Wigilia Misia i Tygryska

Wydawnictwo: Znak emotikon
Morgen kommt der Weihnachtsbär
9788324019755
Ag2S

Dwadzieścia cztery historyjki na święta Bożego Narodzenia - po jednej na każdy dzień aż do Wigilii. Wigilijny Niedźwiedź wędruje przez świat i zbiera od wszystkich życzenia, by obdarować każdego wymarzonym prezentem. W lesie przy żłóbku spotykają się znane z poprzednich książeczek postaci: mały Tygrysek, wielki Niedźwiedź, Maja Papaja, Kacperek Gadułka i inni. Wszyscy z biciem serca...

Wigilijny Niedźwiedź wędruje przez świat i zbiera od wszystkich życzenia, by obdarować każdego wymarzonym prezentem. W lesie przy żłóbku spotykają się znane z poprzednich książeczek postaci: mały Tygrysek, wielki Niedźwiedź, Maja Papaja, Kacperek Gadułka i inni. Wszyscy z biciem serca czekają, co przyniesie im Wigilijny Niedźwiedź i czy spełnią się ich wielkie marzenia.

Piękna opowieść o tym, że trzeba się dzielić, wspomagać w biedzie i nieszczęściu.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

srebrnanatalia | 2014-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Jasiowe
Przeczytana: 18 grudnia 2014

"My wszyscy mamy zostać aniołami, zapowiedział diabeł, a dookoła hula wolność." A Tygrysek to skończony szachraj, pozjadał rodzynki, żeby święta były szybciej :) Rozbrajająca książeczka.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

To książeczka złożona z 24 opowiadań - na każdy dzień adwentu. Z powodzeniem może nam posłużyć za kalendarz adwentowy :-)
Ciepłe i sympatyczne historie dwójki przyjaciół - Misia i Tygryska w świątecznym wydaniu.
Kto nie zna Janosza i tej uroczej dwójki, szybko powinien to nadrobić :-)
Oprócz nich, poznamy tu jeszcze całe mnóstwo innych - równie ciekawych bohaterów.
Każda historyjka przeznaczona jest na jeden grudniowy wieczór, choć wydaje mi się, że trudno będzie na jednej poprzestać :-)
Znajdziecie tu dobry humor, szczyptę nostalgii, wiele życiowych mądrości, "janoschową" ironię, którą tak lubię i urocze ilustracje autora.
Opowiadania uczą dobroci, współczucia i wrażliwości, naprawdę warto się w nie zagłębić w długie zimowe wieczory i na chwilę przenieść się w "janoschowy swiat".

Więcej na:

Anna Janczyszyn | 2018-01-17