest bardzo dokładny. Aż za dokładny. Początkowo jest dużo opisów pastwienia się nad zwierzętami. Serce mnie bolało i miałam problem z tym. Długo trwało zanim ponownie wzięłam się za nią. Ale mimo przerzucenia kamery na pastwienie się nad człowiekiem dalej bardziej dalej mnie bolało cierpienie nieświadomych zwierząt. Opisy, opisy, opisy. Męskie, pełne szczegółów, okropne. Od odcinania penisów do katowania łańcuchami, kanały pełne trupów. Wszystko co możecie wymyślić jest w tej książce.
Dla mnie to minus. Wiem, wiem. Wiem, jaki starożytny Rzym był. Ale nie po to czytam książki, by tracić apetyt.
Poza tym historia jest ciekawa, zajmująca. Zakończenie, zakończenie ratuje wszystko. Jest puentą całej książki, całej władzy, całego rzymskiego imperium. Aż mnie kusi, aby je zdradzić.
Ciekawe wątki miłosne w złych czasach. Nawet...

krystyna kalinowska | 2012-03-22

wspaniał książka...

Kasia | 2012-06-27

Polecam

301 | 2016-10-03
Przeczytana: 01 października 2015

Ciekawa książka, godna polecenia.

Beata | 2018-12-01
NevilCross | 2018-11-25