Ipsos 301 p.n.e.

Okładka książki Ipsos 301 p.n.e.
Grzegorz Lach Wydawnictwo: Bellona Seria: Historyczne Bitwy powieść historyczna
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Seria:
Historyczne Bitwy
Wydawnictwo:
Bellona
Data wydania:
2014-10-16
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-16
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788311134010
Tagi:
Historia starożytna Okres hellenistyczny Wojny diadochów Starożytna Grecja
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
55 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
454
33

Na półkach: , ,

Bardzo dobra pozycja do odświeżenia sobie pamięci, lub zdobycia wiedzy, o wielce ciekawej, burzliwej i dość skomplikowanej, jak na ciekawe czasy przystało, epoce wojen diadochów.
Narracja obejmuje generalnie lata 323-281 p.n.e, od śmierci Aleksandra Wielkiego po bitwę pod Kuropedion i śmierć Seleukosa Nikatora, i wiele zarzucić jej chyba nie można. Autor, mimo całkiem bogatej bibliografii, w przypisach posługuje się jedynie, nie licząc objaśnień, odnośnikami do tekstów źródłowych, w znacznej mierze do Diodora Sycylijskiego i Plutarcha z Cheronei, co zresztą wyjaśnia w tekście. Mi osobiście "Ipsos", po dłuższej przerwie z jakimikolwiek lekturami, czytało się bardzo dobrze. Co może niektórych zaciekawić, to twardy obiektywizm na stan imperium aleksandrowego po śmierci jego twórcy oraz, według mnie, lekka nutka sympatii dla Antygonidów, których, przyznam, sam podświadomie bardzo nią jakoś nie obdarzam. W ocenie autora bitwa pod Ipsos jest najważniejszą z batalii wojen diadochów, choć sam poniekąd przyznaje iż punktem końcowym tego okresu jest właśnie starcie pod Kuropedion - według mnie to drugie wydarzenie powinno również stać się przedmiotem głębszych badań. Sporo z tej pracy mogą również wydobyć sympatycy osoby i działalności Demetriusza Poliorketesa, zwłaszcza jeśli chodzi o oblężenia Salaminy Cypryjskiej czy w końcu Rodos - dość powiedzieć, że to drugie ma swój własny rozdział, który mógłby "zwieńczyć" osobną książkę z serii BH. Spójną treść, obejmującą całą epokę wojen bezpośrednich sukcesorów kończy plan bitwy pod Ipsos.
Jeżeli miałbym wymienić jakieś konkretne mankamenty tej pozycji to byłby to drobne nieliczne błędy w druku, głównie odnośnie wartości liczbowych.
Ogólnie, jak na serię BH, warto mieć.

Bardzo dobra pozycja do odświeżenia sobie pamięci, lub zdobycia wiedzy, o wielce ciekawej, burzliwej i dość skomplikowanej, jak na ciekawe czasy przystało, epoce wojen diadochów.
Narracja obejmuje generalnie lata 323-281 p.n.e, od śmierci Aleksandra Wielkiego po bitwę pod Kuropedion i śmierć Seleukosa Nikatora, i wiele zarzucić jej chyba nie można. Autor, mimo całkiem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    63
  • Posiadam
    38
  • Chcę przeczytać
    34
  • Historia
    8
  • Historyczne Bitwy
    5
  • Historyczne bitwy
    5
  • Starożytność
    4
  • Bellona - Bitwy Historyczne
    3
  • Ulubione
    3
  • Starożytność
    2

Cytaty

Więcej
Grzegorz Lach Ipsos 301 p.n.e. Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także