Sons of Anarchy (Synowie Anarchii): Tom 1

Okładka książki Sons of Anarchy (Synowie Anarchii): Tom 1 Damian Couceiro, Stephen Downer, Christopher Golden, Emilio Lecce
Okładka książki Sons of Anarchy (Synowie Anarchii): Tom 1
Damian CouceiroStephen Downer Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Synowie Anarchii (tom 1) komiksy
komiksy
Synowie Anarchii (tom 1)
Sons of Anarchy
Sine Qua Non
2014-10-04
2014-10-04
Bartosz Czartoryski
Synowie Anarchii Serial Jax SAMCRO Kurt Sutter

Okładka książki Joe Golem. Okultystyczny detektyw Peter Bergting, Christopher Golden, Mike Mignola, Patric Reynolds
Joe Golem. Oku... Peter Bergting, Chr...
Okładka książki Baltimore. Tom 2 Christopher Golden, Michelle Madsen, Mike Mignola, Ben Stenbeck, Dave Stewart
Baltimore. Tom 2 Christopher Golden,...
Okładka książki Christmas and Other Horrors: An Anthology of Solstice Horror Nadia Bulkin, Terry Dowling, Tananarive Due, Jeffrey Ford, Christopher Golden, Glen Hirshberg, Stephen Graham Jones, Richard Kadrey, Alma Katsu, Cassandra Khaw, John Langan, Josh Malerman, Nick Mamatas, Garth Nix, Benjamin Percy, M. Rickert, Kaaron Warren
Christmas and ... Nadia Bulkin, Terry...

Okładka książki Superman: Wyzwolony Jim Lee, Scott Snyder
Superman: Wyzw... Jim Lee, Scott Snyd...
Okładka książki Daredevil: Żółty Matt Hollingsworth, Jeph Loeb, Tim Sale
Daredevil: Żółty Matt Hollingsworth,...
Okładka książki Noe. I wody spadły na ziemię Darren Aronofsky, Ari Handel, Niko Henrichon
Noe. I wody sp... Darren Aronofsky, A...
Okładka książki Strażnicy - Początek: Gwardziści / Jedwabna zjawa Amanda Conner, Darwyn Cooke
Strażnicy - Po... Amanda Conner, Darw...
Okładka książki Y: Ostatni z mężczyzn - Jeden mały krok Pia Guerra, Brian K. Vaughan
Y: Ostatni z m... Pia Guerra, Brian K...
Okładka książki Kryzys tożsamości Michael Bair, Brad Meltzer, Rags Morales, Alex Sinclair
Kryzys tożsamości Michael Bair, Brad ...

Absolutnie uwielbiam serial Synowie Anarchii. A ten komiks ponownie zabiera nas w kolejną szaloną misję, utrzymując klimat z serialu.

