Jesienna róża

Okładka książki Jesienna róża Abigail Anne Gibbs Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Jesienna róża
Abigail Anne Gibbs Wydawnictwo: Muza Cykl: Mroczna Bohaterka (tom 2) fantasy, science fiction
Mroczna Bohaterka (tom 2)
The Dark Heroine: Autumn Rose
Muza
2014-11-19
2014-11-19
2014-01-30
Stanisław Bończyk
paranormal YA literatura brytyjska literatura dla młodzieży literatura młodzieżowa literatura XXI wieku Mroczna bohaterka

Mędrcy kontra Extermino

Taka mocna 8. Podobało mi się, bardziej niż pierwsza cześć, aczkolwiek myślałam, że będzie to zwykła kontynuacja historii Violet, a mamy tutaj właściwie opowieść Róży. Od jej poznania z Fallonem, przez poznanie przepowiedni, aż do przemiany Violet w wampira. Fajnie, aczkolwiek, mogła to być historia dodatkowa, jak w "Rywalkach", są te dodatkowe mini części. Jednakże autorka tak napisała i nie żałuję, że przeczytałam. Cieszę się, że tym razem nikt tutaj nie chichotał, aczkolwiek czerwienienie się na twarzy było dość częste. Styl pisania również się poprawił, jakby autorka sama dojrzała, szkoda tylko, że nie dojrzała, aby napisać kolejne części. Szukałam w zakamarkach internetu, i miały być kolejne tomy, ale coś nie wyszło, chyba z powodów zdrowotnych. Szkoda, bo nie lubię, gdy historia gdzieś się urywa, a ewidentnie ma być ciąg dalszy, przepowiednia mówi o dziewięciu bohaterkach, a poznaliśmy tylko dwie. Szkoda, bo potencjał był. W zasadzie, to można tą cześć przeczytać bez "Kolacji z wampirem".

Szkoda, że nie powstała kolejna część 😞

Szkoda, że nie powstała kolejna część 😞

Świetna młodzieżówka o wampirach.

Świetna młodzieżówka o wampirach.

Wciągająca, lepsza od pierwszego tomu. Jak dla mnie, miłośniczki fantasy, rewelacja. Polecam.

Początek był ciężki, ale jak się wciągnie to już nie ma nocy przespanych i czas biegnie za szybko. Po zakończeniu czytania tylko chciałam krzyknąć dlaczego nie ma kolejnej części! Zakończenie pozostawia człowieka tylko chęcią czytania dalej. Polecam z całego serca!

Mroczne bohaterki to seria o dziewięciu bohaterkach, z dziewięciu różnych wymiarów, o których przepowiednia mówi, że mają odmienić świat mrocznych istot i ludzi.

"Jesienna Róża" przybliza nas do mrocznych istot zwanych Mędrcami.
Przez większą część opowiada o losach Róży, która poza byciem mędrcem, posiada rzadki dar jasnowidzenia. Wydarzenia dzieją się równolegle do wydarzeń w "Kolacji z wampirem" i Róża przez swoje wizje częściowo je dostrzega. Natomiast po skrzyżowaniu się jej dróg z Violet możemy zobaczyć jak obie odnajdują się w swojej nowej rzeczywistości, gdzie wszyscy liczą, że ocalą ich świat.

Uważam, że ten fragment serii jest naprawdę świetny - interesujące bohaterki, tajemnice, intrygi, brutalność, przepowiednia - czuje niedosyt. Niestety przez chorobę, autorka przerwała prace nad kontynuacją, jednak mam nadzieję, że powstanie gdy autorka powróci do zdrowia.

"Jesienna Róża" przybliza nas do mrocznych istot zwanych Mędrcami.

Świetna książka. Szkoda ze nie ma innych części. Bardzo chciałabym poznać dalsze losy bohaterów. Totalnie zagłębiłam się w ich świat

Po roku od wydania pierwszej #Mrocznej Bohaterki na naszym rynku pojawiła się jej drugą siostra. Akcja tego tomu rozgrywa się bezpośrednio przed oraz w trakcie wydarzeń z pierwszej części. Główna bohaterka #Jesienna Róża to piętnastoletnia przedstawicielka pokolenia Mędrców. W deszczowej i mrocznej Anglii chroni szkołę, do której sama uczęszcza. Kiedy staje w obliczu zagrożenia ataku Extermino na pomoc, na czarnym rumaku przybywa książę Fallon, syn króla Mędrców. Wojna pomiędzy ludźmi i mrocznymi istotami jest bardzo blisko a nie pomaga fakt porwania Violet Lee, z którą Róża ma więcej wspólnego niż myśli. Czy razem ocalą świat?
Podobnie jak i część pierwsza, druga także nie zachwyca. Czyta się ją szybko więrząc że może bohaterom uda się dorosnąć wraz z ubywającymi stronami. Sam aspekt dziewięciu równoległych światów jest niezwykle ciekawy i oryginalny, fabuła wymaga jednak dopracowania i dopełnienia, często spotykałam się z czymś czego nie rozumiałam bowiem zwyczajnie nie było wytłumaczone. Ciągła depresja Róży, irytujący książę, miłość bez romantyzmu pojawiająca się znikąd i wiele gdybania to główne zarzuty z mojej strony. Pozycja podobna do poprzedniej mimo że bohaterowie zgoła odmienni. Dobra dla młodzieży i przy tym pozostańmy.

Po pierwszym tomie byłam zachwycona twórczością autorki. Drugi tom mnie zawiódł. Odniosłam wrażenie że książka była pisana w pośpiechu i w niezbyt przemyślany sposób. Róża jako bohaterka dla mnie staje się męcząca, Fallon i Edmund trochę ratowali sytuację. Ogólnie drugi tom zdecydowanie słabszy, a szkoda ponieważ pomysł ma potencjał.

No jeśli się przeczytało część pierwszą - czas było się zabrać za część drugą. Kiedy czytałam książkę nie spodziewałam się, że zamiast Violet i Kaspara zostaniemy przeniesieni do świata Róży i Fallona. Poznamy ich myśli, wydarzenia i ich spojrzenie na świat. Jak i pierwsza książka, druga mnie również urzekła. Jestem zainteresowana historią i tym bardziej - nie mogę się doczekać kolejnej części. Chcę. Wiedzieć. Co. Dalej.

• 2015