Wewnętrzne dziecko

Wydawnictwo: StudioEMKA

Punktem zwrotnym w moim życiu była śmierć brata. Gdy nekrolog oznajmiał że on żył 35 lat, czułam jak kłamliwe było to stwierdzenie. Prawdziwszą byłaby informacja że cierpiał 35 lat (oczywiście nic nie jest tylko czarne a więc i w jego życiu były słoneczne dni choćby narodziny syna czy ukazanie się pierwszego tomu poezji, drugi ukazał się już po śmierci...) (...)

mosaic | 2013-10-02

Wspaniala, przydatna na cale zycie ksiazka do ktorej sie wraca. Autorka w zrozumialy sposob naswietla schematy, ktore maja swe zrodlo w naszym dziecinstwie, a ktore rzadza naszymi zachowaniami i reakcjami, oraz proponuje prace, by nad tymi schematami (czesto destruktywnymi) objac kontrole. Praca z wewnetrznym dzieckiem, do ktorej sama sie przekonalam, to praca trudna, ale pasjonujaca, przynoszaca zadziwiajace efekty, pozwalajaca odetchnac pelna piersia i zaczac prawdziwe, pelne najwazniejszych wartosci zycie. Polecam kazdemu!

Justyna | 2014-11-18
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2014

Pod względem treści książka jest bardzo wartościowa i na pewno będę do niej wracać. Pozwala dostrzec schematy, na które wcześniej nie zwracało się uwagi i myśleć pozytywnie o sobie i swojej przyszłości.

Od strony technicznej nieco gorzej: w niektórych fragmentach składnia leży, a błąd „couch” zamiast „coach” kłuje w oczy.

adiijos | 2013-04-12
Przeczytana: kwiecień 2012

Wartościowa lektura, bardzo ciekawe i nieszablonowe spojrzenie na materię ludzkiej emocjonalności. Autorka na przykładzie pracy z wewnętrznym dzieckiem przedstawia nietuzinkowy sposób na przywrócenie równowagi emocjonalnej. W mojej ocenie bardzo ciekawa książka, zdecydowanie warta polecenia.

drapichrustka | 2016-11-11
Na półkach: 2016, Przeczytane