Moi Drodzy
➡️Serial SoA należy u mnie do ścisłej czołówki serialowej ever. Obejrzałem go z wypiekami na twarzy, niejednokrotnie ze wzruszeniem, a jego finał należy do najlepszych serialowych finałów, jakie miałem okazję widzieć. A tu nagle w moje roztrzęsione ręce wpadł komiks SoA tom 1. Komiks wydany w Polsce już dawno temu (w 2014),a co za tym idzie jest niewielka szansa, żeby pojawił się u nas kolejny tom. No cóż, bardzo nad tym ubolewam, bo wydawanie pierwszego tomu z serii i poprzestanie na tym to bardzo ale to bardzo nieładna praktyka. Napisałem co mi leży na wątrobie, przejdźmy do konkretów.
➡️Okładka nie pozostawia żadnych wątpliwości. W trybie natychmiastowym rozpoznacie na niej bardzo charakterystycznych bohaterów serialu i tak w ogóle okładka to sztos💥 Twarda oprawa i 180 stron, jest bardzo dobrze👍 A w środku, jako bonus, dostaniecie większy, rozkładany plakat, na którym są realne portrety głównych bohaterów serialu - super!
➡️Zatem macie starych kumpli z serialu jak żywych - jest szalony Tig, charyzmatyczny Jax, irlandzki na wskroś Chibs, rozważny Bobby Munson, żelazna Gemma, matka całego klubu i inni. Wchodzimy w świat brutalny, w świat przestępczy. Niektórzy w tym świecie kierują się żelaznymi regułami, jak na przykład SAMCRO, inni reguły mają za nic.
➡️Obrazki są świetne. Całe szczęście, że autor postanowił oddać podobieństwo do bohaterów jak najwierniej, gdyż poczułem się od razu jak w domu. Nie jest to spinoff tylko kolejna przygoda Synów Anarchii, pokazana w tym właśnie telewizyjnym, serialowym stylu. Mordobicia, których jest cała masa mają świetny klimat, niesamowitą dynamikę i ten motocyklowy sznyt.
Kadry są małe, nie ma rozkładówek ani nawet obrazów całostronicowych ale to nie szkodzi, wszystko jest wyraźne, dobitne i ogląda się znakomicie.
➡️A co ze scenariuszem? Czy historia chwyciła mnie za serce, tak jak serial?
Akcja jest bardzo szybka, ostra, brutalna, nie ma czasu na zadumę i trochę szkoda, bo serial, chociaż bardzo dynamiczny, to jednak oferował także momenty na smutek, zastanowienie i nostalgię. Zostawiał chwile dla rodziny, dla bliskich, pokazywał trudne relacje międzyludzkie, miłość i nienawiść.
A tutaj?
Tutaj główną bohaterką jest córka Kozika no i Tig. Pamiętacie Kozika? Ci, co oglądali, pewnie pamiętają. Kendra wpadła w tarapaty. Zły człowiek chce ją zabić, producent porno z dziećmi. Ojciec powiedział jej dawno temu, że jeśli wpadnie w kłopoty, ma się udać do SAMCRO, a oni jej pomogą. W imię honoru, w imię przyjaźni i w imię zaległych długów wdzięczności. No to się pojawiła. I jest. A z nią pojawiły się kłopoty.
➡️Powiem prosto z mostu - to jest komiks tylko i wyłącznie dla tych, którzy oglądali i uwielbiali serial. Ci odnajdą się tu jak ryby w wodzie. Historia ma idealny klimat serialu, te wszystkie znajome postacie, ta bandyterka na kółkach, bandycki honor, przyjaźń i lojalność ponad wszystko. Osoba, która nie oglądała "Synów anarchii" będzie miała problem, żeby się tu odnaleźć i raczej nie ma tu czego szukać. Historia jest opowiedziana bardzo sprawnie i z wyczuciem, jak kolejny sezon serialu. Wielka szkoda, że nie wydano kolejnych tomów.
➡️Moi Drodzy, jeśli tak jak ja tęsknicie za SAMCRO - ten komiks będzie dla Was idealny. Przypomnicie sobie wszystko to, za czym przepadaliście w serialu, ponownie spotkacie swoich ulubionych bohaterów, odczujecie ten gigantyczny przypływ adrenaliny. Ci, którzy nie są fanami serialu - śmiało mogą sobie odpuścić. Ja, jako mega fan daję ocenę 8,5/10 i bardzo polecam innym fanom 🏍

Moi Drodzy

Mam wrażenie, że z serialem na niewiele wspólnego. Teksty czasem mierżą, kreska czasem kuje w oczy.

Jak dla mnie super. Bardzo dobra grafika i super teksty. Postacie podobne do tych serialowych co też daje fajne odczucie podczas czytania. Przeczytalam na raz. Wciąga. Jedyną wadą moim zdaniem to czytanie komiksu bez znajomości calej historii. Wtedy może wydawać się trochę bezsensu lub nie jasny. Dla mnie bomba. Polecam 😊

Ten sentyment do serialu.. czekam na kontynuację

Ten sentyment do serialu.. czekam na kontynuację

7/10 – BARDZO DOBRA

Kiedy córka byłego druha wpada w śmiertelne niebezpieczeństwo i prosi o pomoc, Synowie Anarchii nie mogą odmówić, nawet jeśli będzie to oznaczało poważne kłopoty i dla nich. Opiekę nad dziewczyną przejmuje najbardziej narwany z członków klubu – Tig Trager, który sam niedawno stracił córkę. Synowie Anarchii zobowiązują się chronić Kendrę i odeskortować ją w bezpieczne miejsce, a to oznacza, że będą musieli stawić czoła bezwzględnym zabójcom nasłanym przez ścigającego dziewczynę gangstera.

