FOTOGRAFIA AKTU. STYLIZACJA - TECHNIKI - OŚWIETLENIE

Lighting the Nude
akt, fotografia, ciało, nagość
poradniki
żabot

Książka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych fotografią aktu. Dowiesz się z niej, jak fotografować ciało ludzkie zarówno w studiu, jak i w mieszkaniu. Oprócz zgłębienia tajników klasycznego, kobiecego aktu nauczysz się też, jak pracować nad aktem męskim i zdjęciami par. Prezentowane w publikacji rozwiązania są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o stopień trudności. Zdjęciom oraz...

Oprócz zgłębienia tajników klasycznego, kobiecego aktu nauczysz się też, jak pracować nad aktem męskim i zdjęciami par. Prezentowane w publikacji rozwiązania są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o stopień trudności. Zdjęciom oraz opisom ich wykonania towarzyszą bardzo przydatne schematy przedstawiające sposób oświetlania. Znajdą tu coś dla siebie i początkujący fotografowie, i profesjonaliści.

• Zbiór inspirujących aktów, zrealizowanych w różnorodnych stylach
• Zdjęcia opatrzone szczegółowymi informacjami technicznymi oraz trójwymiarowymi diagramami prezentującymi sposób oświetlenia sceny
• Wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu wraz z przedstawionymi krok po kroku sposobami realizacji konkretnych zdjęć
• Lektura obowiązkowa dla amatorów i profesjonalistów, chcących poprawić swój fotograficzny warsztat

Nagość od zawsze pociąga artystów i fotografów, a jednocześnie stanowi jeden z najtrudniejszych do opanowania tematów.

Spojrzenie aparatu fotograficznego jest bezlitosne i mało selektywne, tak więc uzyskanie wrażenia artyzmu i subtelności
wymaga bardzo uważnej kontroli nad pozą i, co ważniejsze, nad oświetleniem aktu. Fotografia aktu odkrywa tajemnice pracy ze światłem w wykonaniu mistrzów fotografii; omawia ponad 140 aktów utrzymanych w różnorodnej stylistyce. Przy każdym ze zdjęć znajdują się: schemat ukazujący sposób oświetlenia oraz omówienie elementów, które sprawiły, że obraz jest udany.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz pracę w tej dziedzinie fotografii, czy też jesteś doświadczonym zawodowcem, znajdziesz tu wiele doskonałych pomysłów, które możesz zaadaptować we własnej pracy. Dlatego jest to podręcznik niezbędny w biblioteczce każdego fotografa.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,496.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,496.html

hunter | 2014-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2014

Przeciętna. To w zasadzie album a nie podręcznik. Ogólny schemat książki wygląda następująco:
- schemat oświetlenia,
- kilka zdań nic nie wnoszącego tekstu typu: "XXX pięknie uchwycił delikatną skórę modelki odpowiedniemu oświetleniu..." itd...
- i esencja książki - zdjęcie.
I tak w kółko do końca....
Jeśli ktoś szuka albumu - albumu - można kupić. Jeśli podręcznika - niech poszuka czegoś innego.

Piles | 2015-08-16
ZUO | 2018-10-24