Od razu przyznaję się, że nie znam serialu na którego podstawie powstał ten komiks, nie oglądałem ani jednego odcinka, wiem jednak, że w USA ma on naprawdę sporą oglądalność i wielu zagorzałych fanów. Podchodziłem więc do tego albumu bez żadnych konkretnych oczekiwań i właściwie to bardziej on sam wpadł mi w ręce, niż to ja po niego sięgnąłem. Co otrzymałem? Całkiem prostą, ale naprawdę fajnie opowiedzianą historię kryminalną o gangu motocyklowym, którego członkowie to prawdziwi twardziele, nie wahający się skopać komuś tyłka, a nawet go odstrzelić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Akcja toczy się bardzo szybko, pełno w niej brutalnych bijatyk, krwawych strzelanin oraz efektownych pościgów, dzięki czemu mroczny klimat komiksu buduje się praktycznie sam. Świetnym ruchem scenarzysty było skonstruowanie fabuły w taki sposób, żeby mogła cieszyć nie tylko fanów serialu, ale i nie sprawiać kłopotów czytelnikom, którzy go nie kojarzą. Mimo, że jak wcześniej wspomniałem w ogóle nie znam produkcji telewizyjnej, nie miałem najmniejszych problemów z ogarnięciem opowiedzianej przez Goldena historii. Oczywiście na pewno nie wyłapałem wszystkich smaczków, nie rozeznałem się też w relacjach jakie panują pośród bohaterów, nie przeszkadzało mi to jednak dobrze się bawić przy lekturze. À propos bohaterów „SoA” to są oni przedstawieni w taki sposób, że bardzo szybko łapie się sympatię zarówno w stosunku do pojedynczych osób jak i całej grupy. Imponuje solidarność, lojalność i braterstwo członków gangu, chociaż zdarzają się też zdrady i kolaboracje. Warstwa graficzna komiksu prezentuje się równie okazale. Ładne, klasyczne rysunki Damiana Couceiro pozwolą fanom serialu rozpoznać znajome z telewizji twarze, a dla innych czytelników będą stanowić po prostu przyjemne dla oka ilustracje.

Komiks „Synowie Anarchii” okazał się dla mnie miłą niespodzianką. Jest to klimatyczna, surowa i męska opowieść o przyjaźni oraz lojalności. Nie jest tak, że z niecierpliwością i wypiekami na twarzy czekam na kontynuację, jeśli jednak się pojawi, to z przyjemnością po nią sięgnę. Tym razem z pełną premedytacją. Polecam.

7/10 – BARDZO DOBRA

Dawno nie czytałam komiksów. Ostatnie za czasów słynnego „Kaczora Donalda”, który leży w pudełku na poddaszu jako pamiątka. Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości, ponieważ oglądałam serial, który w najbliższym czasie planuje nadrobić. Nie pamiętam gdzie utknęłam, ale jedno wiem na pewno. Uwielbiam ten serial!
Myślę, że wszyscy fani Sons of Anarchy będą zachwyceni komiksem. Dlaczego? Historia swoją drogą, ale oprawa graficzna książki jest po prostu cudowna. Nigdy wcześniej nie widziałam piękniejszego komiksu niż ten. I nawiązuje on do serialu, czego chcieć więcej?

Autor: Christopher Golden, Damian Couceiro
Tytuł: Sons of Anarchy
Seria: Sons of Anarchy #1
Wydawnictwo: SQN
Strony: 180

Takie książki chce się mieć w swojej kolekcji. Są pięknie wydane i do tego przygotowane z największą starannością. To co jest uderzające i to pozytywnie to oddanie bohaterów, którzy wychodzą przede mnie i odgrywają swoje role. Mój brat - antyksiążkowy typ - przeczytał ją w godzinę i stwierdził, że takie książki to on może czytać. Komiks zaciekawił go na tyle, że postanowił obejrzeć serial by dowiedzieć się i poznać bohaterów. Oczywiście, ja fanka mogłam mu wszystko powiedzieć, ale ucieszył mnie fakt, że sam zainteresował się jakąś książką. Odniosłam sukces. W książce oprócz historii, która jest nawiązaniem do serialu znajdziemy plakat, który przedstawia głównych bohaterów serialu.

Serial „Sons of Anarchy” opowiada o losach wyjętego spod prawa gangu motocyklowego SAMCRO oraz jego członków, którzy starają się uchronić miasteczko przed napływem dilerów narkotykowych i wielkich budowlanych korporacji - fragment opisu produkcji telewizyjnej. Premiera pierwszego odcinka była w 2008 roku i doczekał się siedmiu sezonów.

Muszę przyznać, że ten komiks rozbudził we mnie chęć powrotu do serialu i żałuję, że sama sobie pozwoliłam przerwać tak dobry serial. Mam też nieodparte wrażenie, że fabuła skupia się zupełnie w innym miejscu w komiksie, a w serialu zupełnie innym. Fani serialu, na pewno odnajdą się w komiksie i będą usatysfakcjonowani. Co do osób, które nie oglądały a chcą przeczytać komiks, mogę powiedzieć tylko tyle, nie pożałujecie i być może zdecydujecie się również na serial?

Niesamowicie szybka i dynamiczna powieść graficzna dziejąca się między sezonami 4 i 5 serialu. Skupiamy uwagę na postaci Tigga Tragera, szalonego (znanego już fanom serialu) członka gangu Synów Anarchii. Jednak historia zawarta w kartach tego komiksu jest nowością. Razem z bohaterami pomagamy zbiec do innego stanu córce Kozika, która odkrywa coś czego nie miała wiedzieć. Przy okazji Tigg ma nawracające wizje na temat śmierci własnej córki, Dawn, z powodu której nie jest w stanie jeszcze pozbyć się żalu. Pochłonęłam ją w nieco ponad godzinę. Niesamowicie szybka, ciekawa i brutalna - jak na Sons of Anarchy przystoi.
Serdecznie polecam!

Jest to po prostu wisienka na serialowym torcie, a do tego jest tak pięknie wydana, że niejedna książka z mojej biblioteczki się przy nim chowa!

Zacznę może od strony technicznej. Po pierwsze, twarda oprawa z matowo - błyszczącym nadrukiem sprawia, że każde załamanie światła cieszy oko. Mała rzecz, a cieszy :) Po drugie, bardzo solidny papier, który w komiksach jest naprawdę rzadkością, a po trzecie, miła niespodzianka w środku, w postaci pięknego, filmowego plakatu do zawieszenia na ścianie. Jak dla mnie cudo!

Jeśli chodzi o samą kreskę, to nie będę tutaj udawała specjalistki, bo aż tyle komiksów nie mam na swoim koncie, ale to, co z pewnością mogę powiedzieć to to, że rysunki tutaj są bardzo miłe dla oka, szalenie dopracowane, a przy tym nieprzekombinowane. Z resztą, jako ciekawostkę dodam, że na końcu książki zostało dokładnie pokazane, jak takie przykładowe rysunki powstają, więc można samemu prześledzić i nabrać szacunku do ich twórców ;). Coś niesamowitego!

A teraz sprawa najbardziej istotna - komiks ten jest bardzo czytelny i będzie zrozumiały nie tylko dla znawców serialu, ale i dla zupełnych laików w tym temacie. Dzięki krótkim wyjaśnieniom, tzw. retrospekcjom jesteśmy wprowadzani w każdy ważniejszy wątek, przez co pozostałe teksty są dla nas jak najbardziej zrozumiałe. Ja, znając serial, dodam jeszcze ze swojej strony, że jestem bardzo zadowolona z tego, jak zostali tutaj przedstawieni bohaterowie, gdyż moim zdaniem, są to dość wierne odzwierciedlenia i jedyne, co tej lekturze mogę zarzucić to to, że zostawia ona po sobie wielki niedosyt! :)

Reasumując, uważam, że jest to pozycja jak najbardziej godna uwagi! Przepięknie wydana, wciągająca i zawierająca wiele bonusów związanych z serialem. Mam wielką nadzieją, że będą kolejne części!

Ten komiks jest zdecydowanie najładniejszy wśród całej mojej kolekcji książek. Poza tym, że jest nadzwyczaj urodziwy, darzę go szczególnym uczuciem, ze względu na serial Sons of Anarchy, który uwielbiam.
Muszę znaleźć dla niego jakieś królewskie miejsce w mojej biblioteczce!

Komiks jest graficznym nawiązaniem do serialu.
Wydanie jest bardzo solidne- twarda oprawa i szyte strony przyczynią się do tego, że egzemplarz będzie nam służył przez długi czas. Sama okładka jest charakterystyczna i rzuca się w oczy, głównie ze względu na kolory przewodnie, wykorzystane jako tło do postaci pojawiających się tam- Jaxa i Tiga oraz trzech motocyklistów.

Postacie przedstawione w komiksie są bardzo realistycznie, każdy kto oglądał serial i poznał jego bohaterów, nie będzie miał problemu z rozszyfrowaniem kto jest kim. Na stronie Wydawnictwa SQN możecie zajrzeć do jego wnętrza, jeżeli wahacie się nad zakupem.

Bonusem i niespodzianką jest plakat, na którym pojawiają się główni bohaterowie serialu, jednak nie jest on już wykonany w formie rysunku, a szkoda, w ten sposób zyskałby zapewne na oryginalności.

"Synowie Anarchii to pełen adrenaliny, z umiejętnie wplecionymi elementami czarnej komedii, serial ukazujący losy wyjętego spod prawa gangu motocyklowego SAMCRO (Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original) oraz jego członków, którzy starają się uchronić swoje małe miasteczko przed napływem dilerów narkotykowych i wielkich budowlanych korporacji, a także przed tymi, którzy teoretycznie powinni strzec bezpieczeństwa mieszkańców Charming, czyli nadgorliwymi stróżami prawa"- oficjalny opis prod. telewizyjnej.

Serial swoją premierę miał w 2008 roku. Do roku 2014, kiedy to zaprzestano nagrywania nowych odcinków, wyprodukowano siedem sezonów serialu.
Komiks miał na celu rozszerzenie historii gangu motocyklowego z Charming. W pierwszym tomie autorzy zaprezentowali nam wydarzenia biegnące równolegle do 5 sezonu serialu telewizyjnego.
Wyjątkowość komiksu polega też na tym, że jego fabuła "kręci się" wokół postaci Tiga, w przeciwieństwie do serialu, gdzie dominuje jednak akcja związana z Jaxem.

Czytanie komiksu sprawiło mi ogromną radość, chociaż po jego lekturze czułam ogromny niedosyt- oczywiście przez to, że komiks tak bardzo mnie wciągnął, że żałowałam, że to już koniec. Po każdym obejrzanym odcinku serialu SoA mam podobnie, więc zdążyłam się już przyzwyczaić. Przejrzystość i staranność wykonania grafik sprawiają, że czytanie jest jeszcze przyjemniejsze.

Fani serialu z całą pewnością odnajdą przyjemność w czytaniu komiksu. Tym, którzy z serialem nie mieli kontaktu odradzam sięganie po komiks- chyba, że najpierw nadrobią zaległości w serialu!

Dla mnie ten serial jest idealny na kryzysowe chwile, kiedy książki bardziej męczą niż cieszą. Jeden dzień z maratonem kolejnych odcinków SoA jest dobry na wszystko- zapewnia oderwanie od rzeczywistości i przeniesienie do świata zupełnie odmiennego od tego, który nas otacza (no chyba, że w Waszym otoczeniu pojawiają się takie gangi motocyklowe☻).

Muszę znaleźć dla niego jakieś królewskie miejsce w mojej biblioteczce!

Komiks jest...

• Komiksy